Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maus

Karta graficzna

Polecane posty

Witam ponownie, to znów ja, ten wybredny użytkownik WHT, który tak naprawdę nic nie wie o Web hostingu.

 

Dziś moje pytanie brzmi, jak powinien wyglądać zakup mojej karty graficznej? Obecnie posiadam GeForce 8500GT 256mb DDR3. Można powiedzieć żebym brał GeForce 9800 czy jeszcze większe modele. Posiadam tylko 150zł, wiem mało, nie opłaca się nic zmieniać. Moja płyta główna to: [link podany pod pytaniami] , podobno mam złącze SLI kart graficznych, aczkolwiek słyszałem tylko tyle że mogę wrzucić 2 karte i one się jakoś zintegrują. Jak powinien wyglądać obszar poszukiwań kart graficznych. Raczej padnie wybór na używany sprzęt, tylko jaki?

 

1) I czy to poprawi mi coś w grafice?

2) Czy do tego potrzebne są jakieś specjalne systemy, czy wystarczą łatki/dodatki.

3) Na jakiej zasadzie one się integrują

Link do płyty głownej: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m55s-s3_20.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 x PCI Express x16

 

wiec chyba ze SLI nici ......

 

a za 150 zł raczej nic ciekawego nie dostaniesz, nie ma sensu zmieniać karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja grafika jest tak słaba, że nie ma sensu kupować drugiego takiego szrotu, i łączyć go w SLI, zważywszy na to, że przede wszystkim Twoja płyta nie obsługuje SLI (ze względu na jedno gniazdo PCI-E x16), najlepszym wyjściem była by sprzedaż aktualnej karty i kupno później Radeona HD4670 HIS ICEQ (znakomite chłodzenie; koszt nowej to ok. 340zł), która ma wydajność bardzo porównywalną z GF9600GT ;)

 

Zwróć uwagę także na posiadany zasilacz, gdyż nowa karta prawdopodobnie będzie miała większy apetyt na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm komputer był kupowany na części rok temu, zasilacz raczej dobry, 450W firmy nie pamiętam ...

jutro jeszcze zajrzę w specyfikacje płyty głównej bo nie jestem na 100% pewien czy to ta

 

Na razie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna jest marka zasilacza, markowe 300W jest nierzadko lepsze od złomskiego 450W ;)

Bo jak to ktoś kiedyś powiedział, zasilacz to nie dodatek do komputera, to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×