Skocz do zawartości
Troll

http://www.arturro.pl/ opinia

Polecane posty

im dłużej się będą ludzie zastanawiać czy zgłaszać takie niby "drobne" sprawy do odpowiednich organów,

tym więcej będzie tego typu przekrętów, większość wyłudzaczy tak naprawdę nie wie jak być anonimowym w internecie

i zostawia po sobie masę śladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zdziwisz się, jeśli powiem że miałem doświadczenia tego typu z policją/prokuraturą/sądem? Nie była to rozprawa jako taka, bo nikt mnie nie pozywał (za umawianie się na seks z 15-latkiem, czy inne cuda).

 

Jeżeli serwis gadu-gadu.pl udostępni logi IP (a ma do tego pełne prawo, zgodnie z ustawą o Policji z dn. 06.04.1990 r), to jest to jak najbardziej dowód - tak samo jak sms, e-mail, czy zwykły list.

 

Oczywiście dowodem jest jak najbardziej ale teraz powstaje pytanie czy komuś chciałoby się tym zajmować? Jeżeli po udostępnieniu logów okaże się, że jest to przykładowo chińskie IP? Zakładając, że sprawa dotyczy kwoty 300-400zł nikt się tym nie zajmie. Samo skontaktowanie się z policją/providerem etc. zajęłoby kupę czasu, idąc dalej potrzebny tłumacz (ten język trochę kosztuje;p) dochodzimy do sedna sprawy i okazuje się iż włamano się do komputera pana Czing-Czong i to u niego było przykładowo ekg z którego kontaktował się sprawca:) Idąc dalej okazuje się iż na komputer Czing-Czong logowania występowały z komputera w Zimbabwe itd... Więc nie widzę tutaj naprawdę większego sensu, aczkolwiek próbować zawsze trzeba:)

 

PS

 

Fajny nick ;) Ale następnym razem uważaj i korzystaj ze sprawdzonych firm:) "Chytry dwa razy traci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archiwum gg jest tylko wtedy dowodem, gdy osoba się przedstawiła. Maile są tylko ważne wtedy, gdy są zapisane z nagłówkami ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Archiwum gg jest tylko wtedy dowodem, gdy osoba się przedstawiła. Maile są tylko ważne wtedy, gdy są zapisane z nagłówkami ip.

 

Na gg każdy może się przedstawiać jako Kaczyński... ;) Przedstawienie się to ŻADEN dowód:) Musieliby dojść po IP kto korzystał itp. ale jeżeli ktoś myśli to ciężka droga przed stróżami prawa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz dane domowe ? Skoro wpłacałeś to masz... :) zadzwoń na infolinię po nr domowy i porozmawiaj z rodzicami oszusta :)

dane sa na inna osobe niz konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na gg każdy może się przedstawiać jako Kaczyński... :) Przedstawienie się to ŻADEN dowód:) Musieliby dojść po IP kto korzystał itp. ale jeżeli ktoś myśli to ciężka droga przed stróżami prawa:P

To informacje od prawnika, więc nie mów mi że źle mi powiedział.

 

A jeżeli czepiasz się szczegółów, to tak "aby archiwum gg zostało wzięte w ogóle pod uwagę [...]".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idąc dalej okazuje się iż na komputer Czing-Czong logowania występowały z komputera w Zimbabwe itd... Więc nie widzę tutaj naprawdę większego sensu, aczkolwiek próbować zawsze trzeba:)

 

jak komputer w Zimbabwe to bardzo łatwy do namierzenia :) można sprawdzić wszystkie trzy.

 

przeciętny wyłudzacz nawet nie wie że może takie manewry robić i zostawia wiele śladów,

nawet o tym nie wiedząc - wiem z autopsji - dlatego warto zgłaszać przekręty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Troll: a masz Ty choć 18 lat ?

 

Co do sedna tematu, trzeba być perfidnym idiotą bądź parszywym sknerą, aby dać się zrobić w "konia" i to w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jeden rusel na świecie jest przecież :).

 

Taki ruselek jest tylko jeden ! w innym temacie na forum zasugerowalem ze to rusel skad to wiedzialem ? a no stad ze tylko rusel mogl wiedziec ze pracuje w firmie livenet.pl, nigdy wczesniej nie udzielalem sie na forum i nikt z forum nie mogl wiedziec ze tam pracuje, tylko rusel vel artur g. mogl to wiedziec, martwi mnie tylko jedno rusel jest tak pewien siebie ze nie przejmuje sie niczym i nikim, jest 100% pewien ze nikt mu nic nie zrobi pogrozi tylko i dowidzenia, moge zasugerowac ze ma nawet przychylnosc co u niektorych osob z teamu WHT, jak widac na ponizszych zdjeciac byl na ostatnim zlocie WHT i jak widac dobrze sie bawil ze wszystkimi ktorzy tam byli, mimo ze kazdy wiedzial jaki jest i ile osob oszukal, jakos nikt go nie wyprosil ... zostawiam to bez komentarza, na 1 zdjeciu osoba w czerwonej bluzie to ruselek, widac ze troche mu sie przytylo od momentu kiedy ostatni raz go widzialem osobiscie, a obok po prawej to chyba uzytkownik boss jak sie nie myle, ciekaw jestem co w takiej sytuacji ma do powiedzienia organizator zlotu chyba powinien nam wszystkim cos wyjasnic w tej sprawie

 

ruselwf5.th.jpg

rusel1ao8.th.jpg

rusel2ex0.th.jpg

rusel3oz1.th.jpg

 

reszta zdjec ze zlotu dostepna na stronie http://www.najdmen.jaworzno.pl/WHT/album/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie Boss... Taki Koks jest jeden to tylko Szirok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jak u wszystkich tak i tu panuje strach przed ruszaniem kupy bo zacznie smierdziec.

 

Jesli zostal ktos oszukany NALEZY udac sie na policje. Tam sie dowiemy dopiero czy warto bylo czy nie a kosztowac to nic nie kosztuje. Temat moze nie "hostingowy" ale podobny: wpadlem w dziure, uszkodzilem kolo - zawdzwonilem na policje, policjant powiedzial co i jak, a po miesiacu ubezpieczalnia (OC drogowcow bo nie mam AC) wyplacila pieniadze. A wczesniej wszyscy mowili nie warto, i tak nic nie dostaniesz, z nimi sie nie wygra, bo to nie dowod...

 

Masz numer konta - ok, policja ma uprawnienia zeby zapytac bank o wlasciciela rachunku. Rozmowa na gg moze nakierowac na znamiona oszustwa. Maile jak najbardziej.

 

Zbierz to wszystko idz na policje a nie rozmyslaj nie wiadomo o czym.

 

 

PS Dla zainteresowanych moge podrzucic linka z forum motoryzacyjnego gdzie opisalem procedure zwrotu za kolo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź na policję... jak masz czas. Jak mnie okradł koleś, który użył proxy to dałem sobie spokój. Znajomy policjant powiedział, że samo przesłuchanie (tzn. formalności) zajmie kilka godzin. Ukradł mi 100 zł, a ja w tym czasie zarobię 2x tyle (np.). Więc rachunek jest raczej prosty, jakkolwiek niemoralnie i nieetycznie by to brzmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh i Rusel dał się sfotografować ? Nie może być :) Heh, rozmawiał z szirokiem i nic ? Nie czuł respektu ? Swoją drogą kiedyś wpadnie i tyle będzie. Ja do niego nic nie mam. A że ludzie są durne i skąpe i kupują dedyka za 10$ miesięcznie to już inna sprawa. Głupota i naiwność ludzi nie jest uleczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×