Skocz do zawartości
kuszo

Serwer dla KuszoTV.pl

Polecane posty

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mamy problemy z hostingiem. Jeszcze niedawno strona działała bez problemu na serwerze wirtualnym w OVH 720plan , gdzie wykorzystywaliśmy około 50% głównych parametrów serwera, jednak po wprowadzeniu nowego systemu wzrosła liczbą połączeń z bazą danych i zatrzymaliśmy się na limicie serwera, który OVH ustawiło na... 20 jednoczesnych połączeń. Osobiście uważam to za kpinę szczególnie jeśli serwer ma pojemność 7,2GB i transfer miesięczny 1200GB, a nagle limit maks. 20 jednoczesnych połączeń do MySQL. Zakupiliśmy serwer dedykowany, ale jak widać na tyle słaby, że nie jest w stanie podołać już przy 500 online.

 

Czego potrzebujemy?

 

Najchętniej serwera dedykowanego, bez limitu transferu lub jeśli z limitem to około 800-1200GB miesięcznie, z pojemnością około 5GB, bez limitów połączeń do MySQL. Przede wszystkim takiego serwera, który podoła około 500tys. unikalnych wizyt miesięcznie i dniom podczas, których mamy największe wejścia, kiedy w ciągu kilku godzin odwiedza nas nawet 60tys. unikalnych użytkowników, a na stronie znajduje się w jednym momencie kilka tysięcy osób online; serwera, który będzie w stanie "unieść" KuszoTV.pl i zapewnić szybkie korzystanie z serwisu, jednocześnie za rozsądną cenę.

 

Pozdrawiam i czekam na Państwa rady

 

http://www.kuszotv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj lokalizacje maszyny jaka Cie interesuje i jakis koszt miesieczny :) Co do limitu polaczen ze sql to zalezy od konfiguracji. no i dobry admin maszyny jak sam nie dasz rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Hmm... serwer 1/2 albo dedyk z dhosting.pl powinien ci to chyba w miarę pociągnąć :)

 

są też tańsze i równie wydajne serwerownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... serwer 1/2 albo dedyk z dhosting.pl powinien ci to chyba w miarę pociągnąć :)

nie wiem czy dobrze mówie ale w dhosting słabe łącza(niska prędkość) w dedykach mają..więc byłby problem, chyba.

Może coś od Najdmena?:)

http://najdmen.pl/index.php?adminpanel=planded&id=10

 

Wydaje mi się, że powinien starczeć. Po przekroczeniu 1000gb transferu łącze przycinane do 10mb, ale zawsze więcej niż np w dhosting..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są też tańsze i równie wydajne serwerownie.

 

Jak serwerownia może być wydajna?

Bez urazy Panie Damianie, ale ostatnio Pana posty prezentują nie najwyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Jak serwerownia może być wydajna?

Bez urazy Panie Damianie, ale ostatnio Pana posty prezentują nie najwyższy poziom.

 

Chodziło mi o wydajność łącz z i do sieci, brak awarii osprzętu (choć to możne zdarzyć się nawet w super ekstra serwerowni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są też tańsze i równie wydajne serwerownie.

"Wydajne" w sensie? Dla wielu klientów liczy się również marka i jakość dc czy supportu ;)

 

nie wiem czy dobrze mówie ale w dhosting słabe łącza(niska prędkość) w dedykach mają..więc byłby problem, chyba.

Źle mówisz :) I nie do końca zrozumiałem co masz na myśli mówiąc słabe łącza? Do dedyków są takie łącza jakie się wykupi czy to 1, 2 itd. mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wydajne" w sensie? Dla wielu klientów liczy się również marka i jakość dc czy supportu ;)

 

 

Źle mówisz :) I nie do końca zrozumiałem co masz na myśli mówiąc słabe łącza? Do dedyków są takie łącza jakie się wykupi czy to 1, 2 itd. mbit.

Mówiąc słabe łącza miałem na myśli prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiąc słabe łącza miałem na myśli prędkość.

Mając na myśli prędkość jak to odczytałeś?

 

wget http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

--14:08:48--  http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

	   => `debian-40r5-amd64-CD-1.iso'

Translacja cdimage.debian.org... 130.239.18.173, 130.239.18.137, 2001:6b0:e:2018::173, ...

Connecting to cdimage.debian.org|130.239.18.173|:80... połączono.

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 302 Found

Lokalizacja: http://victoria.acc.umu.se/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso [podążanie]

--14:08:50--  http://victoria.acc.umu.se/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

	   => `debian-40r5-amd64-CD-1.iso'

Translacja victoria.acc.umu.se... 130.239.18.177, 2001:6b0:e:2018::177

Connecting to victoria.acc.umu.se|130.239.18.177|:80... połączono.

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK

Długość: 678,531,072 (647M) [application/octet-stream]


57% [=============================================>								   ] 387,045,772   10.06M/s	ETA 00:45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mając na myśli prędkość jak to odczytałeś?

 

wget http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

--14:08:48--  http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

		=> `debian-40r5-amd64-CD-1.iso'

Translacja cdimage.debian.org... 130.239.18.173, 130.239.18.137, 2001:6b0:e:2018::173, ...

Connecting to cdimage.debian.org|130.239.18.173|:80... połączono.

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 302 Found

Lokalizacja: http://victoria.acc.umu.se/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso [podążanie]

--14:08:50--  http://victoria.acc.umu.se/debian-cd/4.0_r5/amd64/iso-cd/debian-40r5-amd64-CD-1.iso

		=> `debian-40r5-amd64-CD-1.iso'

Translacja victoria.acc.umu.se... 130.239.18.177, 2001:6b0:e:2018::177

Connecting to victoria.acc.umu.se|130.239.18.177|:80... połączono.

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK

Długość: 678,531,072 (647M) [application/octet-stream]


57% [=============================================>								   ] 387,045,772   10.06M/s	ETA 00:45

dlatego mówiłem, że nie wiem czy dobrze mówię. A myślałem, że łącze wolniejsze tak jak pisze na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącza prawdopodobnie liczone są pero-centylem i prawdopodobnie, również pisze to na ich stronie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to - 'jest napisane' nie 'pisze' i metodą '95 percentyla' a nie 'pero-centyla'. To tak w kwestii formalnej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za poprawienie. Nigdy nie byłem dobry w zapamiętywaniu nazw, o ortografii/fleksji nie mówiąc.

Ale cóż, każdy ma jakieś wady. Ja staram się jakoś walczyć z moimi, raz wychodzi mi to lepiej raz gorzej :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wracjąc do tematu, może napisz ile masz do wydania na ten serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej stawki raczej nie ma, ale jak wiadomo klient chce wydać jak najmniej. W tej kwestii zawsze można się dogadać. Oczekuję jedynie serwera, na którym strona będzie działać szybko zarówno wtedy kiedy ma 6 tys. osób online i w ciągu paru godzin kilkadziesiąt tysięcy unikalnych wizyt oraz wtedy, kiedy ma 10 osób online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupiliśmy serwer dedykowany, ale jak widać na tyle słaby, że nie jest w stanie podołać już przy 500 online.

jaki serwer dedykowany ? chyba chodziło o wirtualny ;) czy po wirtualnym w ovh kupiliscie inny :)

( bo jakoś tak nielogicznie to napisane, choć może to jeszcze za wcześnie na czytanie forum :) )

 

swoją drogą te 20 jednoczesnych połączeń to wcale nie tak mało jak na hosting współdzielony..

a i 500 osób online to nie tak duzo.. ale np. pare tysięcy to już sporo.

nie da się łatwo określić jakiego sprzętu potrzebujesz.

 

ze względu na cenę proponowałbym coś z hetzner.de + dobry admin + jak obciążenie będzie wzrastać kolejny serwer

jeśli macie spory budżet to już wieksze pole do manewrów z tym że musicie się zdecydować jaką maksymalnie kwotę jesteście wstanie wyłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki serwer dedykowany ? chyba chodziło o wirtualny ;) czy po wirtualnym w ovh kupiliscie inny :)

( bo jakoś tak nielogicznie to napisane, choć może to jeszcze za wcześnie na czytanie forum :) )

 

swoją drogą te 20 jednoczesnych połączeń to wcale nie tak mało jak na hosting współdzielony..

a i 500 osób online to nie tak duzo.. ale np. pare tysięcy to już sporo.

nie da się łatwo określić jakiego sprzętu potrzebujesz.

 

ze względu na cenę proponowałbym coś z hetzner.de + dobry admin + jak obciążenie będzie wzrastać kolejny serwer

jeśli macie spory budżet to już wieksze pole do manewrów z tym że musicie się zdecydować jaką maksymalnie kwotę jesteście wstanie wyłożyć.

 

Pierw mieli wirtualny, teraz mają dedyka kimsufi bodajże, a strona i tak działa słabo. O to chodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuszo, mozesz podac parametry sewera dedykowanego, ktory nie daje rady? Wtedy bedzie prosciej o jakas diagnoze ;) Problem moze lezec po stronie zlej konfiguracji serwera, moze zlej optymalizacji skryptów lub po prostu serwer jest za slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuszo, mozesz podac parametry sewera dedykowanego, ktory nie daje rady? Wtedy bedzie prosciej o jakas diagnoze ;) Problem moze lezec po stronie zlej konfiguracji serwera, moze zlej optymalizacji skryptów lub po prostu serwer jest za slaby.

 

najtańszy kimsufi, ale niech sam Kuszo się wypowie bo już nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×