Skocz do zawartości
travis

[opinie] IONIC.pl

Polecane posty

Support nie jest od tego aby dyskutować z klientem dlaczego logo jest czerwone a nie zielone, każda tego typu dyskusja utrudnia kontakt innym użytkownikom którym w tym czasie może coś nie działać. Jest od rozwiązywania problemów technicznych oraz finansowych.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście testuję IONIC od paru tygodni.

 

W zapytaniu o ofertę na dosyc "wybredny" serwer dedykowany pod VMWARE dostałem serwer specjalnie skonfigurowany dla mnie, z uwzględnieniem moich potrzeb:

- dedykowaną kartę Intel'a VT

- własne podsieci,

- dedykowany procesor pod rozwiązania wirtualizacji VMWARE ESX oparty na Intel'u z technologią VT.

 

Wszystko mogłem spokojnie przetestować i sprawdzić czy działa.

 

Do wszystkiego podeszli bardzo profesjonalnie. Osobiście jestem zadowolony.

 

Plusy:

- szybki kontakt z supportem jak i na GG,

- od strony finansowej bez zastrzeżeń,

- serwer działa stabilnie tak jak powinien,

 

Minusy:

- na razie brak i miejmy nadzieje że tak zostanie do samego końca :)

 

Są bardzo pomocni i nie unikają trudnych tematów związanych z konfiguracją sprzętu jak i sieci.

Nie zaglądałem do opisów itp.... bo są mi nie potrzebne, do wszystkiego dochodzę osobiście a jak powstają niejasności zawsze odpowiedzą, nakierują.

 

Polecam z czystym sumieniem.

Okres testów na pewno pomoże każdemu podjąć właściwą decyzję.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług firmy Ionic.pl i Pana Pawła Najdmena i z czystym sumieniem można polecić.

 

Wszystko wykonane na tip top, kontakt świetny, obsługa także.

 

Do dzisiaj czasem truję Panu Pawłowi a on dzielnie znosi moje pytania więc śmiem twierdzić

że obsługa posprzedażna też należy do bardzo dobrych.

 

Nie raz na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam. Posiadam VPS-a.

Kontakt jak najbardziej OK. Podczas awarii szybkie reakcje i szybka naprawa.

Nic dodać, nic ująć. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wykonane na tip top, kontakt świetny, obsługa także.

 

w moim przypadku od 3 tygodni nie otrzymałem odpowiedzi na zapytanie ofertowe na dedyka. Mimo kilkukrotnego przypominania się zero odpowiedzi... Trudno...

 

niemniej jednak kolega korzysta i jest zadowolony. Ja nie będę miał okazji sprawdzić - może firma jest przeładowana klientami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku od 3 tygodni nie otrzymałem odpowiedzi na zapytanie ofertowe na dedyka. Mimo kilkukrotnego przypominania się zero odpowiedzi... Trudno...

 

niemniej jednak kolega korzysta i jest zadowolony. Ja nie będę miał okazji sprawdzić - może firma jest przeładowana klientami? smile.gif

 

 

Wręcz przeciwnie mamy sporo wolnyuch mocy przeorbowych wink.gif

 

Proszę o krótkie info na pw o jaką ofertę chodzi - bo ostatnio w związku z promocjami i paroma innymi akcjami ciężko mi osobiście było "złapać zakręt", więc jest spora szansa, że przejąłem sprawę z @ i mi uleciało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko korzystam z usług (serwer dedykowany i 2 hostingi), ale jak na razie same plusy:

 

- szybki i rzeczowy kontakt

- bardzo stabilne usługi

- admin, które nie twierdzi że wszystko wie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wykupiłem jak narazie jeden hosting. Działam stosunkowo krótko.

na plus:

- bardzo szybka reakcja - support

- kontakt telefoniczny - szybki, bezproblemowy

- szybko działająca baza i skrypty

 

niestety jeden wielki minus jak dla mnie.... (dziś się dowiedziałem :/ )

- brak dostępu do bazy z zewnątrz - brak dostępu do bazy przez ODBC a to duża bolączka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie najniższy root VPS głównie do zabawy i oszczędzenia sobie szumu włączonego pcta w nocy (za cenę 3 piw miesięcznie student może zaszaleć, a co!)

 

Pierwsze zaskoczenie na plus,

serwer zamówiłem w niedzielę o 11 po 1h przyszedł mail o aktywacji serwera

 

Po wyklikaniu wszystkiego w panelu HyperVM udało mi się złożyć serwer, (protip: składajcie tickety przez panel klienta, te z HyperVM nie są obsługiwane).

 

Po założeniu ticketu w jedynie słuszym miejscu odpowiedź przyszła w ciągu 15 minut, co lepsze w ciągu kolejnych 30 minut złożyłem serwer ponownie, tym razem odpowiedź na ticket pojawiła się po 2 minutach.

 

Co do działania serwera, przez 6h bawienia się pod konsolą ping nie skoczył powyżej 40-50ms, łącza też pod dostatkiem, dla amatora doskonały plac zabaw.   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem w firmie IONIC.pl serwer VPS (opcja ROOT VPS1).

Aktywacja nastąpiła w około 40 minut (zamówienie składałem około 21), więc tempo na prawdę bardzo dobre.

Miałem kilka pytań do supportu i czas odpowiedzi na nie nigdy nie przekroczył 25 minut.

Serwer śmiga jak szalony (oczywiście po skonfigurowaniu go :) ), średni czas generowania stron jest trzykrotnie krótszy niż na shared hostingu - dla mnie bomba!

Żadnego padu serwera jak na razie nie zauważyłem. Nie zauważył go również timetouptime.com :)

Jak dla mnie cena do jakości 6! (w skali szkolnej rzecz jasna).

Po prostu nie mam się do czego przyczepić i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzysta ktoś u nich z serwera "express" jeśli tak to prosiłbym o info, czy warto "dziadować" i rzucać się na serwery w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzysta ktoś u nich z serwera "express" jeśli tak to prosiłbym o info, czy warto "dziadować" i rzucać się na serwery w niemczech?

 

Korzystam i jestem więcej niż zadowolony. W porównaniu do większości krajowych shared hostingów na tych express z IONIC jest np. eAccelerator, który akurat dla mnie jest bardzo ważnym argumentem.

 

Nie nazwałbym dziadowaniem wyboru oferty, która jest po prostu lepsza ze względu na inne realia rynkowe panujące w Niemczech (koszty transferu). Poza tym mam wrażenie, że serwery w tej firmie są sprawnie zarządzane a kontakt jest życzliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco Polecam! W pełni profesjonalna obsługa klienta, usługi na najwyższym poziomie!

W dodatku ceny bardzo niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem kilka prac administracyjnych, między innymi zmieniłem IP maszyny na ostatnie z puli co spowodowało fałszywy alarm przy monitoringu icmp Najdmena. Mimo późnej pory i niedzieli w ciągu 15 minut Najdmen pierwszy się odezwał pytając czy z serwerem wszystko jest w porządku. Wielkie słowa pochwały dla właściciela. Gdyby jeszcze inni tak się interesowali klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Pozwolę sobie również napisać kilka słów o firmie IONIC i osobie Pana Pawła Najdek gdyż zmieniałem kilka razy serwery i wszędzie były jakieś problemy a obecnie korzystam z usług firmy IONIC . Szukając po raz kolejny dobrego serwera , znalazłem to forum i przeczytałem setki postów z opiniami i po dokładnej analizie , wybrałem właśnie firmę IONIC. Zamówiłem serwer VPS Root 4 , wszystkie wymienione przeze mnie opcje zostały zainstalowane i skonfigurowane bezpłatnie i błyskawicznie pod forum na skryptach IPB . Obecnie stoi na tym serwerku moje nowe forum : www.supportsamsung.pl , nie wiem czy wolno podawać mi adres ale żeby ktoś nie zarzucił mi że jestem z firmy IONIC i robię komuś reklamę podaje ten adres , mogę również zainteresowanym podać mój telefon celem potwierdzenia wiarygodności mojej opinii. Jestem bardzo zadowolony po rocznym poszukiwaniu dobrego serwera i supportu który w tym przypadku jest perfekcyjny , czas reakcji to max 4 godziny ale jeszcze nie zdarzyło mi się , żeby to trwało dłużej niż 2 godziny i to w niedziele. Serwer pracuje jak narazie genialnie a support gdyby wszyscy tacy mieli to pewnie nie szukalibyśmy innych serwerów :-). Podam jeszcze inny przykład z życia firmy IONIC albo bardziej Pana Pawła...padło mi forum a mój admin był niedostępny przez cały dzień , poprosiłem w akcje desperacji Pana Pawła o pomoc i w ciągu 30 minut moje bidne , małe forum ożyło a na pytanie o cenę usługi którą spokojnie można potraktować jako - Emergency :-) - usłyszałem : .." należy się nic , usługa wliczona w cenę pakietu.." nic dodać , nic ująć , przecież wszyscy wiemy że zamówiłem serwer a nie administrowanie mojego forum , resztę sami sobie dodajcie bo dla mnie jest to ewidentny przykład , że są jeszcze porządne i szanujące się firmy w tej bananowej republice , wszystkim życzę usług na takim poziomie jakie świadczy Pan Paweł i firma IONIC.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za Wasze informacje które skłoniły mnie do skorzystania z usług tejże firmy , bez tego forum , pewnie popełniłbym kolejny błąd i kupił serwer w jakiejś badziewiarskiej firmie która mile by mnie obsługiwała do momentu otrzymania kasy...

 

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Po hostingu i serwerach dedykowanych zostałem również posiadaczem VPS'ow.

Początkowo był to jeden VPS z najniższego planu (17zł netto). Działał zadziwiająco dobrze. Chociaż może moje oczekiwania były niezbyt wygórowane biorąc pod uwagę niską cenę i poziom usług do jakich zostaliśmy przyzwyczajeni przez inne firmy działające na zasadzie "kupujemy dedyka w ovh i upychamy na nim setki klientów".

 

Pana Pawła poznałem przy okazji spotkań branży SEO w Krakowie. Mogę powiedziec, że to bardzo sympatyczny człowiek.

Posiada dużą wiedzę z dziedziny serwerów, zarządzania serwerami i sieci.

 

Z tego co się dowiedziałem VPS'y działają dlatego tak dobrze, bo polityka firmy jest nieco odmienna od tej z którą spotykam się na co dzień. Zamiast upychac klientów wolą postawic nowy serwer pod VPS'y niż później walczyc z obciażeniem maszyn i tłumaczyc się przed klientami.

Tak więc VPS z najniższego planu działał bardzo przyzwoicie. Widac, ze moj VPS nie musi walczyc o zasoby z innymi użytkownikami tego samego serwera.

Kilka tygodni temu dla bezpieczeństwa podniosłem wszystkie VPS'y do wyższego pakietu (VPS 2 35zł netto) bo nie lubię martwic się czy przypadkiem obciążenie nie zabija mi serwera. Cena 35zł netto za VPS'a o takich parametrach i działającego tak kulturalnie jak teraz jest również bezkonkurencyjna.

Dodam, że zmiana pakietu z VPS 1 na VPS 2 została wykonana po około 30-45min od napisania ticketa;)

 

Mam nadzieję, że firma Najdmen utrzyma wysoką jakośc usług przy zachowaniu atrakcyjnych cen bo nie przeżyłbym kolejnej przeprowadzki ;)

Z drugiej strony nawet jeśli któryś z VPS'ów zaczął by mulic to podejrzewam, że dla Pana Pawła będzie to kwestia dołożenia np. ramu do serwera co z racji posiadania bezpośredniego dostępu do serwerowni odbędzie się bez uciążliwych dla użytkowników przerw.

 

Z tego co mogłem przeczytac tutaj na forum to nie jestem traktowany w jakiś szczególny sposób z racji znajomosci z Panem Pawłem ;)

Pan Paweł ma po prostu takie podejście do wszystkich swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mogę tylko potwierdzić wszystkie pozytywne opinie o ionic.pl.

Posiadam w tej firmie Hosting www Pro od około 3 miesięcy, wszystko działa idealnie, bez żadnych problemów, obsługa na najlepszym poziomie, nie mam żadnych zastrzeżeń, korzystałem z usług wielu firm ale ta przebija jakością usług wszystkie.

Życzę panu Pawłowi jak najmniej upierdliwych klientów ;) i aby jakość usług i obsługi pozostały na obecnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

 

przyznam, ze zabawe z 'hostingiem' dopiero zaczynam, stąd mam pytanie odnosnie tego hostingu 'niemieckiego'

 

 

serwer

 

SIMPLE+ EXP

 

Konkretnie o ten hosting.

 

Cena i jej stosunek np do transferu jest wiecej niz zachecajcy.

 

 

Dlatego mam pytanie - gdzie jest chaczyk ? :)

 

Jaka jest specyfika i o co chodzi, ze ta usługa jest o tyle tańsza od hostingu na serwerach krajowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest taki, że łącza w Niemczech są dużo tańsze niż u nas, w Polsce.

Dlatego cena jest zdecydowanie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

a jak ze stabilnoscia ?

 

czy taki serwer prezentuje podobna jakosc jak krajowe pod wzgeldem np stabilnsoci i szybkosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na stronie pisze czas reakcji na usuniecie usterki i o ile pamiętam dla serwerów w Polsce to 2 godz a dla niemieckich 5 godziny. Ale z mojego skromnego doświadczenia naprawdę polecam tę firmę i bez obaw możesz tam kupować konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Expressy" są na sprzęcie z hetznera (podstawka PC), posiadają RAID1 (PRO mają RAID 5 lub 10 HW Dell/HP), niższe SLA, inną konfigurację programową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raid 0 - dane rozkładane są na dwa dyski, co powoduje zwielokrotnienie wydajności odczytu/zapisu.

Raid 1 (mirroring) - te same dane zapisywane są na 2 dyskach, by w przypadku awarii, móc skorzystać z drugiego dysku.

Raid 5 - bity parzystości nie są zapisywane na specjalnie do tego przeznaczonym dysku, lecz są rozpraszane po całej strukturze macierzy. RAID 5 umożliwia odzyskanie danych w razie awarii jednego z dysków przy wykorzystaniu danych i kodów korekcyjnych zapisanych na pozostałych dyskach (zamiast tak jak w 3. na jednym specjalnie do tego przeznaczonym, co nieznacznie zmniejsza koszty i daje lepsze gwarancje bezpieczeństwa). RAID 5 oferuje większą prędkość odczytu niż lustrzany (ang. mirroring) ale przy jego zastosowaniu nieznacznie spada prędkość zapisu. Poziom piąty jest całkowicie bezpieczny dla danych - w razie awarii system automatycznie odbuduje utracone dane, tak by mogły być odczytywane, zmniejszając jednak bieżącą wydajność macierzy. Spowolnienie jest chwilowe. Po zamontowaniu nowego dysku i odtworzeniu danych wydajność macierzy wraca do normy (wikipedia).

Raid 10 - połączenie zalet 1 i 0. Czyli wysoka wydajność i zdublowane dane.

 

SLA - gwarantowana przez operatora dostępność usług w skali np. miesiąca lub roku. Czyli gwarantowane SLA 99,5% oznacza, że przez 0,5% całego miesiąca, Twoja strona może być niedostępna.

 

To, co Paweł napisał o podstawkach PC oznacza, iż serwery są typowymi blaszakami, takimi, jakich używasz w domu, nie profesjonalnymi komputerami typu serwerowego (inne procesory, pamięć, obudowa, zdublowane zasilanie, itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×