Skocz do zawartości
R@f@l

Platnosci.pl czy Dotpay.pl

Płatności online  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które płatności Twoim zdaniem są lepsze?

    • platnosci.pl
      48
    • dotpay.pl
      22
    • inne - podaj w temacie
      5


Polecane posty

Witam, jestem w trakcie zakładania firmy i zastanawiam się nad platnosci.pl i dotpay.pl, które z nich byście polecili i dlaczego. Żeby było też dla przyszłych pokoleń zrobiłem ankietę. Najlepiej też osoby, które korzystają z takich usług by coś wypowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od paru miesięcy w firmie z płatności.pl i jak do tej pory nic złego się nie działo, telefonicznie można załatwić większość spraw od ręki (np wyjaśnić jakaś transakcję), dodatkowo mamy udostępnione komendy dzięki czemu możemy zbudować wg własnych uznań własne API i cały system płatności na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatności biorą większą prowizję. Co do API dotpay też ma je i dość przyjemnie się na nim pracuje (dla mnie dużo lepiej niż na płatności).

Dotpay ma też wady, czasem na wypłatę czeka się 4 dni a czasem 10 dni. Nie wiem jak sytuacja przedstawia się w płatności bo dopiero po 14 dniach doczekałem się na umowę. Faktycznie przez telefon wszystko da się z nimi załatwić. Niedługo pojawi się 3 większy gracz na rynku jeśli chodzi o płatności online, ale zobaczymy z jaką ofertą wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie prowizje pobiera platnosci.pl bo wyczytać na ich stronie nie da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako klient wole płatnosci.pl transakcje kartowe są realizowane nie mal natychmiast, w dotpay czeka się czasami po 10-12h na "zakończenie płatności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam platnosci.pl

Realizując płatności poprzez dotpay niestety zdarzyło mi się kilka razy ( co najmniej 3 / 10 ), że transakcja nie została potwierdzona co musiałem wyjaśniać telefonicznie z obsługą. Tak było jeszcze kilka miesięcy temu.

W platnosci.pl na kilkaset transakcji miałem jeden może dwa przypadki opóźnień przy kartach kredytowych.

I potwierdzam, że wypłaty realizowane są na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dotpay czeka się długo na wypłatę. Niby regulaminowo mają 3 dni robocze, ale to mit i po 3 dniu zazwyczaj trzeba ich naciskać, co jest nieco irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi od godziny platnosci.pl nie przyjmuja nowych transakcji. Mam nadzieje, ze szybko sie z tym uporaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie zakładania firmy i zastanawiam się nad platnosci.pl i dotpay.pl, które z nich byście polecili i dlaczego. Żeby było też dla przyszłych pokoleń zrobiłem ankietę. Najlepiej też osoby, które korzystają z takich usług by coś wypowiedzieli.

 

Przez kilka lat korzystaliśmy z dotpay - bez większych problemów. Te zaczęły się w tym roku. Najpierw chaotyczna zmiana umów, potem niezapowiedzianie zmiany w oprogramowaniu, które zmusiły partnerów, do zmiany własnych procedur. Kolejnym problemem był nagły zanik możliwości rozliczania kart kredytowych - oczywiście bez ostrzeżenia. Serwis kompletnie bezradny, ale też niechętny. Sprawa nie została rozwiązana przez 6 tygodniu a różni pracownicy przesyłali różne (sprzeczne) informacje na temat możliwych powodów. Efekt:

 

- około 20 godzin roboczych poświęconych na korespondencję oraz poprawki

- straty obrotów przez niedziałający kanał oraz rozczarowanie wśród klientów

- nerwy spowodowane z obcowaniem ze skrajnie niekompetentnymi pracownikami

 

Nie chcieliśmy zmieniać partnera, bo to dodatkowa praca, ale po tylko wpadkach i braku perspektyw na poprawę, założyliśmy konto w plantosciach.pl

 

Oto porównanie

 

- Czas reakcji BOK: Platnosci.pl: godzina, dotpay.pl: 2 dni

- możliwości raportowania: platnosci.pl: bardzo dobre, dotpay.pl: przeciętne i raczej przestarzałe

- API: platnosci.pl tu też trochę przeważają, bo API jest bardziej komunikatywne

- Zapowiedzi prac konserwacyjnych: paltnosci.pl: tak, dotpay.pl: raczej brak

 

 

Namawiam gorąco do zastanowienia się na wyborem, bo słabe płatności to koszmar dla handlu elektronicznego. Najlepiej samemu przetestować tak ważne rzeczy jak:

- jakość i szybkość BOK

- możliwości API

- możliwości raportowania

- awarie i usterki

- informowanie klientów o planowanych pracach konserwacyjnych.

 

W mojej opinii wynik takiego porównania jest sromotną porażką serwisu dotpay.pl, z którego korzystania odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotpay.pl ma jedną przewagę - wysyłając do nich POSTem wartości, można określić na jaki adres zwrotny potem ich skrypt ma stuknąć w celu potwierdzenia.

platnosci.pl - u nich ustawia to się w panelu zarządzania kontem

 

Problem pojawia się jak oferujemy usługi w subdomenach www, a nie zawsze w subdomenie klienta jest skrypt odpowiedzialny za przyjmowanie płatności. A ogólny skrypt także nie poradzi sobie z rozproszoną strukturą serwisu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesujące informacje na temat przygód różnych osób z firmą Dotpay:

 

Świetne! To się pokrywa z moimi doświadczeniami. Jestem aż ciekaw, co się tam wydarzyło. Przez wiele lat wszystko jakoś działało. Teraz wpadka za wpadką i do tego niezrozumiała zupełnie arogancja. Przedsiębiorcy nie są w Polsce rozpieszczani, bo ZUS, bo US... ale tam idzie na lepsze! Świat staje na głowie, bo nagle w US jestem klientem a prywatnej firmie petentem i to bardzo niemile widzianym. Dodam, że prowadziłem korespondencję z szefem działu handlowego, czyli osobą, która powinna przyciągać klientów i dbać o dobre imię firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

DotPay pobiera straszną dużą prowizję od wysłanych SMS-ów. Przy kwocie 30+ jest to prawie połowa.

 

Płatności.pl z kolei są do szybkich przelewów wykorzystywane a DotPay to tak jak wspomniałem - SMS.

 

W zależności co autor proponuje, jaka forma płatności będzie dla niego najlepsza. Ja wybrałem jednak płatności.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam transferuj.pl.

 

Zalety:

- szybkie wypłaty

- ładny wygląd płatności

- dużo modułów do integracji softu

- w miarę niskie prowizję

 

Wady:

Do tej pory nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My korzystamy z płatności.pl i muszę przyznać, że klienci nie narzekają na tę formę płatności. Ona jest wygodna w momencie, w którym nastawiamy się na przelewy a nie płatności smsem. Przynajmniej u nas większość woli płacić przelewem i wtedy płatności.pl sprawdzają się znakomicie. Ja zauważyłam, że mają problem z mniejszymi bankami jak getin bank czy alior bank. Przelewy z tych banków docierają trochę wolniej, ale podejrzewam, że to tylko kwestia czasu jak dopracują i obsługę tych bankow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz porównanie wszystkich:

 

http://www.platnosci...-i-prowizje.php

 

Polecam transferuj.pl

 

PLUS

- gotowe moduły m.in do whmcs

- 4 wypłaty za darmo w danym miesiącu kolejne wypłaty 2zł.

- wypłata w ten sam dzień (jeśli chodzi o konto w mBank)

 

MINUS

Zmiana rachunku bankowego kosztuje 10zł (ponowna aktywacja).

Edytowano przez patrys
WARN ! Przestań odkopywać tematy ! (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam transferuj.pl. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do ich usług. Przelewy wykonywane są jeszcze tego samego dnia, a i prowizje mają bardzo atrakcyjne w porównaniu do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei my korzystamy z platnosci.pl i też nie mamy nic do zarzucenie, oprócz wysokich prowizji.. Ale wszystko bardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, myślę, że warto trochę odświeżyć temat, w końcu w płatnościach wiele się zmienia. A ze sama mam w planach wystartować ze swoim małym sklepem internetowym, to ponawiam pytanko, kogo obecnie do płatności polecacie? Słyszałam kiedyś, że dotpay wiedzie prym - to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×