Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kawior

zle name sewery?

Polecane posty

Ostatnio kupilem domene w dodaddy.com - mojadomena.biz.

 

W panelu Direct Admin stworzylem ns1.mojadomena.biz oraz ns2.mojadomena.biz i przypisalem im odzielne adresy IP. W goddady zarejestrowalem te name servery i przypislalem je domenie mojadomena.biz. Ok domena mojadomena.biz dziala.

 

Jednak chcialbym rowniez wyhostowac na serwerze kilka domen .pl ktore mam u registera domenytanio.pl. Po dodaniu dla nich wpisow w dns na serverze nie moge w panelu domenytanio.pl zmienic ich delegacji na NS: ns1.mojadomena.biz oraz ns2.mojadomena.biz bo wywala mi komunikat: "Host o podanej nazwie nie istnieje w systemie"...?

Wiem ze czas propagacji zmian dla domeny w internecie moze wyniesc nawet do 72h. Jednak poleceniem ping te NS byly juz u mnie dostepne 2 dni temu...

 

Wie ktos moze o co chodzi?

Czy ma to moze cos wspolnego z reverse dns... czy jakos tak? Wiem ze jest cos takigo jednak nie wiem czy w moim przypadku to tez jest potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem z firma vpol.pl.

Zakupilem domene i chcialem zmienic DNS'y (na pewno byly poprawnie skonfigurowane) a w panlu mi odpowiadalo, ze host nie istnieje tudziez ze jest zle skonfigurowany. Zaznaczam, ze na pewno byly moje nowe DNS'y poprawnie skonfigurowane.

Wymiana kilku maili z vpol.pl nic nie pomogla.

W koncu zadzwonilem do nich i dobitnie powiedzialem o co chodzi. DNS'y zostaly zmienione w ten sam dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Probowałeś delegować DNSy u dostawcy, po adresach IP a nie hostach NS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla polskich domen musi istnieć wpis domena.pl in ns ns1.mojadomena.biz bo inaczej wali takim błędem.

Jeśli nie zadziała to masz przechlapane ;) Kiedyś miałem problemy z dodawaniem nsów i była to wina godaddy. Po tym jak wyniosłem się od nich problemy się skończyły. Na odpowiedź od nich inną niż z automatu nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×