Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BasTekpew

Własny serwer i podpięcie domeny

Polecane posty

witam,

 

mam zamiar prowadzić własny serwer tzn. na własnej maszynie odpalić serwer i przechowywać tam strony, administrować itp. i tutaj zaczyna się pytanie gdzie najlepiej wykupić domenę tzn aby była tania i łatwo konfigurowalna głównie chodzi mi o możliwość łatwego tworzenia subdomen w domenie \? Dodam iż do DNS'a mam dostęp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

mam zamiar prowadzić własny serwer tzn. na własnej maszynie odpalić serwer i przechowywać tam strony, administrować itp. i tutaj zaczyna się pytanie gdzie najlepiej wykupić domenę tzn aby była tania i łatwo konfigurowalna głównie chodzi mi o możliwość łatwego tworzenia subdomen w domenie \? Dodam iż do DNS'a mam dostęp

eh..

masternet.pl/ovh.pl

 

następnym razem najpierw poszukaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie wykupisz domenę :]

Tym bardziej jak masz własne NS, bo inaczej na IP będziesz musiał kierować domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rzecz wcale nie jest łatwa i trzeba poświecić trochę czasu na to. Mozna sobie zapuśić linucha, który jest fajny bo stabilny i darmowy (strach trochę np widows serwer trzymać tyle czasu on-line jeśli nie ma się go legalnie  :) ) i zainstalować apache2. Kupno domeny odbywa się standardowo. Wchodzisz na strone np. nazwy i kupujesz sobie ją. Następnie musisz sobie skonfigurować DNS gdzie tak go konfigurujesz, żeby kierował cię na Twoją maszynę. Ważne jest jednak to, że jeżeli chcesz mieć subdomeny lub obsługiwać kilka domen musisz sobie skonfigurować wirtualke na serwerze.. jest troche z tym roboty, ale fajnie działa wszystko jak cza... :) Sporo takich technicznych informacji Możesz znaleźć na DOMENY

 

Napisanie wirtualki trochę zajmuje, ale naszczęście jest bardzo dużo informacji na ten temat w różnych forach już gotowych. 

 

 

 

Powodzenia.

 

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×