Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

Czy to normalne ?

Polecane posty

Mam wykupione konto reselerskie, trzy dni temu wgrałem sobie na serwer stronę z CMS-em, wypełniłem zawartością, klient dostał dane do logowania.

Dzisiaj klient dzwoni, że strona nie działa, no fakt nie działała sprawdzam, szukam w końcu patrzę do bazy danych a tam puściutko, ani jednej tabeli.

Dzwonie do firmy od serwera, że coś się stało, bo tabele zniknęły, a Pan na to, że nie zniknęły tylko, że wykryli dziurę w swoim systemie, która łatwo mogła spowodować zalogowanie na root-a i w związku z tym (sic!) musieli przywrócić wczoraj (21.10) bazy danych z backupu z dnia 16.10.

Na pytanie dlaczego bazy sprzed 5 dni dostałem odpowiedź, że późniejsze bazy nie miały zachowanej integralności i nei można odzyskać danych.

Na moje sugestie, że kilka dni pracy uciekło oraz wszystko co zostało zaktualizowane na stronach też i że wypadało mnie powiadomić już nie uzyskałem rozsądnej odpowiedzi, nie mówiąc już o przepraszam.

Ciekawostką jest to, że sam robię codzienny backup baz i bez problemu odzyskałem sobie tę bazę.

 

Drugą ciekawostką jest fakt, że łatanie systemu odbywało się kilkukrotnie w godzinach ok. 11-16 i w tym czasie nic nie było dostępne tylko komunikat, że trwają prace. Oczywiście nigdy nie zostałem poinformowany, że takie prace będą.

 

Pytania: Czy to normalne, że firma przywraca bazę sprzed 5 dni i nie informuje klienta ?

Czy zostać w takiej firmie i przedłużyć reselera czy znaleźć kogoś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pytaj czy to normalne, tylko czy Ci to odpowiada. Kupujesz usługę która Cię nie zadowala?!

 

Jak kupowałem to mnie zadowalało, najpierw kupiłem an 2 miesiące potem dopiero na rok, a teraz ten rok się kończy.

 

Oczywiście, że taka usługa mnie nie zadowala, zastanawia mnie po prostu czy w skali roku 2-3 sytuacje o podobnym kalibrze jak ta to dużo czy mało i czy u kogoś innego podobne problemy nie wystąpią.

Skłaniam się pomału nad wykupieniem serwera dedykowanego, wtedy przynajmniej tłumaczę się przed klientami, a nie tłumaczę firmy innej przed klientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość szanujących się firm hostingowych wykonuje backup codziennie. Jednak niektóre firmy, mogą korzystać ze starszych backupów, np. z poprzednich kilku dni. Widocznie firma o której pisałeś nie wykonuje samodzielnie backupów, a zleca je u drugiej firmy z której usług korzysta.

 

Najlepszym sposobem jest wykonanie backup`u samodzielnie, wtedy masz zawsze świeżą kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość szanujących się firm hostingowych wykonuje backup codziennie. Jednak niektóre firmy, mogą korzystać ze starszych backupów, np. z poprzednich kilku dni. Widocznie firma o której pisałeś nie wykonuje samodzielnie backupów, a zleca je u drugiej firmy z której usług korzysta.

 

Najlepszym sposobem jest wykonanie backup`u samodzielnie, wtedy masz zawsze świeżą kopię.

 

Firma na pewno robi sama backup, nie zleca tego nikomu.

 

Co do backupu to nie widzę możliwości wykonywania samodzielnego codziennego backupu całości na koncie reselera, owszem backup bazy wykonuje sobie sam codziennie z automatu i dzięki temu nie straciłem kilku dni pracy.

 

Mnie w tym wypadku drażni podejście do klienta "lepiej nie informować, może nie zauważy" czy też mętne tłumaczenie, że przez dziurę w systemie, pliki z backupem bazy danych są ale nie da się z nich przywrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to normalne jest moim zdaniem na miejscu. Trzeba się zorientować, czy rezygnacja z usługi która nam nie odpowiada ma sens. Moim zdaniem takie coś jest "normalne" dla krzaków i hostingów z dolnej półki.

 

Jaka to firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli szuka Pan alternatywy zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS - http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

 

Polecam VPSy z DirectAdminem - tutaj Pan będzie miał pełną kontrolę nad serwerem.

 

W razie pytań chętnie udzielę odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka to firma?

hostings.pl

 

Witam,

Jeśli szuka Pan alternatywy zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS - http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

I to jest jeden z powodów przez, który na pewno nie biorę pod uwagę uwagi firmy hitme - nachalność oferowania swoich usług w każdym z tematów bez względu na treść, nie pisałem, że chcę zmienić firmę i nie prosiłem o oferty a dostałe, po co mi to ? Zapytałem czy to normalne tylko i w tej kwestii chciałem poczytac odpowiedzi.

 

Strasznie mnie wkurza od jakiegoś czasu, że w pewnym momencie każdy wątek zamienia się w propozycje od kilku firm, zapraszamy do mnie, proszę spróbować, itp. nieważne, że to nie na temat, nieważnie, że nie mieści się wymaganiach osoby pytającej, ważne żeby wrzucić swoją ofertę. Jestem świadomym użytkownikiem i wiem czego potrzebuje i piszę wtedy PM lub na maila do firm, na której ofercie mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zostać w takiej firmie i przedłużyć reselera czy znaleźć kogoś innego ?

To nie jest normalne :/

 

Szukaj czegoś lepszego.

 

Z resellerami jest problem, aby nie były tylko z nazwy ale też z większych limitów. Z zagranicznych hostów mogę polecić H9 lub innohosting (link z ref). Co do limitów w H9 napisałem w wątku o firmie. Co do inno poczytaj opinie na http://www.webhostingtalk.com.

 

Co do polskich resellerów to jak się mówi "kiła i mogiła". Praktycznie każda firma ma takiego w ofercie ale ze śmiesznymi limitami rodem ze zwykłych kont shared. Jest też kilka mniejszych firm (przez grzeczność nie będę wymieniał :)), które niby dają dużo i w miarę tanio ale nie są za długo na rynku i raczej perspektywicznie bym o nich nie myślał.

 

Jak możesz i chcesz jeszcze poczekać to bym się zastanowił nad dhosting.pl bo mają w najbliższej przyszłości rozszerzyć funkcjonalność swojego panelu o opcje resellerskie, ale nie wiadomo dokładnie kiedy ma to nastąpić :)

 

Od biedy może za resellera posłużyć kei.pl i LUNAII o ile nie potrzebujesz super panelu i wystarczy Ci tamten przedpotopowy :)

 

Z innych propozycji to może neteasy.pl lub prohost.pl ale nie licz na super limity jeśli chodzi o CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Strasznie mnie wkurza od jakiegoś czasu, że w pewnym momencie każdy wątek zamienia się w propozycje od kilku firm,

(...)

 

Najmocniej przepraszam. Zakończył Pan swoją wypowiedź takim pytaniem "Czy zostać w takiej firmie i przedłużyć reselera czy znaleźć kogoś innego ?" więc jako, że moja opinia jest taka, że nie jest to normalne zaproponowałem Panu takie rozwiązanie (serwer VPS zamiast resellera). Nie chciałem być nachalny, niemniej przepraszam jeśli tak zostało to odebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od ciebei czy ci przeszkadza, czy nie takie czasem wybryki :) jak bys nie mial kopi wlasnej to hmm no juz bys mial wiekszy problem i raczej szybciej bys zmienial uslugodawce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×