Skocz do zawartości
akurczyk

Własny serwer hostingowy

Polecane posty

Moja Mama od roku prowadzi firmę świadczącą usługi w zakresie poligrafii, reklamy i tworzenia stron www.

Teraz chciała by powiększyć zakres swoich usług o hosting dla obecnych klientów i nie tylko!!

Podobnie do http://iswift.eu/!!

I w związku z tym mam kilka pytań:

  • Co potrzebował bym kupić (proszę o linki do opisów przedmiotów na stronach producentów)??
  • Ile to by kosztowało (od razu zaznaczam że mogę przeznaczyć tylko jedno pomieszczenie, anie cały hangar)??
  • Skąd wziąć łącze (proszę o link do ofert)??
  • Planuję postawić serwer na Debianie, czy to dobra decyzja??
  • Co będę musiał zainstalować Httpd, PHP, MySQL, Direct Admin??
  • Czy rozreklamowanie serwera na http://allegro.pl/ będzie skuteczne (ile mógłbym zyskać na tym klientów)??

Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę pomóc tylko co do ostatniego punktu..dla mnie reklama/sprzedaż hostingu na allegro to jest kompletna żenada..dobre firmy nie oferują kont na aukcjach..Wypozycjonować..i w jakimś popularnym serwisie(lub kilku) reklamę wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Chcesz pomocy profesjonalistów odnośnie sprzętu oraz dobranie tego i owego ?

Zobacz tu asbis.pl wszystko ci Doradzą a nawet podłączą w domu/firmie.

 

 

 

 

Internet do serwera hmm no neostrada nie wystarczy więc zadzwoń tu: http://www.atm.com.pl/index.php?id=303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie parametry łącza bym potrzebował??

Proszę o odpowiedź również na inne moje pytanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze z przynajmniej 5 Mbps uploadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
A jakie parametry łącza bym potrzebował??

Proszę o odpowiedź również na inne moje pytanie!!

 

10 Mbit/s pod strony klientów starczy spokojnie oczywiście z dobrą konfiguracją serwera .

Kosz przyłączenia światłowodu w centrum to maks 10 tys zł musi Się Pan dowiedzieć.

System Debian tak to dobra decyzja, większość hostingów korzysta z tego systemu

Jeżeli wgra Pan DirectAdmin to pozostałe aplikacje jak mysql, apache itp zostaną zainstalowane automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Łącze z przynajmniej 5 Mbps uploadu

Czemu ?

10 Mbit/s pod strony klientów starczy spokojnie

możesz uzasadnić skąd wziąłeś tą liczbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Mama od roku prowadzi firmę świadczącą usługi w zakresie poligrafii, reklamy i tworzenia stron www.

Teraz chciała by powiększyć zakres swoich usług o hosting dla obecnych klientów i nie tylko!!

Podobnie do http://iswift.eu/!!

I w związku z tym mam kilka pytań:

  • Co potrzebował bym kupić (proszę o linki do opisów przedmiotów na stronach producentów)??
  • Ile to by kosztowało (od razu zaznaczam że mogę przeznaczyć tylko jedno pomieszczenie, anie cały hangar)??
  • Skąd wziąć łącze (proszę o link do ofert)??
  • Planuję postawić serwer na Debianie, czy to dobra decyzja??
  • Co będę musiał zainstalować Httpd, PHP, MySQL, Direct Admin??
  • Czy rozreklamowanie serwera na http://allegro.pl/ będzie skuteczne (ile mógłbym zyskać na tym klientów)??

Proszę o pomoc!!

 

Z własnym pomieszczeniem itd. się nie opłaca. Lepiej kupić serwer i go kolokować w porządnym DC np. http://www.nephax.com/. Jest też inna możliwość, nie kupować serwera tylko dzierżawić go wraz z łączem.

 

Do tego dolicz koszty zdalnego admina, który będzie tym zarządzać. Z Twoich pytań wnioskuję, że za mało wiesz (to nie przytyk) aby samemu temu podołać. I nie chodzi tu wyłącznie "o danie sobie rady" ale o odpowiedni poziom i jakość. Na tym trzeba się znać aby to wszystko szybko i sprawnie chodziło. Tu nie warto oszczędzać. Jesteś młody to za parę lat może sam się doszkolisz ale na starcie zainwestuj w "markowego" admina ;)

 

Na początku help deskiem możesz zająć się sam ale później dodatkowo będziesz musiał kogoś zatrudnić.

 

Co do startu nie musi być wcale taki drogi np. http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/eg_large.xml + panel DA za ~250zł jednorazowo + ~300zł/m za zdalnego admina. Analogiczny start z serwerami w Polsce to już droższy biznes z np. http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane.html no ale jakość nieporównywalnie większa od takich zagranicznych budżetowych DC.

 

P.S. Widzę, że przyszedłeś z forum php.pl ;) Co do wieku, każdy z nas miał kiedyś 13 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK

Jednak nie chciał bym kupować dedyka tylko postawić własny serwer.

Proszę o listę sprzętu który potrzebował bym kupić i jakie łącze (oferty)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK

Jednak nie chciał bym kupować dedyka tylko postawić własny serwer.

Proszę o listę sprzętu który potrzebował bym kupić i jakie łącze (oferty)!!

Sprzęt to koszt ok 10k netto.

 

Ale to nie wszystko:

1) Awaryjne zasilanie. UPSy lub agregat.

2) Odpowiednie chłodzenie pomieszczenia.

3) Co najmniej dwa niezależne łącza.

 

Bez tego nie zaoferujesz profesjonalnych usług. Co z tego iż postawisz taki "serwer" u Ciebie w pokoju jak będzie miał niski uptime przez zaniki napięcia, burze itd. nie wspominając o złej cyrkulacji powietrza i sporym hałasie. Nie masz też zabezpieczeń na wypadek pożaru itd. itp.

 

Chcę Ci uzmysłowić iż na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie dla Ciebie, jeśli za same łącza czy prąd zapłacisz więcej niż za gotowego dedyka w ovh.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
OK

Jednak nie chciał bym kupować dedyka tylko postawić własny serwer.

Proszę o listę sprzętu który potrzebował bym kupić i jakie łącze (oferty)!!

 

 

BOSS Chyba jeszcze koledze musisz wytłumaczyć iż od kompleksowego złożenia dobrze działającego sprzętu powinien się skontaktować z tą firmą którą tu poleciłem... albo inną też dobrą. Podajcie mu jak znacie. ;) Albo wypiszcie tu listę na A4 z podzespołami lub gotowcami bo chyba ma problem z zadzwonieniem do firmy i rozmową(nie chce Cię obrazić)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie chciał bym kupować dedyka tylko postawić własny serwer.

Proszę o listę sprzętu który potrzebował bym kupić

dell.pl i sobie wyklikaj.

i jakie łącze (oferty)!!

Cena lacza zalezy od lokalizacji:

1. koszt dotarcia z lokalnego wezla (ostatnia mila)

2. ilosc konkurencyjnych firm w okolicy (czy mniej tym wyzsza cena)

Jak podasz dokladna lokalizacje to byc moze ktos Ci poda liste firm do ktorych mozesz sie zglosic i poprosic o oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Doradź mamie, żeby synkowi nie zlecała tego typu spraw, bo nabawi się tylko kłopotów (US, klienci, sprawy techniczne)... szybciutko doradź jakąś poważną firmę, a sam zajmij się nauką...

 

(sorry, ale zacapiło pół-krzaczorem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu ?

 

możesz uzasadnić skąd wziąłeś tą liczbę?

 

 

Może to na zapas? Niektórym 10mbps nie wystarcza :)

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 lat i myśli o firmie hostingowej?:/ z całym szacunkiem, ale daj sobie spokój, a tym bardziej jeżeli się na tym kompletnie nie znasz..a i własny wkład finansowy na początek to pewnie około 15k?pewnie się mylę, ale myślę, że nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci mogę pomóc tylko co do ostatniego punktu..dla mnie reklama/sprzedaż hostingu na allegro to jest kompletna żenada..dobre firmy nie oferują kont na aukcjach..Wypozycjonować..i w jakimś popularnym serwisie(lub kilku) reklamę wykupić.

Z tym że nie koniecznie, hekko masternet miało a nawet mają oferty na allegro (Adrian już nie ma).

Allegro to dobry sposób na zwiększenie popularności.

Z odnośników do strony firmy na allegro mamy zamawiane normalne konta - których nie oferujemy na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie się znajdzie (nie mój pokój:)). Pomożecie mi wybrać serwer. Chodzi mi o to żeby był kompatybilny z Debianem (żeby Debian maił wszystkie stery w repo) i żeby był w obudowie rakowej. Co do łącza to serwa chcę stawiać w Kłodzku w Dolnośląskim jak by ktoś nie wiedział, są tu już 2 firmy świadczące podobne usługi. Próbowałem już postawić serwer na Debianie wszystko zadziałało ale teraz chciałbym jeszcze spróbować zainstalować w vmware Debiana z Direct Adminem jak to zrobić przecież Da jest płatny jest jakaś wersja trialowa? Proszę o pomoc a nie pisanie że jestem za młody!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomieszczenie nie się znajdzie (nie mój pokój:)). Pomożecie mi wybrać serwer. Chodzi mi o to żeby był kompatybilny z Debianem (żeby Debian maił wszystkie stery w repo) i żeby był w obudowie rakowej. Co do łącza to serwa chcę stawiać w Kłodzku w Dolnośląskim jak by ktoś nie wiedział, są tu już 2 firmy świadczące podobne usługi. Próbowałem już postawić serwer na Debianie wszystko zadziałało ale teraz chciałbym jeszcze spróbować zainstalować w vmware Debiana z Direct Adminem jak to zrobić przecież Da jest płatny jest jakaś wersja trialowa? Proszę o pomoc a nie pisanie że jestem za młody!!

 

To nie jest centrum edukacji dla młodych kszakuf ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym że nie koniecznie, hekko masternet miało a nawet mają oferty na allegro (Adrian już nie ma).

Allegro to dobry sposób na zwiększenie popularności.

Z odnośników do strony firmy na allegro mamy zamawiane normalne konta - których nie oferujemy na allegro.

 

Nawet i iq.pl i proste.pl, (kei chyba też) oferowało/oferuje swoje konta na allegro w obniżonej cenie (czasem są różne kruczki), ale to już jest normalne.. więc nie ma co przesadzać.. zresztą tak jak pisze Paweł ;]

 

Pomieszczenie nie się znajdzie (nie mój pokój:)). Pomożecie mi wybrać serwer. Chodzi mi o to żeby był kompatybilny z Debianem (żeby Debian maił wszystkie stery w repo) i żeby był w obudowie rakowej. Co do łącza to serwa chcę stawiać w Kłodzku w Dolnośląskim jak by ktoś nie wiedział, są tu już 2 firmy świadczące podobne usługi. Próbowałem już postawić serwer na Debianie wszystko zadziałało ale teraz chciałbym jeszcze spróbować zainstalować w vmware Debiana z Direct Adminem jak to zrobić przecież Da jest płatny jest jakaś wersja trialowa? Proszę o pomoc a nie pisanie że jestem za młody!!

 

 

i co jeszcze? Może podsunąć ci wszystko na tacę.. dać 20k... zleć to firmie profesjonalnej...

Serwerów możesz sobie poszukać nawet na:

http://www.it4profit.com/ecatalog/userend/...703&LANG=pl

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli że zamiast pomóc wolicie mnie obrażać?!

A na serwer jest przeznaczone 40k:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurczyk dostales odpowiedz, zebys zadzownil do firmy i oni sie tym zajma ... jesli masz nadzieje ze uzyskasz liste dokladnego sprzetu co masz kupic, numery telefonu gdzie dzownic i co zalatwiac to napewno nie tutaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli że zamiast pomóc wolicie mnie obrażać?!

Do takich przedsięwzięć nie podchodzi się bez Biznes Planu a Ty chcesz działać "na oślep". Skoro X specjalistów pisze Ci, że np. lepiej dzierżawić / kolokować a Ty się upierasz, że chcesz to sobie w pokoju postawić to coś jest nie tak.

 

Od innej strony. Czy Ty byś powierzył komuś swoje dane i pieniądze na konto hostingowe, wiedząc że serwer jest w jakimś pokoju bez zabezpieczeń? Nie sądzę.

 

A na serwer jest przeznaczone 40k:)

Na php.pl pisałeś że chcesz dotacji z UE :)

 

40k? Serwer dajmy na to 20k brutto, łącza + prąd wyjdą Ci gdzieś z 3k miesięcznie to kasa szybko się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaaa 20 K za serwer i lepiej 300 pln za kolokacje niż 3K za w sumie nic specjalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem że serwer nie będzie stał w moim pokoju a poza tym jak by wyglądało świadczenie usług hostingowych na dedyku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×