Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Pokuć

Centralne Biuro Antykorupcyjne :P A na serio to badziew jak większość darmowych, nadaje się na kilka lekkich HTMLów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasypane reklamami, zamulone, ograniczone - czyli norma przy darmowych hostingach żeby zdołali się utrzymać :P

Naprawdę - bardziej opłaca się odłożyć kilka złotych i działać w normalnych warunkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Z tego co pamiętam nawet nie mają możliwości eksportu bazy w pma... da się ominąć ale dzieci zostaną :P razem z reklamami $$$ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Reklamy które ich napędzają są tragicznie namolne... naprawdę, polecam wybulić pare PLN i mieć spokój, będzie chociaż do kogo miec pretensje jak coś sie wykrzaczy i sie miljony straci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
miljony

 

Kopiowanie lub przepisywanie bez zgody autora zabronione :P

 

Zresztą... na darmowym Choście mogą cię usunąć kiedy chcą za cokolwiek itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy z darmowych? Może i jestem tylko użytkownikiem php by przemo, ale nawet ktoś tworzący forum dla 50-300 zainteresowanych osób ma swoje wymagania. Np, żeby dało się coś w panelu admina zrobić czasem, np dodać nowy dział. cba rwie tak, że kumpel rzucił dodawanie działów, olał robotę, ja się namęczyłem przy tym tak, że w przypływie wściekłości usunąłem forum. Gorszą rzeczą od cba.pl jest tylko mojeforum itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że cba.pl jest jednym z najlepszych darmowych hostingów. W szczególności po przesiadce na nowe serwery w lutym tego roku. Ogółem oferują dość dużo za jedną reklamę u góry strony. I do tego reklama jest statyczna względem strony nie "lata" jak na yoyo. Z darmowych podobał mi się jeszcze też 000webhost.com ale obecnie niemiłosiernie muli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałeś sie tylko po to żeby odświeżyć ten temat i napisać przychylną opinię o tym hostingu zła? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zainstalowałem tam forum phpBB3 niestety nie mogę modyfikować plików napisałem do admina i zgadnijcie co?

nadal cierpliwie czekam na odpowiedź. :)

Edytowano przez napus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EH24

Ja tam osobiście nie polecam cba.pl bo mają wywaloną dużą reklamę u góry.

No tak, muszą się utrzymywać z czegoś, a reklamę ze stopki można usunąć poprzez style.css

A zauważyłem, że jak się nie ma plku style.css tylko są one pomiędzy <head> </head>, to nie wyświetla reklamy ;D

Żaden profesjonalizm, skoro nie umieją reklamy wrzucić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ napus

 

W jaki sposób napisałeś o swoim problemie do administratora CBA? Jako właściwie zatytułowany temat w odpowiednim dziale tamtejszego forum? Bo w taki właśnie sposób CBA oferuje wsparcie techniczne dla użytkowników. Kwestia, o której wspominasz była tam poruszana wielokrotnie i przeszukanie forum pozwoliłoby Ci rozwiązać problem samodzielnie, jeśli znaleźć nie możesz to pisząc temat w odpowiednim dziale forum zawsze powinieneś otrzymać od kogoś odpowiedź.

 

Czego jak czego, ale braku pomocy ze strony administracji - wtedy, gdy jest ona konieczna i pomoc innych użytkowników nie wystarcza - CBA zarzucić nie można. W tej kwestii pośród darmowych hostingów (nie porównywać z płatnymi) CBA jest znacznie powyżej średniej.

 

 

@ EH24

 

Zawsze znajdzie się sposób na obejście tego czy tamtego, ale nie zmienia to faktu, że postępując wbrew regulaminowi tego czy innego serwisu narażasz się na nieprzyjemne konsekwencje, szczególnie jeśli publicznie się do tego przyznajesz.

 

 

 

 

Osobiście nie używam, ale jestem w miarę na bieżąco z sytuacją na tym hostingu (udzielając się na tamtejszym forum troszkę i monitorując dostępność serwera CBA) i porównując różne polskie darmowe hostingi CBA zaklasyfikowałbym jako dobry. Opinii takiej jaką wystawił wojok040 bym nadmiernie nie krytykował, bo subiektywnie może być ona jak najbardziej prawdziwa. Poza lepszym niż przeciętne zainteresowaniem administracji w sprawy i problemy poruszane przez użytkowników inną mocną stroną jest duża pewność, że hosting nie rozpłynie się nagle (jak w wielu przypadkach to bywa), CBA istnieje już ok. 6 lat, ma wciąż tego samego właściciela, któremu zależy na dobrym funkcjonowaniu serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=20283

 

Pomyśleć ze miał być darmowy

Tymczasem cba.pl wprowadziła specjalnie różne ograniczenia i awarie

przy których popularne cmsy jak Joomla czy Wordpress mają ciągłe awarie

ale,gdy wykupisz zdjęcie reklam oczywiście wszystko działa,czy to nie jest

robienie potencjalnego internauty w konia?Przecież tam większość użytkowników to małoletni

haha za tą cenę można mieć płatny hosting z pożądnym wsparciem technicznym i bez zobowiązań ze ci reklamy włączą.Moim zdaniem to jest działanie na nieświadomości tych co chcą mieć darmową stronę z darmowym hostingiem a nie wiedzą ze można mieć coś lepszego

Tworzą swoje strony ,na których zaczyna się coś dziać i wtedy następują różne awarie,pady i wtedy użytkownicy(podstawieni niby też mają problemy)sugerują im zdjęcie odpłatnie reklam

cba.pl zaczyna robić sie komercyjne-zaczyna żerować

Chcesz mieć strone pod Allegro?Musisz wykupić zdjęcie reklam+transfer itp wtedy wszystko bedzie okay-prawie bo pady bedą jak były i tak zawsze coś nie bedzie działać-nie daj Boże gdy potrzebne będą przyjazne linki,wszystko zdycha

 

Jednym słowem kupujesz kota w worku

Uważaj na użytkowników którzy chcą Ci pomóc i sugerują abyś wykupił reklamy.mają konta dod dawna i wszystko to jest szyte grubym,i nićmi

Odradzam jak chcesz mieć płatny to poszukaj płatnego w sieci a cba.pl omijaj szerokim łukiem

SMF2 ?tam?to szok

 

Brak uprawnień do plików

ściągnij na dysk skasuj na serwerze wyślij ponownie TO JEST PROFESJONALIZM laugh.png

 

CBA istnieje już ok. 6 lat, ma wciąż tego samego właściciela, któremu zależy na dobrym funkcjonowaniu serwisu.

i zaczyna zerować na niewiedzy początkujących webmasterów poprzez wymuszanie płacenia za jedno wielkie gie

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na kompatybilności to niech zakupi hosting, moim zdaniem darmowe hostingi są pod proste strony, a nie zasobożerne skrypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Darszbos to jest normalne. Nie licz na to, że cba.pl inwestuje w serwery oraz swój czas charytatywnie przez 6 lat, aby małolatom zrobić dobrze. To tak, jak z większością aplikacji mobilnych. Większość jest za darmo, ale okrojona. Aby móc w pełni z nich korzystać należy wykupić konta premium. Każdy sposób marketingowey jest dobry, jeżeli tylko skuteczny.

 

Nie wymagaj od nikogo, że dostaniesz za darmo całego dedyka do zajeżdżenia, tylko się ciesz. że ktoś chce Ci coś zaproponować za darmo w miarę swoich możliwości, a nie jeszcze będziesz narzekał na forach. Wordpressa jeżeli napakujesz niektórymi wtyczkami to potrafi na prawdę spore przeciążenie generować, a o Joomla już nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy oznacza darmowy i nigdzie nie zauważyłem "Kont premium"lecz wymuszanie w postach na forum zdjęcie reklam

Dosłownie założony post przez admina "Zdejmij reklamy" bez jakiejkolwiek treści -------->To sie nazywa Marketing jak tam pisze ktoś.

 

@Lament chyba rozumiesz pojęcie "darmo" i przeczytaj o czym piszę.Rozumiesz sens całości?

Budowaniem stron zajmuję się od lat-zlecono mi zbudowanie strony właśnie na tym cba.pl i dostrzegłem to o czym piszę powyżej(oczywiście klientowi wytłumaczyłem w czym rzecz i podjął on stosowne kroki zakupu odpowiedniego hostingu)

cba.pl ma swoje preinstalatory(zapewne o tym wiesz),więc wcześniej one również były i hosting zapewniał ze nigdy nie stanie sie komercyjny,a teraz takie cuda są .dlaczego nie ma tego ogłoszonego publicznie ze są konta premium, i co moze na darmowym ,a co na opłaconym,tylko nabija sie użytkownika w butelkę ,gdyż jego strona funkcjonuje prawidłowo do pewnego momentu,a póżniej gdy pada oferuje mu się opłatę,o ktorej zakladając konto nie miał pojęcia.

 

Najlepszą wypowiedż czytałem pewnej użytkowniczki o faktury,pojawiające sie reklamy,ech szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

narzekacie na reklamy ale kto prowadzi cos podobnego za darmo? cba moze idealne nie jest ale z polskich darmowych hostingow chba najlepszy. Male, nie wymagające strony pociągnie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: na jak długo. Niektóre upadają, bo inicjatywa kończy się tam, gdzie zaczynają wydatki, inne zmieniają się później w komercyjne hostingi.

 

 

no właśnie.. cba trzyma sie juz chyba 7 lat i jakos nie chyli sie ku końcowi. W preinstalacjach są same najnowsze wersje oprogramowań, w przeciwienstwie do np. yoyo gdzie niedawno widzialem wordpressa 2.6.1 bodajże a na cba juz dawno 3.3.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo upływu lat od ostatniej opinii, nic się nie poprawiło a wręcz odwrotnie jest coraz gorzej. Oczywiście cba.pl jest znane jako darmowy hosting i każdy może go bezpłatnie z reklamami, przetestować, więc moja opinia będzie dotyczyła wariantu płatnego, lecz przy tym zaznaczam ze z wariantu płatnego korzystałem tylko tydzień. Jako że wygodniej przedstawiać mi zalety i wady hostingu w formie punktów, sprawa wygląd następująco:

 

Zalety:

  • Możliwość podpięcia własnej domeny
  • 50 skrzynek pocztowych
  • PHP w wersjach 5.2, 5.3 i 5.4
  • Limit plików na koncie - 50 000

 

Wady:

  • System wparcia tylko przez forum - tragedia
  • Wariant darmowy posiada reklamy
  • Przy wykupieniu premium praktycznie zdejmują tylko reklamy i powiększają przestrzeń dyskową z 1 Gb do 2 Gb za 50 PLN/rok a do 3 Gb za 100 PLN/rok co w na obecnym rynku to rozbój w biały dzień
  • Serwer nie obsługuje cURLa
  • Można stworzyć tylko jedną bazę MySQL
  • "Skopane" Mod_rewrite

 

Wady mógłbym jeszcze wymieniać ale szkoda mi na to czasu. Podsumowują całym sercem odradzam wariant darmowy jak i płatny. Oczywiście sam wyrzuciłem 25 zł na niego z góry za pół roku, ale nic, za głupotę się płaci. Co do właścicieli cba,pl proponuje bardziej profesjonalne podejście, bo w tym momencie ma się wrażenie jakby cały hosting był zarządzany przez uczniów gimnazjum.

Edytowano przez Azot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby mod_rewrite działał tam niewłaściwie. Jedyne problemy jakie ja zauważyłem przez lat kilka już odnośnie tego, to nieumiejętność obsługi przez użytkowników, ich wychodzenie z założenia, że każdy serwer skonfigurowany jest identycznie i "co działa gdzie indziej to i tu też działać musi, bo jakże by inaczej" (chyba każdy administrator to zna). Do naprawy tych błędów z reguły wystarcza dodanie ukośnika, RewriteBase itp.

 

Jako hosting darmowy - jeśli ktoś akceptuje doklejone reklamy - nadal po latach polecam wszystkim początkującym, szczególnie ze względu na stabilność działania serwera w porównaniu do innych darmowych hostingów.

 

Wersja płatna... też uważam, że koszt jest niewspółmierny do oferty. (Przepraszam, juice, jeśli to przeczytasz).

Choć oczywiście najważniejszą kwestią jest to, kto czego szuka, kto czego potrzebuje. Kto inny mający inne oczekiwania względem hostingu niż my, Azot, może mieć zdanie, że cena jest jak najbardziej adekwatna.

 

 

Osobiście CBA.pl rozpatruję głównie jako dobry, sprawdzony i przede wszystkim stabilnie działający darmowy hosting. Dla wszystkich, którzy przede wszystkim na darmowość i stabilność działania stawiają.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×