Skocz do zawartości
matt

Wezwanie do zaplaty

Polecane posty

Mam dosc dziwny problem, jeden z moich klientow, ktoremy wykonalem strone firmowa, mial tam umiszczona mapke dojazdu do niego. Mapka zostala wykonana prawie w calosci przez emnie, na podstawie darmowej mapy w sieci. Jednak jakis czas temu zadzownil do niego prawnik firmy MAPS1, MAP1 czy jakos tak (nie pamietam dokladnie nazwy), i powiadomil go ze ma do zaplaty ok 300zł rocznie za to ze mapa jest na jego stronie, po czym przedstawil dokomenty na ktorych widac ze firma ma jakis patent czy cos, dzieki czemu moze zbierac taka oplate (dokomenty doszly poczta). I moje pytanie jak to mozliwe? Skoro mapa jest moja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
na podstawie darmowej mapy w sieci.

(...)

Skoro mapa jest moja? 

Masz pewność, że mapa była darmowa do każdego rodzaju użytku (komercyjnego itp.) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mapa moze nie byc darmowa skoro ja tam rysowalem, tym bardziej ze to prosty rysunek z kilkoma kreskami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

A to bardzo przepraszam, nie wywnioskowałem tego z Twojego postu. W takim razie niech oni udowadnają Tobie, że to ich dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mapka zostala wykonana prawie w calosci przez emnie, na podstawie darmowej mapy w sieci.

 

Wyraźnie tu piszesz o zrobieniu "swojej" mapy jako utworu zależnego od tej mapki w sieci, gdzie ta darmowa mapka była opracowana właśnie przez MAP1.

 

 

Z tego, co swego czasu słychać było z tą firmą, to i tak dopnie swego, tylko, że gdy zacznie się kombinować, to płaci się znacznie więcej.

 

Do innych na przyszłość :D lepiej skorzystać z Google.Maps albo Targeo. Mniej problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo ta mapa jest zrobiona przez ciebie?

Co znaczy prawie w całości??

bo z tego co wiem prawie może robić wielką różnice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak bardzo ta mapa jest zrobiona przez ciebie?

Co znaczy prawie w całości??

bo z tego co wiem prawie może robić wielką różnice ;)

 

daj linka do mapki zrobionej przez Ciebie i tej na ktorej sie wzorowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie rozumiecie ;) Ta sa trzy kreski narysowane w pait, i to nie wazne skad ta mapa czy to google maps czy cos, oni biora podobno kase za to ze jest mapa na stronie internetowej. Dowiem sie wiecej, bo mnie to zainteresowalo a napewno dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy mnie nie rozumiecie ;) Ta sa trzy kreski narysowane w pait, i to nie wazne skad ta mapa czy to google maps czy cos, oni biora podobno kase za to ze jest mapa na stronie internetowej. Dowiem sie wiecej, bo mnie to zainteresowalo a napewno dam znac.

 

No wiesz, jak mona lisie dorysujesz wasy, to dalej nie bedzie twoj obraz. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy mnie nie rozumiecie ;) Ta sa trzy kreski narysowane w pait, i to nie wazne skad ta mapa czy to google maps czy cos, oni biora podobno kase za to ze jest mapa na stronie internetowej.
A właśnie, że ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbadam cala sytuacje, przestudiuje dokomenty i wtedy powiem dokladnie o co im chodzi wraz z okazaniem czesci dokomentow. W kazdym razie ja to zrozumialem tak ze, za kazda mape jaka mam na stronie musze im zaplacic, tzn. taki abonament roczny 300zł. Dam dokladniej znac na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tą mapkę, to da nam wiecej niż twoje opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dosc dziwny problem, jeden z moich klientow, ktoremy wykonalem strone firmowa, mial tam umiszczona mapke dojazdu do niego. Mapka zostala wykonana prawie w calosci przez emnie, na podstawie darmowej mapy w sieci. Jednak jakis czas temu zadzownil do niego prawnik firmy MAPS1, MAP1 czy jakos tak (nie pamietam dokladnie nazwy), i powiadomil go ze ma do zaplaty ok 300zł rocznie za to ze mapa jest na jego stronie, po czym przedstawil dokomenty na ktorych widac ze firma ma jakis patent czy cos, dzieki czemu moze zbierac taka oplate (dokomenty doszly poczta). I moje pytanie jak to mozliwe? Skoro mapa jest moja?

 

google boli ?

http://groups.google.pl/group/pl.misc.kole...mp;lnk=ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lazy

 

Dzieki za arta, ale text typu "google boli" jest nie na miejscu. Ale to nie wazne jest aktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy mnie nie rozumiecie :P Ta sa trzy kreski narysowane w pait.

 

jak nie chcesz pokazac mapy to powiedz chodziaż, czy na mapce jaką dałeś klientowi są widoczne jakiekolwiek fragmenty mapy z tamtej firmy??

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

 

Powiem tak, mapa byla prawie w calosci zrobiona przez emnie, tylko szkic mapy byl pobrany z darmowego programu z mapami (nie pamietam nazwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja jest bez sensu... bo nie chcesz podać najważniejszej informacji...

jeśli nie chcesz podawać adresu URL, to chociaż zrób screenshot'a samych mapek i wrzuć na jakiś hosting obrazków...

albo to zrobisz, albo wątek poleci do kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDIT.

 

Powiem tak, mapa byla prawie w calosci zrobiona przez emnie, tylko szkic mapy byl pobrany z darmowego programu z mapami (nie pamietam nazwy).

 

skoro jeśli to były tylko kreski z painta to czemu piszesz PRAWIE ??

 

ja dalej będę się tego czepiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prosze usunac temat, ja zgrodze potrzebne informacje do dalszego kontynuowania tematu i utworze nowy, poniewaz chce sprawdzic czy rzeczywiscie mapa nie nalezala do nich i czy to co "zrobilem" nie jest zlamaniem prawa ich autorstwa ... Aktualnie nie chce udostepniac wiecej informacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×