Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kawior

name serwery

Polecane posty

Przymierzam sie do zakupu serwera dedykowanego. Nie jestem administratorem ani resellerem, chcem dobry szybki serwer na wlasny uzytek. Virtuale z allegro doprowadzaja mnie juz do bialej goraczki :)

Przegladalem ostatnio oferty i znalazlem odpowiedni dla siebie hosting z panelem Direct Admin. Jednak gdy zobaczylem demo admina tego panelu to ogarnela mnie lekka frustracja. Nie jestem pewien czy potrfilbym sobie poradzic z konfiguracja name serwerow. Do tej pory mialem jedynie doczynienia z panelem klineckim DA oraz cPanel.

 

Po przyjrzeniu sie demo DA z bliska nie jestem pewien czy pordze sobie z konfiguracja tego czegos co nazywa sie name serwery :)

 

Czy ktos moglby mi wyjasnic jak dokladnie wyglada konfiguracja serwrow nazw na serwerze dedykowanym? czytalem gdzies ze trzeba utworzyc wlasne i zglosic do registera. Czy to prawda? Jak to zrobic?

Czy powinienem wykupic pierw osoba domena aby w niej stworzyc ns1.domena.com i ns2.domena.com i zglosic ja gdzies jako name serwery? Czy jesli tak GoDaddy posiada taka mozliwosc?

czy dla ns1 i ns2 potrzebe sa odzielne IP?

Jakie powinny byc przykladowe wpisy w zakladce "DNS Administrator": Domain Name

IP Address

Name Server 1

Name Server 2

Jest jeszcze zakladka "Administrator Settings" i tam tez pola NS1 o NS2. Czy to cos innego?

Czy ostecznie musze posiadac 2 domeny: 1 na name servery a druga na na strone docelowa ktora chcem tam trzymac?

 

Nie jestem specjalista w tej materii :) Chcialbym poprostu skonfigurowac w odpowiedni sposob te nieszczesne name serwery?

 

Czy ktos moglby wytlumaczyc w sposob lopatologiczny ich konfiguracje ?

ja chcem tylko miec pooprawny dostep do poziomu Usera w DA i dodac 2 swoje domenki.

Nie stac mnie dodatkowo na zarzadzanie serwerem ze strony osoby trzeciej. HELP...

 

Wysłany Wto Lip 12, 2005 3:00 am:

 

Dodam jedynie ze czytalem helpa online DA jednak na powyzsze pytania nie moge dokopac sie odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virtuale z allegro doprowadzaja mnie juz do bialej goraczki

 

a mozna wiedziec jakie?

to moze byc dobra przestroga dla innych kupujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virtuale z allegro doprowadzaja mnie juz do bialej goraczki

 

a mozna wiedziec jakie?

to moze byc dobra przestroga dla innych kupujacych

 

<hahaha> W końcu Bartos też sprzedaje na allegro.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do dns'a to fakt jest zakrecony, ale nie glupi :)

Jak bedziesz mial juz konkretne problemy, pytania to wrzuc posta i postaram sie pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po przyjrzeniu sie demo DA z bliska nie jestem pewien czy pordze sobie z konfiguracja tego czegos co nazywa sie name serwery  
Nie wiem jak to wyglada w DA, ale nie jest to trudna robota. Zawsze możesz skusić się na kogoś kto zrobi Ci to za parenaście dolarów i nic nie zepsuje (np. ServerWizards).

 

 

Czy powinienem wykupic pierw osoba domena aby w niej stworzyc ns1.domena.com i ns2.domena.com i zglosic ja gdzies jako name serwery? Czy jesli tak GoDaddy posiada taka mozliwosc?

 

Musisz miec domene. 90% rejestratorow (w tym oczywiscie GoDaddy) pozwala na rejestracje nsow bezposrednio z panelu. Do reszty trzeba poslac maila.

 

 

czy dla ns1 i ns2 potrzebe sa odzielne IP?

 

No wypadaloby ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to 2 konkretne pytanka :)

 

1) Czyli potrzebna mi jest osobna domena pod NS?

Czy domena pod ktora bedzie serwis moze takze robic za NS? Dla mnie to jest bledne kolo bo jakie Name servery podam dla tej domeny :)

 

2) W skrocie: co polecicie bardziej Plask/DA bo mam do wyboru. Wiem ze na ten temat juz zapewne byla dyskusja na forum wiele razy ale chcialbym krotka odpowiedz jesli mozna :) Cena obydwu paneli w sumie zblizona...

 

3) Z gory dzieki :)

 

Bartos: Nie bede wymienial nazw sprzedawcow z allegro... Po pierwsze to oplata za overusgae bw 10zl to lekka przesada. Po drugie serwer bez limitu transferu ktory kupilem niedawno chodzi jak mucha w smole :)

Priorytetem dla mnie w tym momencie jest wiec wlasny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) nie jest potrzebna Ci osobna domena, aczkolwiek przyda sie.

Potrzebne Ci jest oprogramowanie na serwerze do utrzymywania DNS. np. BIND czy PDNS. Potrzebne sa Ci dwa rozne IP, a dla niektorych domen (np .DE z DENIC) potrzebne Ci sa IP z zupelnie roznych klas.

Sprawe z IP mozesz rozwiazac montujac druga karte sieciowa w tym samym serwie i odpowiednio konfigurujac secondary :)

 

2) Z Plesk i DA wybral bym VHCS. Plesk jest platny a DA brzydki.

 

3) Nie ma za co :)

 

P.S. jesli chcesz miec wlasnego dedyka i zadajesz tego typu pytania przyda Ci sie tez administrator. Wczesniejsze serwery ktore kupowales moze chodzily jak "mucha w smole", ale chodzily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanwia jedna rzecz i przez ktora mam metlik w glowie jesli chodz i te NS. W manualu DA napisali:

 

The Server's Name should be the primary domain of the server. E.g. server5.hostingcompany.com, garys-site.com, etc. This name must resolve.

 

The NS1/NS2 fields define the default (or primary) nameservers for the server. These generally take the form of ns1/ns2.server-name.com.

 

No spoko juz wiem ze utworzone name serwery musze zarejstrowac u registera domeny.

 

Jednak jak wg opisu mam wyhostowac te primary domain jesli to z niej tworze name serwery?

1) Co bedzie name serwerami dla Primary Domain (glownej domeny - w koncu musi byc osiagalna)?

2) Jakie mam podac NS u registera dla tej domeny jesli one jeszcze nie istnieja???

 

To dla mnie rebus nie do rozwiazanie... bledne kolo...[/i]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dla mnie rebus nie do rozwiazanie... bledne kolo...

Gdy pierwszy raz spotkalem sie z problemem nameserverow tak samo myslalem :)

 

Masz domena.pl - na pewno ma jakies NSy podane, chocby rejestratora domeny, ale to nie ma znaczenia. Masz serwer z ip np. 1.1.1.1 i 1.1.1.2. Teraz piszesz do rejestratora "Prosze ustawic nameservery ns1.domena.pl na ip 1.1.1.1 oraz ns2.domena.pl na 1.1.1.2". Ja juz Ci to zrobi, to zobaczysz ze polecenie ping ns1.domena.pl da odpowiedz 1.1.1.1 (zakladajac odpowiednia konfiguracje serwera). Skoro tak, wystarczy zmienic DNSy domeny domena.pl na ns1.domena.pl i ns2.domena.pl :)

 

Kwestie konfiguracji serwera pomijam - zakladam ze bardziej chodzilo Ci o zewnetrzne sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ece: To bardzo wartosciowy post dla mnie. Bardzo dziekuje.

 

Czyli jesli dobrze zrozumialem to jesli mam np domene: kawior.pl to:

 

po odpowiednim skonfigurowaniu na1.kawior.pl i ns2.kawior.pl u siebie na serverze i zgloszeniu ich registerowi domeny kawior.pl to moza ona byc takze obslugiwana przez te NS: ns1.kawior.pl i ns2.kawior.pl?

 

To wyglada tak torche rekurencyjnie :) Mam na mysli to ze w nazwie NS zawiera sie sama nazwa domeny...

 

Czy dobrze rozumuje? Jesli tak to rozwialoby polowe moich watpliwosci i pytan dotyczacych serwerow nazw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Sprawe z IP mozesz rozwiazac montujac druga karte sieciowa w tym samym serwie i odpowiednio konfigurujac secondary :)
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnosnie numerow IP, to mozna skonfigurowac na jednej karcie sieciowej sporo IP. Nie potrzeba montowac drugiej karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×