Skocz do zawartości
Miela

Jak wybrać hosting?

Polecane posty

Czy szanowne grono doświadczonych klientów firm hostingowych i przedstawicieli tych firm byłoby w stanie określić jak się zabrać do wyboru hostingu?

 

Borykam się z tym problemem od pewnego czasu, mam kilka stron, którym chciałbym zapewnić odpowiednie warunki mieszkaniowe, ale chyba nigdy nie znajdę czegoś, co mnie zadowoli. Gdzieś na forum spotkałem się z opinią, że kluczowy jest budżet. Nie zgadzam się z tym.

 

Jeśli ktoś chce przeznaczyć na hosting 300 zł na rok a utrzymywać chce portal, który ma dziennie 50 000 wejść, to znajdzie coś dla siebie w tej cenie?

 

Kwota jaką mamy ogranicza wybór, ale nie jest najważniejszym kryterium (a na pewno nie może takim być).

 

Ja zastosowałem takie kryterium:

1. Uptime, obsługa klienta (na podstawie opinii i testów)

2. Funkcje, jakie mi są potrzebne (np. php, mysql, htaccess, cron, rozdzielne e-maile w domenach)

3. Limity (transfer, miejsce na dysku, bazy danych)

4. Prostota zarządzania

5. Cena

 

Wpisałem 'hosting' w Google i przeglądałem. Reszta to już subiektywne wrażenia stron internetowych firm i ocena zgodności z przyjętymi kryteriami.

 

Zapraszam bardziej doświadczonych do podzielenia się swoimi opiniami, jak wybrać hosting dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś na forum spotkałem się z opinią, że kluczowy jest budżet. Nie zgadzam się z tym.

 

Jeśli ktoś chce przeznaczyć na hosting 300 zł na rok a utrzymywać chce portal, który ma dziennie 50 000 wejść, to znajdzie coś dla siebie w tej cenie?

chcesz kupic samochod

masz 10 000

idziesz do salonu jaguara bo budzet nie jest wazny??

 

to co napisales to jak sie powinno szukac powaznego hostigu :P

 

jak ktos ma x kasy to szuka hostingu do takiej kwoty...

to ze przewaznie kwota jest za mala i kupuja u krzakow czy w jakims innym lesie to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz kupic samochod

masz 10 000

idziesz do salonu jaguara bo budzet nie jest wazny??

 

to co napisales to jak sie powinno szukac powaznego hostigu :P

 

jak ktos ma x kasy to szuka hostingu do takiej kwoty...

to ze przewaznie kwota jest za mala i kupuja u krzakow czy w jakims innym lesie to inna sprawa

 

to nie idziesz do żadnego salonu tylko komis lub giełda :P

przeważnie kwota nie jest za mała i niewielu ( myślę że coraz mniej ) ludzi kupuje u krzaków,

inaczej to firmy by padały a nie krzaki, a jest odwrotnie.

Wielkość budżetu raczej decyduje o tym jaką firmę wybrać, podobne parametry konta

mają dość znaczną rozpiętość cenową, w zależności od tego jak firma "się ceni",

gdzie, ile i za ile ma rozlokowane serwery, itd.

Jak w każdej branży na cenę wpływa także marka firmy.

To tak jak w sklepie, chcesz buty rozmiar 42 ? są do wyboru do koloru, jednego zadowolą za 50zł. a drugiego za 300zł. - przy czym pewności nie ma które dłużej wytrzymają i będą wygodniejsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz kupic samochod

masz 10 000

idziesz do salonu jaguara bo budzet nie jest wazny??

 

to co napisales to jak sie powinno szukac powaznego hostigu :P

 

jak ktos ma x kasy to szuka hostingu do takiej kwoty...

to ze przewaznie kwota jest za mala i kupuja u krzakow czy w jakims innym lesie to inna sprawa

 

Budżet też jest ważny, ale to tylko jeden z czynników.

 

Mam 10 000 i (dwa różne przypadki):

a) potrzebuję samochód o dużej ładowności

:P potrzebuję dobry samochód, który będzie ładnie wyglądał

 

Czy w obu przypadkach będzie to ten sam wybór? Śmiem wątpić.

 

Tak, budżet jest bardzo ważny, ale to nie jedyny czynnik. Może ktoś ma jeszcze inne zdanie?

Chciałem tylko, żebyście się wypowiedzieli jak szukacie hostingu. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Chciałbym, żeby ktoś spróbował się wczuć w klienta, który potrzebuje hostingu o określonych parametrach i ma jakieś tam pieniądze. Czy zawsze najdroższe rozwiązanie będzie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zawsze najdroższe rozwiązanie będzie najlepsze?

 

Nie, ale często jest to adekwatne do jakości. Ważnym czynnikiem jest serwerownia w jakiej umieszczone są serwery i jakie są to serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że niektórzy w imię myśli "im droższe tym lepsza jakość" zapominają o jednej ważnej sprawie, otóż:

firma X oferuje hosting w cenie 600zł rocznie o bardzo zbliżonych parametrach oraz jakości co firma Y lecz w cenie 400zł rocznie, przy czym firma X z każdego konta przeznacza np 150zł na reklamy w mediach, natomiast firma Y tylko kilkadziesiąt złotych.

Więc czy firma X na pewno będzie oferowała lepszą jakość skoro bierze więcej kasy za swoje usługi?

 

Naturalnie firma X będzie miała więcej Klientów (większy przychód) lecz wzrastają również koszta, znacznie bardziej niż w firmie Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×