Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Appendix

Down HitMe

Polecane posty

Witam

 

Czy u was także w hostingu www hitme zamiast waszej strony internetowej wyświetla się tylko pusty folder jej zawartości? Po wejściu na moją stronę jest widoczny tylko folder który kiedyś się na niej znajdował, jednak nie ma na niej żadnych plików z poprzedniej strony. Strona nie działa od przedwczoraj (trzeci dzień) ale dopiero wczoraj pojawiło mi się to. Czy to oznacza, że nie odzyskam już moich plików?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do nich najpierw napisałem i czekam na odpowiedź, jednak jestem niecierpliwy w takich sprawach i dlatego zadaje to pytanie tutaj na forum. Pewnie macie spore doświadczenie z hostingami więc możliwe jest, że podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości. Jeśli tak - to jak się zakończyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się, bo widzę, że poprzedni wątek o awarii został zamknięty.

 

Jestem zainteresowany ofertą HitMe i w związku z tym proszę o informację od użytkowników jak się zakończyła ta cała awaria? Jak oceniacie kontakt z BOKiem? Czy wszystko już wam działa?

 

Pozdr,

Xirad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak do tej poty chwale sobie hitme, ale mam vps dopiero 3 miesiace a strona ma dosc male wymagania. niemniej jak padl po resecie szybko zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna konto na hitme.net.pl Wszystko działało jak dotąd ładnie. Po ostatniej awarii, wczoraj zostały przywrócone strony, ale wszystko z datą do 29.12.2008r. cokolwiek po tej dacie instalowałem, baza mysql, cms, zostało utracone. Pisałem do BOK maile, ale niestety bez odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni sobie żarty stroją? Cała moja zawartość stron zrobionych w styczniu poszła ? To jest jakaś paranoja :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam od niedawna konto na hitme.net.pl Wszystko działało jak dotąd ładnie. Po ostatniej awarii, wczoraj zostały przywrócone strony, ale wszystko z datą do 29.12.2008r. cokolwiek po tej dacie instalowałem, baza mysql, cms, zostało utracone. Pisałem do BOK maile, ale niestety bez odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

A więc zaczynam wątpić, że odzyskam dane które były na mojej stronie. Z Twojego opisu wygląda na to że zrobili recover z tego dnia:(

 

Ja jak na razie jestem bardzo zawiedziony, ceny i kontakt są dobre (chociaż kontakt się ostatnio nieco wydłużył), ale miły email nie przywróci mi niestety danych.

 

Tak to wygląda na chwilę obecną jakby już ten stan miał pozostać (u mnie prawie puste konto), obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ten temat już był.

 

Ostatnia wypowiedź pana Marka: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?act...&pid=147784

 

Tak więc w skrócie macie siedzieć cicho, aż szanowny p. Marek skończy i was łaskawie poinformuje o końcu prac...

 

 

 

Ale dla mnie to jest osobiście śmieszne, bo przechowując gdzieś zdalnie backup, to do obecnego efektu można było doprowadzić w ~3-4h (replikacja na jakiegoś tymczasowego VPSa + zmiana IP), o czym z resztą pisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Appendix: Bądź dobrej myśli. Ja wgrałem teraz swoją kopie plików strony na serwer, skonfigurowałem połączenie z mysql i wszystko działa. Więc bazy są aktualne, na reszte poczekajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze nad tym pracują, dobrze wiedzieć;)

 

Nie można ich obwiniać, że nie odpisują bo w sumie także bym wolał się zajmować tym problemem niż w kółko odpisywać to samo (pewnie mejli i telefonów mają sporo).

 

 

 

Appendix: Bądź dobrej myśli. Ja wgrałem teraz swoją kopie plików strony na serwer, skonfigurowałem połączenie z mysql i wszystko działa. Więc bazy są aktualne, na reszte poczekajcie.

 

To druga dobra wiadomość;) To dobrze, że są chociaż bazy danych. Oby im się jeszcze udało przywrócić pliczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, czy poprawiać wszelkie błędy w plikach, albo je wgrywać, czy przywrócą?

 

@edit

Pliki po 31 grudnia nie zostaną przywrócone ;) Jedynie co mamy to kopie plików z 31 grudnia, i aktualne bazy SQL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu i wszystko od nowa robić :/

 

Czy Wy wszyscy, którzy tak biadolą naprawdę edytujecie pliki na serwerze i nie macie kopii lokalnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL z ludzi którzy nie wykonują backupu we własnym zakresie tylko liczą na kogoś ;)

Ludzie czas się stuknąć porządnie w mózgowicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOL z ludzi którzy nie wykonują backupu we własnym zakresie tylko liczą na kogoś ;)

Ludzie czas się stuknąć porządnie w mózgowicę ;)

 

Hmm... czyli mając serwis napisany w PHP + plikowej bazie danych (np. sqlite) muszę wg ciebie co 60sek. robić jej replikacje na inny serwer? Nie bądź śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOL z ludzi którzy nie wykonują backupu we własnym zakresie tylko liczą na kogoś ;)

Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam ochoty robienia codziennie kopii zapasowej. Robię ją np. co miesiąc dla świętego spokoju, ale w tym przypadku mi to mało pomoże. Miałem darmowy hosting gdzie indziej znacznie dłużej niż w HitMe i ani razu nie straciłem plików.

 

Dodatkowo, zamawiając serwer w HitMe jest wyraźnie napisane:

 

 

Backup tworzony codziennie

 

 

 

Więc ja czekam nadal na moje pliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=regulamin"[/url]']Rozdział 4:

 

jeden z zaakceptowanych przez każdego z klientów kont www mówi:

 

Abonent zobowiązany jest do robienia kopii bezpieczeństwa we własnym zakresie. Jest odpowiedzialny za ich aktualność. hitme.net.pl wykonuje co tydzień kopie bezpieczeństwa, jednak nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dane abonenta umieszczone na serwerze, za ich ewentualną utratę.

 

Tak wyszło, że kopie zapasowe dla hostingu www, za które i tak nie jesteśmy odpowiedzialni zostały nadpisane przed czasem, w którym udało nam się uzyskać ponownie dostęp do serwera. Ostatni backup jaki przechowywaliśmy był kopią wspomnianą przez część użytkowników.

 

Awarii uległa macierz RAID, konkretnie macierz odpowiedzialna za mountpoint /home z katalogami domowymi użytkowników. Macierz odpowiedzialna za system i bazy danych zsynchronizowała się jak tylko wywalczyliśmy od OVH usunięcie sprzętowej usterki i pozostała aktualna. Kopie zapasowe które nadrzuciliśmy nie miały wpływu na bazy danych MySQL.

 

Zrealizowaliśmy swoje regulaminowe SLA. Klienci zaakceptowali obowiązek wykonywania kopii na własną rękę zamawiając usługę.

 

Powyższe przypominam dotyczy wyłącznie kont www.

 

W kwestii serwerów VPS kopie zapasowe serwerów VPS wykonane przez HyperVM są synchronizowane z inną maszyną.

 

Odnośnie serwerów www mamy w planach przeniesienie serwisu do innego Centrum Danych, na profesjonalne maszyny serwerowe ponownie z dyskami połączonymi w macierz raid1, jednak kopie zapasowe planujemy kreować co dzień, co tydzień oraz co miesiąc oraz mają być one niezależnie przechowywane, tj. kopia miesięczna ma być niezależna od tygodniowej dzięki czemu nawet w przypadku błędnego wykonania jednej z nich powinniśmy mieć dostęp do danych z miesiąca wstecz.

 

Najważniejsze dla wielu do odratowania były bazy MySQL - to dzięki zabezpieczeniom, które w tym wypadku nie zawiodły udało się uzyskać, zatem jest to swego rodzaju sukces.

 

Co do serwerów VPS, które absolutnie (poza brakiem dostępu do systemu billingowego) nie ucierpiały w związku z powyższą awarią planujemy jako dodatkowe zabezpieczenie wprowadzić możliwość utworzenia konta ftp o takiej wielkości jak dysk serwera VPS. Dzięki temu klient będzie miał możliwość ustawienia automatycznego wykonywania kopii zapasowych danych co określony przez siebie czas bez wyłączania serwera VPS.

 

Zatem awaria serwera kont www została usunięta, przepraszamy za stracony przez Państwa czas. Awaria została usunięta najszybciej jak było to technicznie możliwe. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Zgodnie z tym co napisaliśmy powyżej - dołożymy wszelkich starań aby taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

 

W związku z awarią serwera kont www postanowiliśmy wprowadzić, a raczej przyspieszyć zaplanowane wprowadzenie jako dodatkowe zabezpieczenie danych możliwość korzystania przez klienta z backupu FTP - będzie to analogiczna usługa jak w firmie OVH.

 

Wszelkie sprawy indywidualne zapraszam do zgłaszania do BOK. Nasza infolinia pracuje nieprzerwanie, podobnie system supportu, który również działa prawidłowo. W związku z brakiem możliwości weryfikacji klienta nie będziemy rozwiązywali spraw indywidualnych przez forum.

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

HitMe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam ochoty robienia codziennie kopii zapasowej. Robię ją np. co miesiąc dla świętego spokoju, ale w tym przypadku mi to mało pomoże. Miałem darmowy hosting znacznie dłużej niż w HitMe i ani razu nie straciłem plików.
No to masz teraz nauczkę :] Chciałeś co miesiąc mieć backup, więc masz ;)

 

 

Inna sprawa, że hitme też dało pupy w tym wypadku, jeśli mieli zapisek w regulaminie o kopii bezpieczeństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlueMan mieliśmy i mamy taki jaki był, robimy jednak za nie nie odpowiadamy, przy tej cenie za konto www raczej ciężko coś takiego zagwarantować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz teraz nauczkę :] Chciałeś co miesiąc mieć backup, więc masz ;)

 

 

Inna sprawa, że hitme też dało pupy w tym wypadku, jeśli mieli zapisek w regulaminie o kopii bezpieczeństwa ;)

 

Super, czyli mam po plikach.

 

 

Inna sprawa to dlaczego przy zamówieniu http://www.hitme.net.pl/index.php?adminpanel=plan&id=4 jest napisane, że backup jest robiony codziennie?

 

W regulaminie co tydzień, w reklamie codziennie a wyszło na to że w ogóle nie jest robiony (z mojego punktu widzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, niech sie cieszy hitme, ze mieli dobra kopie mysql.. Za to katalog glowny mi caly przepadl, kopia z 31 grudnia - wtedy zalozylem forum.., sczyt wszystko przepadlo, znow sie zawiodlem na hitme (po raz 2)..

 

Dziekuje hitme za współprace, jednak wynosze sie na inny hosting..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie chciałem złożyć oświadczenie w związku z Tą awaria jako klient firmy hitme.pl.

 

Korzystam z ich usług hostingowych od początku stycznia.Przed nimi byłem w firmie której była awaria tylko raz przez długi czas użytkowania ale ze względu na bardzo niksą jakość usługi oraz niezmieniające się ceny usług przez tyle lat musiałem wybrać inną firme.Po przeglądzie firm hostingowych zdecydowałem się na kożystanie z usług firmy hitme.pl gdyż uważałem że to będzie odpowiedni wybór....Po zapoznaniu się z ofertą jak i z regulaminem wysłałem zapytanie do supportu jaki jest poziom niezawodności usługi kont hostingowych. Odpowiedz jaką otrzymałem w kwesti bezpieczeństwa danych utwierdziła mnie w przekonaniu że najlepiej jest robić backup samemu ponieważ polityka jakościowo/cenowa nie jest na tyle rentowna dla Firmy Hitme.pl aby zapewnić klientom backup co 24 h. Po awari która miałą miejsce przed wczoraj straciłem cześć danych ponieważ backup robiony przez zemnie był robiony w połowie stycznia. To utwierdza mnie w przekonaniu że wiem za co płacę i nie mogę oczekiwać cudów po praktycznie budżetowej ofercie hostingowej w porównaniu z innymi firmami na rynku. I chciałem powiedzieć że naprawdę mi jest przykro, bo też po części jestem poszkodowany ale na pewno nie w takim stopniu jak inny użytkownicy którzy nie zabezpieczyli się na takie ewentualności.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×