Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

[pytanie] gromadzenie danych osobowych

Polecane posty

Czesc,

może ktoś z Was będzie mógł mi doradzić :)

Otoz otwieram niedlugo stock ze zdjeciami dla webdesignerow.

I zeby uniknac dodawania do niego nieswoich zdjec, pisania bezsensownych newsow itp chce zabezpieczyc sie podawaniem danych osobowych. Wiadomo - sporo bedzie oszukiwac - zdziwia sie banami :-)

 

I teraz tak. Wchodzimy w zakladke REJESTRACJA.

Okienka typu: imię, nazwisko, pelen adres, adres e-mail itp.

I na końcu musze zawrzec informacje o gromadzeniu danych.

 

Czy taki text będzie dobry:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym serwisu Pff.pl w celu zabezpieczenie serwisu przed nielegalną treścią i łamaniem praw autorskich (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. Ustaw nr 133 poz. 883)

 

Prosze o komentarze, wasze propozycje textu. Ece - licze na Ciebie ;)

 

PS. Który cfaniaczek edytuje moje posty?

 

Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze formulka powinna sie odnosic tylko do Dz. ustaw, przetwarzania danych osobowych etc oraz dosylac do "warunkow uzytkowania" czy czegos podobnego. Warunki uzytkowania / polityka prywatnosci, powinny zawierac szczegolowe informacja na temat celow zbierania danych osobowych, zabezpieczen przed naduzyciami etc.

 

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym serwisu Pff.pl (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. Ustaw nr 133 poz. 883) **

 

2. Zgadzam sie sie na warunki uzytkownia serwisu pff.pl blablabla.

 

** dane osobowe sa zbierane w celu blabla

 

tak chyba jest bardziej przejrzyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wizja!

Znaczy beda dwa okienka do odhaczenia.

1) akceptacja regulaminu

2) zgoda na przetwarzanie

 

A w regulaminie opisze dlaczego zbierane są dane osobowe :)

 

Wysłany Wto 06 Lip, 2004:

 

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym serwisu Pff.pl (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. Ustaw nr 133 poz. 883) *

 

2. Zapoznałem się z regulaminem serwisu Pff.pl i akceptuję go w całości.

 

* - Patrz punkt 3 rozdz. II

 

Regulamin:

www.pff.pl/regulamin.html

 

PS. Nie martw sie, regulamin troche odbiega szata gfx od reszty strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formulka o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych musi byc. Propozycja kufla jest chyba najlepsza, jednak jak znajde chwilke, to przeczytam ta ustawe i Tobie tez proponuje sie zapoznac chociaz mniej wiecej z jej trescia. Jak przetwarzasz czyjesc dane osobowe zgodnie z jakas ustawa, to chociaz wiedz co w niej jest napisane :-)

 

Ogolnie proponuje podpatrzec jak to jest rozwiazane w innych serwisach. Jak znajde cos ciekawego w ustawie, to napisze.

 

Wysłany Sro 07 Lip, 2004:

 

Poczytalem troche te ustawe i proponuje zapoznac sie glownie z artykulami od 24 wzwyz.

 

Ogolnie musi byc podany cel przetwarzania tych danych, w przypadku osoby prywatnej dane administratora (na poczatku ustawy wyjasnione jest kto to jest administrator) oraz pare drobiazgow jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moglbys mi zaproponowac Twoja wizje formulki jaka powinienem zawrzec na stronie. I tam gdzie dane admina strony to napisz przykladowe dane... :)

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×