Skocz do zawartości
mekosx

[opinie]Rootnode.net

Polecane posty

Taa, niedługo to będą stawiać fora 5k userów online na hostingach za 10zł miesięcznie, a później płacz że nie działa bezproblemowo.

 

PS. Czy mi się wydaje, czy kierunek zmierzania rootnode jest zupełnie odmienny niż hosting www? Tam raczej to shell i torrenty, a nie stawianie stronek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako 1-1,5 roczny user Rootnode.net:

 

  • wspaniała atmosfera, tępione jest trollowanie i tzw dzieci neo - chłopaki wymagają myślenia i chęci nauczenia się, nie podają niczego na tacy, ale jak ktoś się naprawdę zakopie i ma pojęcie co robi to zawsze pomogą
  • multum usług dostępnych, farmy torrentowe jako osobne maszyny, mysql, tomcat, maszyna-brama Stallman
  • nakładka na basha-skrypt Szatan i jego dzieci - bardzo dobra alternatywa pseudopanelowa
  • ostatnio dobrze zaktualizowane wiki i mailisty, powiadamianie mailowe o nowościach
  • sshd+++++
  • wsparcie irc
  • duża quota
  • wiele innych

Ale jak to bywa zawsze są minusy (część bardzo wkurzała za moich czasów tzn do końca roku)

 

  • ze względu na autorski szkielet sieci niemożliwe jest stosowanie standardowych paneli
  • częste pady systemu + niski uptime, nie nadaje się na newralgiczne usługi takie jak fora czy też strony często odwiedzane (teraz mają nowe skalowalne farmy, także może być lepiej)
  • lagggggggggi, przez duże L, czasem praca po ssh była wręcz niemożliwa

 

Obecnie sytuacja może wyglądać dużo lepiej ze względu na nowe maszyny, jednak dla mnie brak panelu jak i uptime często <85% były bardzo uciążliwe, lagi przeszkadzały w pracy, forum na 300 użytkowników (rok temu) musiało się szybko wynosić, bo było nie do użytku. Generalnie polecam, bo to "raj dla programisty", jednak o ile uptime jest rzędu 99%, co zdażało się raczej od święta

 

P.S nie jest to żaden paszkwil/reklama tylko opinia kogoś kto używał konta przez dłuższy czas, kogoś kto nie jest newbie ani pro

 

P.S2 żeby nie było, chłopaki wykonują niezłą robotę, włożyli w tą społeczność swoje serca;

 

P.S3 warto się zastanowić, jednak za obecne ~170-180zł można już mieć vpsa u pewnego hostera, z wysokim uptime, który gwarantuje działanie usług

 

P.S4 nigdy uptime nie był gwarantowany, to też nie mam żalu do Rootnode; tak to bardziej shell niż hoster i to zawsze było otwarcie mówione

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a 2 moje fora i kilka stron stało na Rootnode przez 1,5 roku jakoś bez specjalnych problemów. shell od biedy wykazywał czasami lagi, a z torrentów raczej nie korzystałem (bo i tak mam wystarczająco szybkie łącze aby np moje ulubione dystrybucje linuksa ściągać bezpośrednio). Szatan to bardzo przyjemna opcja i podobne rozwiązania (aczkolwiek przystosowane pod samego siebie) implementuję teraz na VPSach na które się przeniosłem w związku z rosnącą liczbą odwiedzin oraz wymagań co do prędkości serwowania contentu (plików multimedialnych). Klimat Rootnode jest IMO fantastyczny, poza epizodami przesady ze strony niektórych użytkowników (pare przypadków znanych poprzez medium listy dyskusyjnej np :>). Największy minus to to że nie dostałem obiecanej koszulki (za pomoc przy wiki) ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[…] warto się zastanowić, jednak za obecne ~170-180zł można już mieć vpsa u pewnego hostera, z wysokim uptime, który gwarantuje działanie usług

Można prosić o podanie przykładów takich ofert? Sam na razie jestem z Rootnode zadowolony pod względem jakości usług, ale nie zaszkodzi rzucić okiem na rynek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem że po półrocznym korzystaniu z usług rootnode.net (po opłaceniu konta na rok)

Moje konto zostało zablokowane rzekomo za trzymanie warezu...

Co moge powiedzieć o tej firmie?

Otóż admini oferujący usługi robią sobie najzwyklej w świecie jaja z użytkowników i nie szanują ich wydanych pieniędzy na nie... Traktują ten hosting jakby się go dostawało za darmo, lecz tak nie jest.

Ideą rootnode miało być nieograniczanie a tymczasem administratorzy nijak mijają się z tym...

 

Dla mnie to totalna porażka...

Każdemu kto szanuje swoje nerwy i pieniążki odradzam ten hosting.

 

Lepiej zapłacić 60 zł. na miesiąc za coś porządniejszego i lepszego niż płacić 180 zł rocznie i się wkurzać, że coś nie działa albo serwer padł...

 

Ponadto uptime serwerów także pozostawia wiele do życzenia.

 

Jednym słowem nie polecam tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje konto zostało zablokowane rzekomo za trzymanie warezu...

 

Rzekomo zablokowane, czy rzekomy warez?

Standardowo następują dwa ostrzeżenia i prośba o usunięcie nielegalnych danych. Następnie konto jest blokowane. Uczciwy układ.

 

Jeśli ktoś po pierwszym mejlu "Masz warez na swoim www, prosze usun." ogarnia sie, wysyla mejla ze to sie wiecej nie powtorzy, a za 3 tygodnie znowu ma konto zawalone nielegalnym softem i po raz kolejny dostaje mejla "prosze usun warez, poniewaz konto zostanie zablokowane" i znow sie ogarnia, a po kolejnych dwoch tygodniach znow warez to nie ma dla niego miejsca na rootnode i nalezy szukac hostingu dla osob niepotrafiacych czytac ze zrozumieniem.

 

A ty Sponsi zachowaj swoje cyniczne komentarze dla siebie, bo nie znasz ani sprawy, ani uslugi, aby je oceniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że ja takiego emaila nie otrzymałem i uwagę która mi zwaracano to jeden raz a nie 2 bo za drugim razem sprawa dotyczyla maszyny na której mozna warezować czyli torrentowe. Tak więc cała tą sprawę uważam jako oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że ja takiego emaila nie otrzymałem i uwagę która mi zwaracano to jeden raz a nie 2 bo za drugim razem sprawa dotyczyla maszyny na której mozna warezować czyli torrentowe. Tak więc cała tą sprawę uważam jako oszustwo.

 

To nie lepiej do mnie napisac?

Podaj login to popatrzymy w historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłą Rootnode są ludzie. Mamy fantastyczna społeczność, która pozwala nam się rozwijać i wyróżnia nas wśród komercyjnych usługodawców. Esencją Rootnode jest dostęp do shella i potężne możliwości niespotykane nigdzie indziej. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nie ograniczać Cię z żadnej strony. Jeśli pomyślisz o jakiejkolwiek usłudze jaka jest ci potrzebna, prawdopodobnie już ją mamy na Rootnode. Magię czarnego ekranu najłatwiej poczuć na ircu lub mailliście. Zapraszamy do nieskrępowanej wymiany myśli, poglądów i pomysłów.

 

Jak dla mnie nic dodać, nic ująć. Rootnode to nie hosting z uptime 99,99%, choć jak można zobaczyć na roortnodestatus.net uptime wynosi 99,62%, więc pisanie, że jest niski uptime jest co najmniej śmieszne.

 

Na rootnode mam wszystko czego mi dusza zapragnie, wspaniała atmosfera na IRC, tylko są dwa warunki: logicznie myśleć i korzystać z google. Większość problemów na jakie można trafić użytkownik jest opisana w rozbudowanym wiki.

 

15 zł/mc w rozliczeniu rocznym to niewiele w porównaniu z tym co jest do dyspozycji. Jeżeli ktoś oczekuje za te pieniądze ping <20ms, load <10, możliwość postawienia serwera gier o dowolnej ilość slotów i najlepiej prawami administratora to coś jest nie tak...

 

 

Odpowiadając na ew. pytanie: tak, korzystam z Rootnode i nie zamierzam zmieniać na nic innego.

 

 

Co się tyczy Desttrojer, to użytkownicy Rootnode wiedzą o kogo chodzi i ile było z nim prowadzonych rozmów... O tym, że quote 10GB w katalogu domowym przekraczał cały czas kilkanaście razy więcej to nie wspomniał i, że obiecywał, że więcej to się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie :lol:

 

To może ja dorzucę swoje 3 grosze o Rootnode, mam tam konto już ponad 10 mc (wcześniej interesowałem się to inicjatywą, a dane czerpałem od kolegi który posiada konto już ponad 1,5 roku).

 

Po pierwsze zalety :

  • Cena, nie znajdziecie nic z takim multum funkcji za taką cenę 180 zł
  • Kupując 1 konto mamy dostęp do wielu serwerów, przeznaczonych do różnych usług
  • Support - mimo, że nie profesjonalny to całkiem dobry (czasami jednak podejście do klienta pewnych osób na ircu jest co najmniej dziwne)
  • Swoboda, możemy praktycznie odpalić każde oprogramowanie (oczywiście na przeznaczonej na to maszynie)
  • O takich sprawach jak duża quota, nielimitowana ilośc procesów itp nawet nie wspominam
  • Autorski system zarządzania usługami na koncie - miła odmiana bo tych wszystkich graficznych zabawkach

O takich sprawach jak np. możliwość ściągania plików torrent nie wypowiadam się gdyż IMHO torrent lepiej się opłaca ściągać lokalnie - cóż dla jednych to zaleta, dla innych (mnie np.) kompletnie nie interesująca sprawa

 

No ale nie jest tak pięknie, minusy :

 

  • Support (tak tak wymieniam 2 raz) - jednak czasami profesjonalny by się przydał (nie tyle, że temu co jest brakuje wiedzy ale czasami ktoś chciałby uzyskać odpowiedź, nawet banalną i oczywistą a nie kpiny albo odsyłania na manuali na ircu).
  • Obietnice (to mnie boli najbardziej) - opisuję niżej
  • Wkurzające czasami pady serwerów - piszę jako wadę bo denerwuję, ale w końcu to nie pro firma tylko stowarzyszenie - w większej części usprawiedliwione
  • Po ostatnim zamieszaniu z wolnym miejscem na v (serwer www) : brak planowania. Bo czegoś tutaj nie rozumiem : chyba admini powinni policzyć ilu jest userów, każdy ma 10 GB quoty i jedziemy. A nie tak jak ostatnio proszenie o czyszczenie swoich www - zapłaciłem mam prawo wykorzystać te całe 10 GB (chyba, że ten brak miejsca spowodowany jest tym, że ktoś nie przestrzega zasad - w co niestety wątpie)
  • Po dzisiejszym newsie na rootnodestatus - traktowanie danych osobowych. W sumie ktoś może powiedzieć, co to przecież nazwy kont uidy i nazwy baz to nic takiego. Tak ale gdybym nazwał baze swoich np imieniem i nazwiskiem i ktoś by to opublikował to bym się zdenerwował . Trochę profesjonalizmu jak ktoś zauważył - meile do userów albo coś
  • Stronka www. W sumie to ona ma i zalety : fajna, czytelna, przejrzysta. Ale według mnie (co może nie jest wymagane) brakuje opisu paru usług. Choćby taki niedawno udostępniony backup lokalny - można by naskrobać coś jakie programy jak itp.

Dobra a teraz coś o tych obietnicach.

Od kiedy działa wiki w obecnej postaci (zresztą otwarcice samego wiki z tego co pamiętam miało niezły poślizg) ? Od maja ? chyba ... I możemy tam przeczytać :

 

Niebawem zostanie udostępniona baza Oracle do zastosowań niekomercyjnych oraz developerska wersja bazy MySQL.

Ile to już wisi grubo ponad 6 mc ? I co nic ... ani słowa o Oracle ani mysql_dev ....

Przykład 2 :

Farma www - po ostatnich wydarzeniach zdaje się bardzo potrzebna . Rozdzielenie serwerów (PHP, Java, Python itp) ... słuchać o tym już grubo ponad rok. Był sobie Vlad , teraz go niema i nic się nie zmieniło . No poza rozwiązaniami które według mnie czasowo mają zamknąć usta userom narzekającym na wydajność (proxy www) nic się nie zmienia.

Ile to razy słyszałem na mailiście albo ircu, że farma jest w trakcie budowania, ludzie konkrety , daty itp. A nie dlaczego OVH ssie bardziej niż rootnode - OVH przynajmniej wywiązuje się z tego co sobie ustaliło .

Przykład 3

Farma gier - tutaj krótko, kiedyś jak brzydko mówiąc botowałem na IRCU obiła mi się o uszy (jakieś 2 mc temu) wypowiedź ahesa (admina) mniej więcej taka :

farma gier leży obok mnie i czeka na wywiezienie do serwerowni . Pewnie listopad grudzień.

I co ? Zgadnijcie

Nikt nie widział ani nie słyszał o farmie www.

Nikt nie widział ani nie słyszał o serwerach do javy, shoutcast itp

Farmy gier jak niema to nie było .

Według mnie Rootnode to dobra inicjatywa do zabawy nic więcej, meila firmowego na niej nie potrzymamy, co najwyżej prywatną stronę i pare projektów zabawek. Ale taki chyba jest target tego stowarzyszenia. Może być fajnie jak tylko wszystkie zobowiązania wobec klientów zostaną spełnione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakis 2 lat czytam to forum, ale wreszcie trzeba bylo sie zarejestrowac.

Niestety musze sie zgodzic z poprzednikiem. Jak ktos szuka serwera do zabawy polecam, ale do srednich zastosowan wedlug mnie sie nie nadaje.

Przyklady

Nie dzialala mi domena nazwauzytkownika.rootnode.net. Na ircu jak zwykle odpowiedzi typu, co by poszukac w googlach i na wiki. Coz po calym dniu walki i szukania przyczyny, pojawia sie drugi uzytkownik, ktoremu tez nie dziala sic! Okazalo sie ze jednak jakas usterka byla u nich.

Chcialem zalozyc forum PHPBB3, czysta instalka bez modow. 1 (jeden) uzytkownik zarejestrowany a forum mulilo jakby transmisja szla kablem od prania. Nie jeden dzien czy dwa, po tygodniu bylo to samo, po miesiacu tez. Nie wnikalem w to dlaczego.

Maszyna do javy? Poltora roku temu slyszalem ze miala byc dedykowana. Glownie dlatego tam przyszedlem.

Ja tam na kolejny okres juz nie przedluze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tam konto, zdarzają się pady jak za ta cenę polecam ale jeżeli ktoś sobie sam nie poradzi to NIE LICZCIE na pomoc na IRCu itp Oleja Cie po prostu :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o aktualne opinie odnośnie Rootnode.net?

 

Ponadto, jeśli ktoś wie:

- jak idzie wdrażanie nginx na fastwebie? jak z jakością usług tego serwera?

- czy serwer z Apache i .htaccess jest jeszcze dostępny?

- sugerując się, że tutaj: Listy mailingowe Rootnode.net merytoryczna aktywność zamarła kilka miesięcy temu - w którą stronę zmierza ten biznes? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gorąco odradzam !! Od 18 godzin glowny serwer shell nie dziala, admin olewa wiadomosci sms. Co chwila nic nie dziala a potem nie jest to opisywane na rootnodestatus.net, bo robi zły imidż. Znajdz lepiej cos innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Też bym olewał wiadomości SMS, zwłaszcza jakby była awaria i trzeba by było się skupić na jej naprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co widzę informacje na rootnodestatus są publikowane...

Zresztą... przecież gwarancji nikt Ci nie dał. Prawda jest taka, że ahes aktualnie może siedzeć w barze i pić piwo z kumplami. I co znaczy "olewa"? Ma odpisać stu osobom, że się zepsuło i naprawi jak wróci? Czy może ma rzucić wszystko i biec jak szalony i naprawiać?

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A może ma siedzieć i odpisywać tym 100 osobom że nie działa i zamiast naprawiać musi odpisywać tym 100 osobom ? Bez jaj, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

O ile umiem zrozumieć rozczarowanie przy tego typu akcjach jak zakup jakiegoś taniego hostingu na allegro czy w jakiejś firmie-krzaku, tak nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy mają z góry przedstawione zasady, a i tak wielkie żale i płacze jak coś pójdzie nie tak jak chcą... Takie to polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak na usłudze za 180zł rocznie jest napisane "brak gwarancji" to z 22 godzinnego padu głownego serwera mam się cieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się cieszyć. Możesz sobie płakać, możesz iść z donosem do prezydenta.

Ale najwłaściwszym będzie uderzenie pięścią we własną łepetynę, że wrodzone skąpstwo nie pozwoliło na wzięcie usługi, której poprawność ktoś GWARANTUJE.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem że jeśli na stronie jest napisane że nie ma gwarancji to nikt nie ma prawa narzekać że coś nie działa? Nie żądam przecież reklamacji ale to wolny kraj i wyrażać swoją opinię mogę, co właśnie czynię.

 

EDIT

 

Właściciel wrócił, serwer wrócił ale newsa o padzie nie ma i pewnie nie będzie - jak mówiłem. Jeszcze raz - gorąco odradzam.

Edytowano przez GrzeSio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że jeśli na stronie jest napisane że nie ma gwarancji to nikt nie ma prawa narzekać że coś nie działa?

TAK. Po coś jest to w sumie przecież napisane. Precyzyjnie ujmując to chyba właśnie po to, aby uświadomić miljonerom, że to nie jest usługa dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.. Kolega pewnie nie doczytał, albo wcale nie przeczytał zawartości oferty.

A jak byk jest napisane:

Niczego nie gwarantujemy

Jeśli twoje usługi muszą mieć dostępność na poziomie 99,9% poszukaj profesjonalnych rozwiązań dedykowanych za odpowiednią cenę.

 

GrzeSio, dodatkowo powinien Cie zainteresować paragraf Odpowidzialność usługodawcy w Regulaminie usług, którego zapewne nie przeczytałeś, a w nim:

Usługodawca nie gwarantuje dostępności swoich usług w postaci SLA lub uptime.

 

Btw.. Rootnode ciekawa rzecz. Miałem tam konto i do zabawy/dla programistów/amatorów jest ok. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim razie gorąco polecam Rootnode dla wszystkich ludzi którzy mają gdzieś fakt, że serwery mają pady, co chwila coś nie działa a admin na to nic (tak, pad głównego serwera trwał 22 godziny, a na stronie ze statusem nie ma o tym żadnej informacji, bo przecież psuła by "wrażenie"). Za to dla wszystkich którzy cenią sobię choć odrobinę profesjonalnego podejścia i stabilności - polecam dowolną inną usługę.

 

Przykro mi że zostałem w tak niekulturalny sposób zaatakowany, widocznie brak argumentów niektórzy wolą rekompensować w inny sposób.

 

Wrodzone skąpstwo? Może gdyby na stronie obok tego braku gwarancji byłaby jakaś informacja o faktycznej jakości tych usług, nie wybrałbym ich. Wybrałem, przejechałem się na tym, teraz zmienię na coś droższego - i coś, gdzie mam gwarancję że wszystko działa.

 

PS, nie wiem jak to jest od strony prawnej - oferowanie jakiejkolwiek płatnej usługi bez żadnej gwarancji. No ale to już zdecydowanie temat na inną rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×