Skocz do zawartości
pawelk

Poszukuję czegoś dla programisty :-)

Polecane posty

Witam.

Może poszukuję to za dużo powiedziane - w tej chwili rozglądam się i czekam na fundusze:-) Będę potrzebował jakiegoś serwera (dedyk / vps). Wymagania generalnie nie są duże:

* dostęp do root'a

* 20-30GB miejsca

* 20GB transferu / mc

* 2 IP

Głównie będzie na tym apache2 + php5 + mysql + postgresql + exim + cvs/svn + vpn. Hostowana strona firmowa + developerskie kopie stron klientów, czyli jakieś 50-60 odwiedzin / dzień (+ ciągła praca 2 programistów) :-) Zależy mi bardzo na bezawaryjności ponieważ ktoś przez cały czas będzie na nim pracował....

No i jeszcze fundusze - do wydania będę miał ok 700zł brutto / rok. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-)

Pozdrawiam,

Paweł

 

btw, najlepiej gdyby serwer stał w europie gdzieś:-) łącze w granicach 2mbps mi starczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na ich stronie - jest możliwość dokupienia IP i miejsca na dysku?

 

I jeszcze jedno pytanie - co sądzisz o RPS'ach w ovh? RPS1 z dodatkowym miejscem byłby chyba spoko na moje potrzeby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam także do zapoznania się z ofertą serwerów VPS HitMe.net.pl :-)

 

Odpada, ponieważ oferta, która jest najbliżej moich wymagać kosztuje 80zł (netto) / mc co daje 960zł netto / rok = 1171,2zł brutto / rok czyli więcej o 471,2zł niż będę wstanie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Może wystarczy zwykłe konto hostingowe z svn i trac?

 

Ofertę taką posiada kilka firm i na pewno zmieścisz się w określonym budżecie.

 

Odchodzą problemy z administracją kosztem braku dostępu do root'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajne bo wrzucam i działa, ale od czasu do czasu chciałbym odpalić jakąś usługę (np serwer flashowy albo jakiś serwer xml'a), której nikt mi nie odpali na takim serwerze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Z jednej strony fajne bo wrzucam i działa, ale od czasu do czasu chciałbym odpalić jakąś usługę (np serwer flashowy albo jakiś serwer xml'a), której nikt mi nie odpali na takim serwerze :-(

To tylko pomysł warty rozważenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten serwerek, jeszcze w starej puli ich ipków, oczywiście jest to stary PIII i to trzeba wziąć pod uwagę. Nie wiem czy nie lepszy był by vps na jakiejś markowej maszynie. Kwestia tego czy wolisz słabszy serwer tylko dla siebie czy mocniejszy ale współdzielony z innymi użytkownikami.

 

Netdirect za tą cenę polecam, ja jak miałem u nich serwer to dostałem 2 dodatkowe IP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się muszę zastanowić czy wolę słabego dedyka czy kawałek miejsca na vpsie:-)

Kontaktowałem się z BOK webh.pl przy płatności rocznej z góry zaproponowali mi to co chciałem (rozszerzony pakiet medium), póki co szala się na ich korzyść przesuwa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 50 zł nie dostaniesz nic innego poza p3 z netdirekt. A jednak to leciwy sprzęt i już dość podatny na awarie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak to leciwy sprzęt i już dość podatny na awarie...

Co prawda to prawda... Teraz w sumie czekać na fundusze i będę brał tego vps'a. Dziękuję wszystkim za pomoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×