Skocz do zawartości
Adek

Dedyk za 800 miesiecznie pod serwey gier ?

Polecane posty

Tak jak w temacie szukam dobrej serwerowni ktora oferuje mocne dedyki na pozadnych laczach pod serwery gier, wiem ze 800zl to smieszna kwota na pozadnego dedyka ale od czegos trzeba zaczac :)  , Jeszcze w gre wchodzi kolokacja jakby nie było dobrych ofert dedykow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wydaje mi sie ze 3000gb byloby wystarczajace chociaz tutaj potrzebowalbym opinię panow ktorzy zajmuja sie serwerami gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na Polskę to wymagasz trochę za dużo za tą kwotę, no chyba że nie musi to być w Polsce.

 

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam o to propozycja z naszej oferty:

Kraj: Polska

Cena miesięczna: 589 zł netto

Opłata instalacyjna: 289 zł

Przepustowość: 100 Mbit/s

Ping z serwerownią: między 20 a 35

Opłata za re-instal systemu: 189 zł

Serwerownia: dmTEC Kraków

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core 2 Duo Q9300 (można zmienić na Q9550 za dodatkową opłatą)

Pamięć RAM: 8 GB PC800

Dysk twardy: 2 x 750 GB SATA II

Łącze: 100 Mbit/s

Adresów IP: 5

Miesięczny transfer ruchu: 2000 gb (można zamówić łącze dedykowane bez limitu transferu za dodatkową opłatą , w razie zainteresowania proszę o PW)

Panel administracyjny: DirectAdmin (gratis)

Zewnętrzny panel restartu serwera: TAK

 

Pozdrawiam zapraszam do kontaktu prywatnego w razie pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w temacie szukam dobrej serwerowni ktora oferuje mocne dedyki na pozadnych laczach pod serwery gier, wiem ze 800zl to smieszna kwota na pozadnego dedyka ale od czegos trzeba zaczac :)  , Jeszcze w gre wchodzi kolokacja jakby nie było dobrych ofert dedykow :)

 

Zadzwoń lub wyślij maila z prośbą o ofertę serwerów dedykowanych tutaj i tutaj.

Może na początek ta kwota wystarczy na coś ciekawego...

 

PS. Jeśli na poważnie myślisz o hostingu serwerów gier to nie pakuj się w rozwiązania "PC-towe" i współdzielone łącze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, za taką kwotę możemy jedynie zaproponować serwery dedykowane z serii GameTEC.pl Game Technology! Konfiguracja maszyn została oparta na platformie Intel Server System z naciskiem pod serwery multiplayer, a więc sądzę że na start powinno wystarczyć w zupełności. Jeśli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt poprzez skrzynkę PW bądź też wiadomość e-mail, dodam iż jesteśmy w stanie doradzić w wyborze sprzętu pod określoną ilość zadań.

 

Poniżej załączam dodatkowe informacje:

Przykładowy adres IP: 83.143.129.253 (SPRAWDŹ!) (Przykładowe czasy połączeń: TP ~20ms, NETIA ~10ms, DIALOG ~35ms, MULTIMO ~10ms, MM 15ms);

 

Łącze 100 mbit/s (pakiety transferu)

Pakiet 50GB - 99 zł/m-c

Pakiet 200GB - 299 zł/m-c

Pakiet 500GB - 449 zł/m-c

Pakiet 1000GB - 799 zł/m-c

 

Oczywiście prócz pakietów z transferem, przewidzieliśmy również ofertę dedykowanych łącz:

Łącze (bez limitu transferu)

1 Mbit/s - 149,00 zł/mc

2 Mbit/s - 199,00 zł/mc

3 Mbit/s - 299,00 zł/mc

4 Mbit/s - 399,00 zł/mc

5 Mbit/s - 499,00 zł/mc

10 Mbit/s - 999,00 zł/mc

20 Mbit/s - 1899,00 zł/mc

50 Mbit/s - 4499,00 zł/mc

100 Mbit/s - 7999,00 zł/mc

 

Więcej informacji: Digital Media Technology Group

dmtec.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, za taką kwotę możemy jedynie zaproponować serwery dedykowane z serii GameTEC.pl Game Technology! Konfiguracja maszyn została oparta na platformie Intel Server System

 

Mogę wiedzieć na której dokładnie platformie są stawiane te serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na dedyku z 1 TB transferu dużo serwerów kolega nie postawi, zajmujecie się serwerami gier więc powinniście wiedzieć ile serwery gier żrą transferu, a nie wciskać mu serwer na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe <_< Nie zebym ja byl jakis :) ale w szukajce cos sie znajdzie na ten temat :) Juz bylo to walkowane kile trafika per serwer jesli jest 24h ile procja i ramu itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

unixstorm wiadomo od czegos trzeba zaczac zeby pozniej na atmana przejsc :D z okrojonym budzetem ciezko o cos dobrego no ale tez pisalem o Kolokacji jakby ciezko bylo z dedykowanym za ta kwote takze jezeli mozna prosilbym o jakas kolokacje co ma bardzo niski ping :) moze w ta strone pojde.

 

pytania:

 

czy wymagane jest lacze 100mb/s na jednego dedyka, czy np na 50mb/s tez wystarczy ?

 

jaka jest uzywalnosc zasobow na 1 slot cs 1.6, ram, procesora i lacza ?

 

pootrzebuje te odpowiedzi zeby jakos skalkulowac parametry jakie szukac.

 

z gory za odp dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

a kupisz serwer za około 5 tys ? na raty:) ? i będziesz go kolokował ? za około 1 tys zł albo i lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unixstorm wiadomo od czegos trzeba zaczac zeby pozniej na atmana przejsc :D z okrojonym budzetem ciezko o cos dobrego

Rozumiem, tylko cokolwiek wybierzesz, nie kieruj się wyłącznie cenami. W przypadku hostingu serwerów gier w tej chwili właśnie start firmy jest bardzo ważny. Konkurencji już jest tyle, że ciężko się pokazać z czymś nowym, a jeśli zaczniesz źle, to już na zawsze tak Cię zapamiętają i wtedy nawet przejście do ATMANa może Ci niewiele pomóc...

 

no ale tez pisalem o Kolokacji jakby ciezko bylo z dedykowanym za ta kwote takze jezeli mozna prosilbym o jakas kolokacje co ma bardzo niski ping :) moze w ta strone pojde.

No i to jest zdecydowanie najlepsze wyjście i tym bardziej w takim wypadku proponuję Ci ATMAN/Beyond. Kolokacja kosztuje malutko, a łącze możesz wziąć na początek małe i w miarę rozwoju stopniowo powiększać (załatwia się to od ręki).

 

czy wymagane jest lacze 100mb/s na jednego dedyka, czy np na 50mb/s tez wystarczy ?

Jeśli zaczniesz nawet od 2-3 Mbps to nie będzie problemu. Serwery gier są dość przewidywalne jeśli chodzi o zużycie łącza, więc będziesz wiedział kiedy trzeba powiększyć.

 

jaka jest uzywalnosc zasobow na 1 slot cs 1.6, ram, procesora i lacza ?

Przykro mi, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Za dużo zależności - każdy serwer generuje inne obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Nephaxie ma

 

  • Intel Xeon X3320 2.5 GHz Quad Core, 1333MHz FSB (cztery rdzenie)
  • 1000 GB transferu miesięcznie
  • Ram 8GB ECC

  • zdalny restart serwera
  • łącze 100 Mbit
  • 5 adresów IP
  • kolokacja serwera w Data Center

Idealny dla serwerów www, serwerów gier...

Abonament miesięczny: 809 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Polecam Nephax :D

 

U nas ma taniej i więcej transferu, wysoka stabilność sieci jak i bez awaryjność gwarantowana.

 

Ps. 2.40GHz na rdzeń w w/w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez awaryjność gwarantowana.

 

 

 

Sorry, że pytam, ale zaciekawiło mnie to. W przypadku awarii jak rozumiem oddajecie miesięczną opłatę za serwer? Gwarancja do czegoś zobowiązuje :D Wszystko prędzej czy później się zepsuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Sorry, że pytam, ale zaciekawiło mnie to. W przypadku awarii jak rozumiem oddajecie miesięczną opłatę za serwer? Gwarancja do czegoś zobowiązuje :D Wszystko prędzej czy później się zepsuje :)

 

W regulaminie nie jest nigdzie tak napisane, więc nie oddajemy a to co się zepsuje zostanie wymienione na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ma taniej i więcej transferu, wysoka stabilność sieci jak i bez awaryjność gwarantowana.

 

Ps. 2.40GHz na rdzeń w w/w ofercie.

 

LOL.... chcesz powiedzieć, że twoja serwerownia jest lepsza od Nephaxu.. :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ma taniej i więcej transferu, wysoka stabilność sieci jak i bez awaryjność gwarantowana.

 

Ps. 2.40GHz na rdzeń w w/w ofercie.

 

U Was ma taniej, ale w Nephax ma serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Tak lowent a normalna maszyna to różnica tak tylko mówię. Serwer z 2,40 GHz np Intel Xeon X3220 jest ale nie w naszej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak lowent a normalna maszyna to różnica tak tylko mówię. Serwer z 2,40 GHz np Intel Xeon X3220 jest ale nie w naszej ofercie.

 

Akurat jeśli chodzi o Xeony z serii 'X' to wierz mi, nie ma nawet czego porównywać z 'Q', 'E', itp... Nie ta półka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adek, serdecznie polecam Tobie Nephax'a. Sam mam u nich serwer i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Jak nie chcesz sprzętu wyszczególnionego w ich ofercie ( http://nephax.com/serwery ), tylko inny np. jak kolega wczesniej podawał serwer opierający się o procesor Q9300 itp. to napisz do Nich, a oni przygotują dla Ciebie ofertę. ( http://nephax.com/kontakt )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :D napewno napisze do nephax i atmana :D a mam pytanie o co chodzi z tymi procesorami ze xenon to inna półka? i czy jak np zaczynałbym kolokacją od 3 mb/s (tak jak unixstorm radził) to po czym poznałbym ze musze zwiększyć pakiet, po wzrastajacym pingu ?? iile slotow cs 1.6 da rade przy dobrym pingu i sprzecie na laczu 3mb/s... przepraszam za durne pytania ale to juz praktycznie koncowka moim watpliwosci,dzieki Wam dużo się dowiedziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×