Skocz do zawartości
northwest

Windows i domena PL

Polecane posty

Witam,

Mam serwer z Windows 2008 Web Edition podłączony do internetu ze stałym IP. Chciałbym podpiąc pod to domenę moja_nazwa.pl . Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić?? Domenę mam wykupioną w az.pl...

 

Z góry dzieki za pomoc,

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się na freedns.sgh.waw.pl . Utwórz strefę podstawową o nazwie swojej domeny. Dodaj rekord "A" wpisują w pole "Nazwa" swoją domenę (z koniecznie kropką na końcu) a w IP wiesz już co wpisać. Następnie zaloguj się w az.pl i ustaw DNS1: fns1.sgh.waw.pl, DNS2: fns2.sgh.waw.pl . I tyle. Zmiana delegacji domeny może trwać do 24 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

az.pl udostepnia rowniez wlasne DNS ;) Mozesz to zrobic bez zewnetrznych "obcych" DNS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo zamontować drugi IP do maszyny i postawić własne NS na Windowsie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestruj się na freedns.sgh.waw.pl . Utwórz strefę podstawową o nazwie swojej domeny. Dodaj rekord "A" wpisują w pole "Nazwa" swoją domenę (z koniecznie kropką na końcu) a w IP wiesz już co wpisać. Następnie zaloguj się w az.pl i ustaw DNS1: fns1.sgh.waw.pl, DNS2: fns2.sgh.waw.pl . I tyle. Zmiana delegacji domeny może trwać do 24 godzin.

 

Oki, jak to zrobię to po wpisaniu www.mojanazwa.pl będzie sie pokazywała moja strona (nie będzie widoczne IP)?? (nie trzeba nic w windowsie ustawiać)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az.pl udostepnia rowniez wlasne DNS ;) Mozesz to zrobic bez zewnetrznych "obcych" DNS ;)

Nie wiedziałem, nie mam domen w az. Czyli @northwest możesz a az.pl dodać ten wpis "A" do strefy DNS ;).

 

Oki, jak to zrobię to po wpisaniu www.mojanazwa.pl będzie sie pokazywała moja strona (nie będzie widoczne IP)?? (nie trzeba nic w windowsie ustawiać)??

Tak, będzie się pokazywała domena. Teraz, żeby wyświetlić coś pod tą domeną musisz skonfigurować serwer WWW do obsługi tej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qurcze, dałem w panelu home.pl numerek ip w ustawieniach dns na swój serwer i nie chce przyjąć...:/ na pewno dobrze robimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak skonfigurować ten serwer??:)
Tego już sobie poszukaj na google, nawet nie wiemy jakiego serwera używasz.

 

qurcze, dałem w panelu home.pl numerek ip w ustawieniach dns na swój serwer i nie chce przyjąć...:/ na pewno dobrze robimy??

Zamiany w DNS będą widoczne po około 24 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 2008 WebEdition.

Zrobiłem to przekierowanie w home.pl i strona niby mi działa...

Problem jest tylko z IE który się krzaczy (po ip działa poprawnie).

Z tego co zauważyłem home.pl po dodaniu przekierowania zrobił coś takiego:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">

<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>

<FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http://77.79.225.134/www">

<NOFRAMES><BODY><A HREF="http://.....ip..../www">click here</A></BODY></NOFRAMES></FRAMESET></HTML>

 

 

Przez to chyba moja strona głupieje... Nie da się jakoś bezpośrednio przenieść tych DNSów na mój serwer (serwera)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Instalujesz serwer DNS na kompie, jak sądzę ISP nadał ci nazwę hosta którą można wykorzystać jako adres DNS, np. ns1.komputer_northwest.dostawca.neciku.pl

 

Później tylko zmiana w panelu domeny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×