Skocz do zawartości
travis

[opinie] IONIC.pl

Polecane posty

To kilka slow ode mnie. W dniu dzisiejszym jedno z DC w Usa mialo spora awarie kilka Vps ktore tam mialem przez ok 12 godzin ma byc niedostepne.

 

Zostalem postawiony pod sciana , poniewaz nadzoruje spory projekt wymagajacy ponad 20 dostepnych VPS maszyn, potrzebowalem na gwalt VPS.

 

Jaki rezultat : w ciagu 5 minut mialem dostep do maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że firma bardzo się stara. Wczoraj admin poświęcił mi kilka godz na korespondencje email w rozwiązaniu pewnego problemu (wynikającego raczej z mojej winy), także naprawdę podziwiam za zaangażowanie i pozytywne podejście do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stil

Mam konto testowe, zadałem kilka pytań o transfer i obciążenia, odpowiedź dostałem dosłownie w przeciągu minuty.

Strona prezentuje się ładnie, dziś zajmę się badaniem kwestii technicznej - szybkość.

 

Tu są info o obciążeniach, jeśli kogoś to interesuje:

 

1 % rdzenia dla kont: ALLEGRO, SEO oraz MINIMUM

2% rdzenia dla konta SIMPLE

4% rdzenia dla konta SIMPLE+

8% rdzenia dla konta MEDIUM

12% rdzenia dla konta MAX

 

rdzenia są 4x2,4GHZ - 50 kont na jednej maszynce teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Od jakiegoś czasu dość intensywnie obserwuję tę firmę, mam zamiar wykupić tam VPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rdzenia są 4x2,4GHZ - 50 kont na jednej maszynce teoretycznie.

 

Raczej tylko teoretycznie. Za takie pieniądze jest pewnie kilka razy więcej. Oczywiście, nie znaczy to, że hosting jest zły. Sam planuję skorzystać z oferty ionic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam i naprawdę mogę polecić tą firmę. Korzystam z konta WWW wszystko działa wyśmienicie.

 

Pozdrawiam i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Ja też od jakiegoś czasu jestem klientem IONIC. Posiadam pakiet hostingowy SIMPLE+. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wszystko bardzo dobrze działa, serwer bardzo szybki, brak przerw w dostępie do serwera. Wielki plus dla tej firmy :P Bardzo podoba mi się design strony IONIC.pl

 

Pozdrawiam Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie info o tym co się u nas będzie działo w przeciągu najbliższych kilku dni:

 

Do infrastruktury IONIC.pl dołączą na dniach 2 kolejne Delle PowerEdge (m.in. mocniejsze procesory, większe dyski), oczywiście jak reszta zostaną ulokowane w Szara.net. -> cennik nie ulegnie zmianie.

Po licznych konsultacjach oraz prośbach od klientów uruchamiamy również kolejną (niemiecką) lokalizację dla IONIC.pl -> na dniach tańsze, ze sporą ilością transferu konta www, maszyny od w Hetzner.de.

Dodaliśmy opcję Managed dla serwerów VPS w Niemczech (dotychczasowo tylko root), usługa kosztuje 109 zł netto miesięcznie dla każdego planu-> DirectAdmin, brak dostępu do konta root.

 

Mając na celu podwyższenie jakości usług oraz ciągły rozwój niebawem kolejne ulepszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Państwa forma działalności ? Czy wystawiacie FV? Proszę o przesłanie oferty na najmocniejszego VPS lub najtańszego dedyka. Oraz pytanie czy jest możliwość testu ? Nie przewidujemy dużego transferu (będzie to portal branżowy) ale zależy nam na pewnym i stabilnym rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest Państwa forma działalności ?

 

Kuria :) - żartuję oczywiście jednoosobowa działalność gospodarcza, co widać w danych firmy.

 

Czy wystawiacie FV?

 

Tak.

 

Proszę o przesłanie oferty na najmocniejszego VPS lub najtańszego dedyka.

 

Poszło PW co do dedyka, co do VPSa zapraszam serdecznie na http://ionic.pl/vps_managed.htm.

 

Oraz pytanie czy jest możliwość testu ?

Nie.

 

 

Pozdrawiam PN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powitać wszystkich na forum - jest to mój pierwszy post dlatego pomyślałem, że warto się przywitać.

 

Dzisiaj założylem konto na Ionic.pl, od jutra zacznę testy. Jednakże z tego co widzę to serwer chodzi szybko, kontakt z administracją jest świetny (wcześniej wymieniłem "sporą" ilość maili o różnych porach i zawsze bardzo szybko uzyskałem odpowiedź). Cóż mogę powiedzieć więcej - liczę, że nie będzie żadnych problemów z szybkością działania i niezawodnością w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

a czy posiada ktoś z Was u nich dedyka? ;)

Bo jestem zainteresowany kupnem jednak chciałbym poznać opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje dobrego serwera ktory wytrzyma mojego bloga :) i z ciekawosci zalozylem konto testowe na tym serwerze... jak narazie problemem jest to ze kazda przegladarka wywala problemy z certyfikatami itp na logowaniu/poczcie itp tegoz serwerta.... czy to normalne ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

poszukuje dobrego serwera ktory wytrzyma mojego bloga :) i z ciekawosci zalozylem konto testowe na tym serwerze... jak narazie problemem jest to ze kazda przegladarka wywala problemy z certyfikatami itp na logowaniu/poczcie itp tegoz serwerta.... czy to normalne ?

 

Pozdrawiam

 

Tak to niestety normalne dlatego że certyfikat jest podpisany przez nas - ale nie zmiania to faktu, że jest bezpieczniej niż bez https.

Już jakiś czas temu został zakupiony certyfikat wildcard i czekaliśmy na wygaśnięcie obecnego co nastąpiło niedawno, z braku czasu (zamieszanie związane z otwarciem serwerowni) sprawa się przeciągła, dziś certyfikat zostanie wgrany

na każdy serwer *.ionic.pl oraz będzie funkcjonować w każdym panelu da/webmail/whmcs/phpmyadmin itd - wtedy problemy o których Pan pisze nie będą występować.

 

Pzdr PN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz... :) szkoda tylko jeszcze ze nie ma Cpanelu do ktorego sie bardzo przyzywczailem :) no ale mysle ze to nie bedzie problem... do ilu dni mozna testowac konto ? nie doczytalem tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz... :) szkoda tylko jeszcze ze nie ma Cpanelu do ktorego sie bardzo przyzywczailem :) no ale mysle ze to nie bedzie problem... do ilu dni mozna testowac konto ? nie doczytalem tego :)

 

14 dni testu

 

cPanelu u nas na 100% Pan nie uświadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 dni testu

 

cPanelu u nas na 100% Pan nie uświadczy.

 

no więc na chwile obecna wiem wszystko :) dziekuje raz jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej każdy z serwerów wraz z usługami (ftp, www, poczta) są chronione certyfikatem z prawidłowym podpisem.

 

Serio?

 

https://www.ionic.pl/

www.ionic.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany.

(Kod błędu: sec_error_unknown_issuer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może czas wyrzucić komputer przez okno?

Może nie. Sprawdzałem na dwóch komputerach, czterech przeglądarkach i dwoch systemach operacyjnych. Certyfikat jest ok tylko pod w IE na Windows. Opera i Konqueror z Linuksa nic o tym nie wiedzą, nawet najnowszy Firefox - 3.5.3 wywala ostrzeżenie. Nie wiem ile daliście za ten certyfikat, ale przepłaciliście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile daliście za ten certyfikat, ale przepłaciliście. B)

Problemem tu nie jest urząd certyfikacji, tylko nie przeczytanie przez adminów IONIC instrukcji instalacji tego certyfikatu. Bo to nie jest single root, więc wypadało by dorzucić ChainFile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowałem konto w ionic.pl i testuje, już mi zostało niewiele czasu i się waham czy wykupić...

 

jak na razie technicznie jest ok.

na plus też zasługuje szybkość FTP praz wczytywania się stron i działania skryptów...

 

ale niesmak w korzystaniu z usług pozostawia obsługa techniczna, czyli obsługa klienta.

- przy rozmowach telefonicznych daje się czasem odczuć drobne zniecierpliwienie.

- na sugestię usprawnienia niewielkim kosztem, jakiegoś drobiazgu dostałem odpowiedź "innym klientom to nie przeszkadza..." (a może inni klienci mają to w d...)

- pomoc techniczna (dokumentacja on-line) bardzo bardzo słabiuchna, ja sobie poradzę metodą prób i błędów, a co z ludźmi którzy w ogóle się nie orientują w kwestiach hostingowych? (np "artykuł" pomocy o poczcie e-mail)

- na stronie internetowej ionic.pl nie ma czegoś takiego jak zakładka "OFERTA", ok jest strona główna ale jak już przejdziemy do innych podstron to skąd mamy wiedzieć że pod "HOME" jest oferta?

 

wyłapałem parę błędów drobniejszych i z kodowaniem i z innymi rzeczami + parę usprawnień na stronie i w pomocy, ale pozostawię to dla siebie, bo już raz próbowałem być pomocny w tej kwestii i dostałem "po uszach"

 

pozdrawiam serdecznie

i życzę lepszego podejścia do klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×