Skocz do zawartości
peb0

Server dla joomla !? Prosze o pomoc - sugestie ?

Polecane posty

witam!

Poszperalem i poczytalem troche na forum, aby nie zadawac nowego i bezsensownego pytania, ale niestety nie

znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Otoz chce przeniesc swoja strone na inny server i do konca,

nie wiem jaki wybrac. Serwer musialby obslugiwac dziennie ok 2 000 wejsc uzytkownikow. Moja strona jest

oparata na joomla, owszem znalazlem podobny temat ale chlopak chcial postawic 50 kont joomli. Mnie

interesuje tylko 1 konto, oraz gdzie wiekszosc strony to jest sam txt, obrazkow nie ma za duzo, a jak sa to

max 20 sztuk po 9Kb - sa tylko na wybranych podstronach. Sam index prawie w ogole nic nie wazy.

Prosze o pomoc w wyborze serweru oraz moze o propozycje, myslalem o nazwa.pl ale przeczytalem wczesniej ze

nie obslugiwala 150 wejsc naraz, ale uzytkownik mial index ponad 1 mb - moj jest o niebo mniejszy. Dlatego

moze dobrym rozwiazaniem byloby wykupienie tutaj serwera : www.iq.pl ?

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek zapytam.

Włączyłeś cache systemowy w Joomla? Napewno odciąży to trochę baze danych, zapytania zmniejszą się prawie o połowę. Jeżeli masz większość tekstu na stronie to sprawa transweru raczej nie powinna Cię tak obchodzić, jak dopuszczalny czas procesora, bo ja np. na Joomla przy ok. 200 odwiedzinach dziennie przekroczyłem limit czasu procesora dla mojego konta z 3% prawie dwukrotnie i to dopiero po tygodniu działalności serwisu. Niestety w momencie gdy poprosiłem admina aby mi przesłał część logu, lub powiedział który dokładnie plik powoduje takie obciążenie, to zaproponował mi optymalizacje skryptu, lub wyższy abonament, dlatego wynoszę się z tej firmy i obecnie również jestem na etapie poszukiwania czegoś na moje potrzeby, czyli nie wielka pojemność, ale dużo transweru i trochę więcej czasu procesora, bo serwis cały czas się rozkręca.

Obawiam się, że w Twoim przypadku, wkrótce i w moim bez VPS lub dedyka się nie obejdzie. Co do właśnie tych serwerów wynalazłem tu na forum zachwalaną i nie drogą firmę www.hitme.net.pl Zobacz ich ofertę, może akurat Ci podejdzie. Co najważniejsze serwery w PL w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amm.pl - mam tam konto , joomla sprawuje się świetnie. strony mają dużą więcej odwiedzin niż to powiedział kolega xfm i nie mam najmniejszego problemu z limitami.

 

xfm: nie strasz że będzie trzeba kupować VPS lub dedyka dla 2000 odwiedzin dziennie. wystarczą optymalne systemy cachujące z extensions.joomla.org, np te autorstwa ircmarxella( polecam korzystanie z jego skryptów, ma dwa główne, jeden cachujący do html, drugi - cachujący zapytania z bazy - oba baaardzo pomagają rozładować obciążenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... bo ja np. na Joomla przy ok. 200 odwiedzinach dziennie przekroczyłem limit czasu procesora dla mojego konta z 3% prawie dwukrotnie i to dopiero po tygodniu działalności serwisu. Niestety w momencie gdy poprosiłem admina aby mi przesłał część logu, lub powiedział który dokładnie plik powoduje takie obciążenie, to zaproponował mi optymalizacje skryptu, lub wyższy abonament, dlatego wynoszę się z tej firmy i obecnie również jestem na etapie poszukiwania czegoś na moje potrzeby, czyli nie wielka pojemność, ale dużo transweru i trochę więcej czasu procesora, bo serwis cały czas się rozkręca.

 

No niestety firma taka nie jest jak najbardziej upoważniona do tego aby tobie optymalizować, albo wskazywać twoje błędy, zwłaszcza pewnie dużo za hosting nie płacisz prawda? No ale na pewno miłym gestem z ich strony to będzie ;) Zawsze też możesz w DA poczytać sobie logi sam, ew. administrator może udostępnić logi dotyczące tylko twojego konta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crazyluki - przeglądam ofertę tej firmy i wygladają dość solidnie, tylko mam do Ciebie dwie prośby. Napisz mi jeżeli możesz którego hostingu używasz u nich CP czy Linux oraz jak byś mi podał nazwy tych komponentów bądz pluginów do cachowania, gdyż po nazwie autora nie mogę się doszukać, mimo tego że na stronę którą podałeś zaglądam od ok 2 lat.

Tak na marginesie, to sprawdzałem traceroute i jeżeli dobrze widze, to serwery mają w beyond.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten komponent już zaraz po moim poprzednim poście i wszystko było by pięknie ładnie, gdy by nie to, że PageCache jest pod starą Joomlę, a ja używam tej z nowej linii 1.5.x. Co prawda jest tez komponent QueryCache pod nową Joomle, ale mam problemy z jego konfiguracją, bo niby wszystko powinno byc ok, jednak widże ze nie jest gdyz folder cache tego komponentu jest pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joomla 1.5 posiada własny system cachowania! nie trzeba używać do podstawowego cachowania wybujałych komponentów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek hosting powinien wystarczyc pod taka stronke, jesli jest problem, moze masz jakies dziwne moduly poinstalowane?mi spokojnie do 3-4k na shared chodzila joomla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom macie racje, podstawowoy cache testowalem ale mi ankieta szwankowala raz i drugi przypadek to po oddaniu glosu pokazywalo sie to: invalid token?

 

ocb?

 

wina serwera czy co?

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×