Skocz do zawartości
chrisxx

[opinia] rejestracja domen w az.pl

Polecane posty

Szukam i szukam i znalezc nie moge. Czy ktos moze podsumowac firme az.pl?

Szczegolnie chodzi mi o ewentualne ukryte koszty przy odsprzedawaniu domen :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całokształt - poszukaj opinii o nich w necie.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mnie ch... trafiał, gdy mi kilka tygodni zmieniali dnsy domeny. Całkowicie olewali klienta.

Postaram się zdobyć opinie od kilku innych "zadowolonych" klientów ww. firmy, z którymi miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem u nich jedna domene dzien po pierwszym poscie w tym temacie. Zdecydowanie brakuje mi przekierowania na url, w sumie podstawowa usluga, ktora wiekszosc firm ma za darmo, natomiast oni chcieli 30pln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie podstawowa usluga, ktora wiekszosc firm ma za darmo
Wymien z 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mnie ch... trafiał, gdy mi kilka tygodni zmieniali dnsy domeny. Całkowicie olewali klienta.

 

Ja kupilem tam domene mowia mi ciagle ze musi sie rozpropagowac czekam 48h tyle mowili ze moge czekac :D czekam do 1:10 w nocy bo wtedy minie rowno 48h .... mam nadzieje ze u mnie nie bedzie to trwalo kilka tygodni. Ja potrzebuje ta domene jak najszybciej :D.

Mam pytanie:

Czy oni nie maja wplywu na "rozpropagowanie" domeny ? Bo DNS'y zmienilem w panelu, i teraz czekam na rozprapogawnie.

 

Ja tez ich odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam jesli komus zalezy na czasie... Nie mam karty kredytowej wiec zasililem konto przez mTransfer - do tego przeslalem potwierdzenia na maile... rozmawialem z doradca na czacie ( pozal sie boze... )... Ile czekalem na zasilenie konta...??? 48h - pomimo, ze srodki byly zaksiegowane na ich koncie w chwile po wykonaniu przelewu... Dzieki AZ.pl "firma" EuWeb ( kto siedzi troszeczke w domenach to wie o co chodzi ) podpier.......... mi domene!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj domenka az.pl padla i ich serwery tez ..... albo maja DDoS'a albo zwineli interes co by niebylo mi na reke ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie tylko dzisiaj nie dziłała ich strona, kilka dni temu też mieli jakaś awarię ale po kilku godzinach wszystko zaczeło chodzić może jakieś tymczasowe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uuuuu porazka .... mam u nich kilkanascie domen info (z zeszlorocznej darmowej promocji) i sa one wazne jeszcze tylko kilka dni

mam nadzieje, ze zdaze je u nich odnowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ja mam u nich wykupiony hosting :| porażka, co jakiś czas notorycznie nie widać strony... dostałem odpowiedz że to jedno z kont użytkowników robiło zamieszanie... dziś znów nie moge wejść na stronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Az.pl jest moim registrarem, ale hosting zawsze miałem gdzie indziej.

Teraz właśnie zmieniam hosting, już mam stronę na nowym koncie i 2 dni temu złożyłem w az.pl wniosek o redelegację domeny na nowe DNS-y.

I co? I nic! :evil:

Nic sie nie dzieje ani w kwestii redelegacji, ani nawet nie odpowiedzieli mi na maile. Nie wiem kiedy zaczną działać w tej sprawie. Na maile w tej srpawie nie odpowiadają. Nie mogę się też tam dodzwonić (ale na razie próbowałem tylko kilka razy).

Nie mam u nich hasła i dostępu do panelu.

 

Czy radzicie zmienić registrara? A jesli tak to:

1) Kiedy najlepiej (czy po całkowitej, skończonej, udanej redelegacji+propagacji)?

2) Jakiego registrara polecacie? Może home.pl?

 

Czy taka filozofia ma sens: hosting mam u małej firmy, tanio, ale na registrara wybieram inną, dużą pewną firmę? (oczywiście nie NASK, bez przesady :-)

 

Dzięki,

 

latet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Panelu Partnera w az.pl - Jestem naprawde zadowolona. Rejestruje u nich domeny od 2 i pol roku.

 

Mialam raz problem ale wynikl on od RejetracjaDomen.pl - chcialam przenisc domene od nich do az.pl i zeby uzyskac odpowiednie dane zajelo mi to ok miesiaca. Pozniej okazalo sie ze nie zmienili adresu e-mail o ktory prosilam i jak zaczekalm przenosic w az.pl to szlag trafil potwierdzenie i link do klikniecia. W koncu po kolejneych 3 tygodniach i po konsultacji raz z Rejestracjadomen.pl i raz online z az.pl - wszystko wrocilo do normy.

 

Ja polecam az.pl - zawsze przesylam im potwierdzenia i zasilenie konta jest juz nastepnego dnia.

 

pozdrawiam,

L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam az.pl. Mam tam swoje domeny i nigdy nie mialem problemow. Bardzo dobry panel partnera w ktorym ma sie pelna kontrole nad domena, platnosciami, terminami. Pomoc telefoniczna zawsze odbiera po kilku sygnalach i nawet na najglupsze pytania udzielaja dobrej, konkretnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - widać że firma ta się stara i zarazem stara się rozwijać. Dużym plusem jest ilość dostępnych domen. Czasem jednak uderza troche amatorskie wykonanie pewnych rzeczy - np chcę przedłużyć domene, płacę i otrzymuję potwierdzenie: Przedłużenie domeny

-- Code: 200 ;

Heh to trochę śmieszne bo jak ktoś zaczyna bawić się w tak szeroką ofertę to powinien chyba najpierw dopracować swój panel i nie pokazywać użytkownikowi finalnemu takich "dziwactw".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - udało się komukolwiek z Was zastac operatora na czacie ?

 

Próbowalem codziennie od 8-16 o roznych godzinach jednak niestety nie udało mi się uzyskac odpowiedzi na zadane pytanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - udało się komukolwiek z Was zastac operatora na czacie ?

 

Chyba 4 miesięce temu ale ledwo zamieniłem 1 zdanie i koniec. Poza tym czekałem na odpowiedź ponad 5 minut i skonczyło się na tym e dostane odpowiedź na meila, jednak odpowiedź nie przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie nie udalo zlapac - nawet czesto jest ikonka "OPERATOR ONLINE" ale operator nie jest dostepny.. normalnie parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zastalem.. co wiecej.. 2 dni temu nikogo w BOK telefonicznym nie bylo ( przynajmniej od 19 ). Ostatecznie dzwonilem wczoraj w poludnie...

 

Oczywiscie "czat z operatorem" przydaje sie, kontakt telefoniczny jest lepszy :) No i zazwyczaj od reki mozna wiele spraw zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze macie pecha, ja nie mam zadnych problemow. Czasem jak chcialem sie spytac o cos to fakt zdarzalo sie ze operatora nie bylo, ale rzadko. Raz mialem problem z zarejestrowaniem domeny, to nawet dzwonili do mnie i tlumaczyli co i jak :) Ogolnie ta firma to swietna sprawa.

Co do panelu, to rzeczywiscie nie wyglada ladnie, ale wazne ze dziala.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow

 

a ja mam tak

 

domena od ponad pol roku .info i jestem zaskoczony tymi opiniami zmienialem moze z 3 razy dns na domenie i bez problemow do 1h wszystko juz dzialalo

 

pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×