Skocz do zawartości
Martio

Hosting pod Ruby on Rails w Polsce

Polecane posty

Witam,

 

Czy jest w Polsce jakaś renomowana firma, z doświadczeniem, która oferuje hosting pod aplikacje wykonane w Ruby on Rails? Poszukuje dobrej jakości w przystępnej cenie hostingu wspierającego technologię Ruby i posiadająca bazę danych MySQL5. Czy istnieje w Polsce firma, która posiada takie rzeczy (tylko w Erze :)) i nie jest to firma jednoosobowa czy jakaś tak spółki cywilna? Chodzi mi o poważne firmy :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT: Nie wiem co Ty widzisz złego w zwykłej działalności gospodarczej. Z prawnego punktu widzenia od jednosobowej firmy w przypadku ew. roszczeń więcej uzyskasz,

zaś od spółki z o.o. max. 50K PLN, bo 99% firm ma właśnie kapitał zakładowy w tej jakże skromnej wysokości i tylko do tej kwoty odpowiadają.

Poważni to są ludzie, a nie suffixy w nazwie firmy. Nie raz spotkałem się z ludźmi co mają S.A. w suffixie, a byli totalnymi debilami. :)

Mało tego, im "wyższy" suffix, tym większa pewność, że Pan Prezes lubuje się w kombinatoryce wyższego szczebla,

a w związku z tym jesteś dla niego niewiele znaczącą jednostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OT: Nie wiem co Ty widzisz złego w zwykłej działalności gospodarczej. Z prawnego punktu widzenia od jednosobowej firmy w przypadku ew. roszczeń więcej uzyskasz,

zaś od spółki z o.o. max. 50K PLN, bo 99% firm ma właśnie kapitał zakładowy w tej jakże skromnej wysokości i tylko do tej kwoty odpowiadają.

Poważni to są ludzie, a nie suffixy w nazwie firmy. Nie raz spotkałem się z ludźmi co mają S.A. w suffixie, a byli totalnymi debilami. :)

Mało tego, im "wyższy" suffix, tym większa pewność, że Pan Prezes lubuje się w kombinatoryce wyższego szczebla,

a w związku z tym jesteś dla niego niewiele znaczącą jednostką.

 

Ha! Wiedziałem, że wywoła to reakcję :) Dobra, czuję się winny wyjaśnienia... Bazując na moim doświadczeniu ~przypuszczam, że 99% wszystkich firmy hostingowych jednoosobowych to pośrednicy nie mający większej wiedzy o oferowanych usługach, nie oferujących z tego właśnie powodu profesjonalnej pomocy technicznej. I nie mam pewność, że w przypadku większych problemów właściciel po prostu nie zamknie firmy... Podobna sytuacja z "suffixem s.c.". Tyle, że tam są dwie osoby nie mający większej wiedzy i doświadczenia z profesjonalnym dostarczaniem usług hostingowych. Nie są po prostu w stanie zagwarantować usług o wysokim standardzie...

 

Co do ew. roszczeń, to nie przesadzajmy. Jeżeli upadnie firma jednoosobowa, gdzie właściciel miał z tego 3k czy 5k na miesiąc, to ile wyciągniesz od niego? Pomyśl, że o jakieś zadośćuczynienie będzie starało się kilkadziesiąt osób. Ile z prywatnego majątku wyciągniesz? 100 zł? :)

 

Co do samych pracowników, to nie ma co się oszukiwać, że specjaliści pójdą pracować do dużej, znanej firmy, nie do jednoosobowej, która może zapewnić umowę zlecenie i dać 1.500 zł miesięcznie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ew. roszczeń, to nie przesadzajmy. Jeżeli upadnie firma jednoosobowa, gdzie właściciel miał z tego 3k czy 5k na miesiąc, to ile wyciągniesz od niego? Pomyśl, że o jakieś zadośćuczynienie będzie starało się kilkadziesiąt osób. Ile z prywatnego majątku wyciągniesz? 100 zł? :)

 

100 zł plus dom, samochód, mieszkanie i telewizor plazmowy. Działalność gospodarcza na osobę fizyczną odpowiada całym swoim majątkiem, czyli majątkiem właściciela działalności. Spółki z o.o., jak sama nazwa wskazuje, to dupochron dla właścicieli.

 

Co do zarobków to jesteś w błędzie. Osobiście wolę pracować w małej firmie niż w dużym molochu z procedurami i klapkami na oczach oraz menedżerami którzy swoją wiedzę techniczną opierają na kolorowych folderach innych molochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Wiedziałem, że wywoła to reakcję :) Dobra, czuję się winny wyjaśnienia... Bazując na moim doświadczeniu ~przypuszczam, że 99% wszystkich firmy hostingowych jednoosobowych to pośrednicy nie mający większej wiedzy o oferowanych usługach, nie oferujących z tego właśnie powodu profesjonalnej pomocy technicznej. I nie mam pewność, że w przypadku większych problemów właściciel po prostu nie zamknie firmy... Podobna sytuacja z "suffixem s.c.". Tyle, że tam są dwie osoby nie mający większej wiedzy i doświadczenia z profesjonalnym dostarczaniem usług hostingowych. Nie są po prostu w stanie zagwarantować usług o wysokim standardzie...

 

Co do ew. roszczeń, to nie przesadzajmy. Jeżeli upadnie firma jednoosobowa, gdzie właściciel miał z tego 3k czy 5k na miesiąc, to ile wyciągniesz od niego? Pomyśl, że o jakieś zadośćuczynienie będzie starało się kilkadziesiąt osób. Ile z prywatnego majątku wyciągniesz? 100 zł? :lol:

 

Co do samych pracowników, to nie ma co się oszukiwać, że specjaliści pójdą pracować do dużej, znanej firmy, nie do jednoosobowej, która może zapewnić umowę zlecenie i dać 1.500 zł miesięcznie :lol:

Coś mi tutaj zło prawisz :lol: Pytałeś się w home.pl o ruby ? :lol:

Po pierwsze na WHT jest wiele specjalistów którzy posiadają firmy hostingowe. Nie mają majątku xxx nie wiadomo jakiego , nie zarabiają dziesiątków tysięcy miesięcznie ale jednak są B).I jest dużo ludzi przyszłych klientów których nie interesuje ile po tamtej stronie jest specjalistów.

Po drugie jeśli wybierają jakaś usługę bądź produkt to po prostu ma działać i tyle :D.

Po 3 Skoro już drążysz temat roszczeń więc się martwisz o przyszłość a skoro się martwisz o przyszłość projektu to masz kasę na ten projekt :) Więc u bele kogo nie zostawisz pieniędzy.

Po 4 W takich mega firmach jak np. home.pl nie masz z kim rozmawiać, tam jesteś ticketem dla osoby która klepie przez cały dzień i odpisuje na problemy ktl. Tutaj za to masz ludzi, firmy które stają na rzęsach żebyś był zadowolony, choć nie płacisz tyle co za home.pl. możesz "porozmawiać" z osobami które bezpośrednio obsługują twoje serwery i na pewno nie będziesz traktowany jak ticket, jak to belluś napisał jak po prostu jednostką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Wiedziałem, że wywoła to reakcję :lol: Dobra, czuję się winny wyjaśnienia... Bazując na moim doświadczeniu ~przypuszczam, że 99% wszystkich firmy hostingowych jednoosobowych to pośrednicy nie mający większej wiedzy o oferowanych usługach, nie oferujących z tego właśnie powodu profesjonalnej pomocy technicznej. I nie mam pewność, że w przypadku większych problemów właściciel po prostu nie zamknie firmy... Podobna sytuacja z "suffixem s.c.". Tyle, że tam są dwie osoby nie mający większej wiedzy i doświadczenia z profesjonalnym dostarczaniem usług hostingowych. Nie są po prostu w stanie zagwarantować usług o wysokim standardzie...

Jesteś w większym błędzie niż Ci się wydaje, bo dziwnym trafem ja często takim spółeczkom z o.o. wystawiam FV

za optymalizację ich serwerów hostingowych, nie odwrotnie, a prowadzę w Twoim mniemaniu firmę managmentową,

która nie ma szans cokolwiek dobrego na serwerach robić.

 

Owszem planuję stać się spółką zło, ale to z powodów o jakich wspomniał już Ahes.

Bynajmniej nie jest mi to z jakiegokolwiek innego powodu potrzebne mi do szczęścia.

Im dalej w czas, tym poważniejsze zlecenia, człowiek się starzeje, wzrasta ryzyko,

więc zwyczajnie trzeba chronić swój dorobek życia.

 

Inna sprawa, że im "wyższy suffix" tym więcej schematów w jakie wpada klient.

Chcesz innowacyjności i elastyczności? Idź do "małej" firmy...

 

Notabene, przez kilka lat pracy spotkałem więcej kompetentnych ludzi w małych firmach

niż w dużych, stąd takie też podmioty wolę obsługiwać w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do samych pracowników, to nie ma co się oszukiwać, że specjaliści pójdą pracować do dużej, znanej firmy, nie do jednoosobowej, która może zapewnić umowę zlecenie i dać 1.500 zł miesięcznie :lol:

 

Ja myślę, że wolą pracować na swoje ci sprytniejsi :lol: A specjaliści muszą mieć doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbierać mojego postu aż tak osobiście :lol: Nie napisałem, że wszystkie malutkie firmy nie podchodzą poważnie do tematu. Mały jest odsetek małych firm, które posiadają profesjonalne zaplecze, nie tylko kadrowe, ale i odpowiednią wiedzę czy doświadczenie! Zapewne na tym forum znajdują się przedstawiciele tejże mniejszości czyli właściciele tych rzetelnych i fachowych firm. Jednak wystarczy spojrzeć na oferty, które pojawiają się chociażby na Allegro. Ile kroć zadałem jakieś trudniejsze pytanie, pozostawało to bez odpowiedzi... Wiele razy czytałem o sytuacjach, że firma jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła (również i na tym forum)...

 

Nie interesuję się aż tak rynkiem hostingu, stąd zależało mi na poleceniu jakiejś firmy zaufanej, która istnieje dłuższy czas na rynku i ceni sobie zadowolenie klientów.

 

Co do samych "kolosów", to nie przesadzajmy... Wiele lat siedzę w branży, gdzie zajmuję się tworzeniem serwisów internetowych i nigdy nie miałem problemów, by coś dodatkowego załatwić sobie np. w nQ.pl. Również i specjaliści "kolosów" - jak to nazywacie - potrafią fachowo doradzić w wielu sprawach... Czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że specjaliści pracują tylko w malutkich firmach... Paranoja! Znam osobiście kilku dobrych administratorów z dużych firm (nie koniecznie hostingowych) i cenię sobie ich umiejętności.

 

Myślę, że dalsza dyskusja mija się z celem, bo tematyka znacznie odbiega od tematu wątku :lol:

 

Właścicielom małych firm życzę powodzenia! Wprawdzie dał mi ten wątek troszkę do myślenia i nie wykluczam współpracy z małą firmą, ale póki co nie mam pozytywnych doświadczeń z współpracy z malutkimi firmami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne na tym forum znajdują się przedstawiciele tejże mniejszości czyli właściciele tych rzetelnych i fachowych firm.
Tutaj jest wielu takich :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do samych "kolosów", to nie przesadzajmy... Wiele lat siedzę w branży, gdzie zajmuję się tworzeniem serwisów internetowych i nigdy nie miałem problemów, by coś dodatkowego załatwić sobie np. w nQ.pl. Również i specjaliści "kolosów" - jak to nazywacie - potrafią fachowo doradzić w wielu sprawach... Czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że specjaliści pracują tylko w malutkich firmach... Paranoja! Znam osobiście kilku dobrych administratorów z dużych firm (nie koniecznie hostingowych) i cenię sobie ich umiejętności.

Wyjątki zdarzają się zawsze, nie mniej jednak nie jest to reguła,

a w związku z tym Twoje stwierdzenie, iż małe firmy są bee jest paranoją jeszcze większego kalibru.

Inna sprawa,że Ty sobie cenisz, to nie znaczy, że pracują dobrze,

a ktoś po nich później nie musi tego poprawiać, co tym bardziej nie upoważnia Cię do jakiejkolwiek gloryfikacji.

NQ nie jest kolosem, to 1osoba spółka z o.o. z minimalnym wymaganym kapitałem zakładowym,

a i w top100 przedstawia się jakoś mizernie. Na koniec, nie pusz się tak, bo to Ty zacząłeś... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :lol: Po prostu ufam firmom, które znaczny czas są na rynku. Nie wolno stawiać wszystkich w jednym szeregu, ale zapewne sami wiecie jak dużo jest firm, które nie znają się na rzeczy i nie podchodzą do tematu uczciwie... Stąd mam uzasadnione opory, by ostrożnie podchodzić do współpracy z firmami, których nie znam, które wcześniej nie obiły mi się o uszy. Polecając jakąś firmę hostingową mojemu klientowi, to ja biorę całą odpowiedzialność za podjętą decyzję. Przejechałem się kiedyś na takich firmach i wolę pozostać ostrożnym... Nie zmienia to faktu - jak już pisałem - że są małe firmy, z którymi zapewne można się dogadać i powierzyć serwisy swoich klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi tutaj zło prawisz ;) Pytałeś się w home.pl o ruby ? ;)

 

A czy home.pl to duza firma? Z tego co pamietam z MeetBSD w 2006 roku to było 5 osób + BOK. Można jeszcze do tego doliczyć gościa lub dwóch latających z dyskami po serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Czy jest w Polsce jakaś renomowana firma, z doświadczeniem, która oferuje hosting pod aplikacje wykonane w Ruby on Rails? Poszukuje dobrej jakości w przystępnej cenie hostingu wspierającego technologię Ruby i posiadająca bazę danych MySQL5. Czy istnieje w Polsce firma, która posiada takie rzeczy (tylko w Erze ;)) i nie jest to firma jednoosobowa czy jakaś tak spółki cywilna? Chodzi mi o poważne firmy ;)

 

Pozdrawiam!

 

http://vipserv.org/ oferuje hosting Ruby on Rails. Zapraszam do testów przez konto demo lub po prostu założenie konta testowego przy pomocy formularza zamówienia. Konto założy się automatycznie i w przypadku braku opłat automatycznie się zawiesi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy home.pl to duza firma? (...) w 2006 roku to było 5 osób + BOK.

 

+ programiści + graficy + marketing + księgowość + ew. handlowcy :)

Home bije się o palmę pierwszeństwa z Netartem więc podejrzewam, że zatrudniają mniej więcej tyle samo osób. Obecnie lekko licząc będzie to ponad 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×