Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gandziorz

Proszę o pomoc ws. vps

Polecane posty

Witam,

Jestem żywo zainteresowany kontem vps ponieważ część ludzi odradziła mi konta resellerskie.

Zainteresowałem się ofertą:

http://www.modvps.com/vps-hosting.html

 

A dokładnie planem VPS-Two cena 84,50$ nie wydaje się być pokaźną przy obecnych kursach dolara.

1gb transferu wynosi (88,50$*2,20)/500= ~0,39zł (zawsze przeliczam na transfer to mój wskaźnik za ile co najmniej muszę sprzedać 1gb klientom).

 

Więc moje pytanie brzmi co daje posiadanie konta VPS (poza tym że mogę sprzedawać konta resellerskie)?

Czy można na nim wszystko wykonać jak na dedyku?

Czy ktoś posiada jakieś ebooki na temat obsługi kont vps lub/i dedyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być na dłuższą metę to za taką cenę kupisz już sensownego dedyka + panel DA. Transferu będziesz miał w okolicach 2-3TB standardowo. Weź też pod uwagę że część zasobów będzie przeznaczona na samo działanie (ram, dysk) więc w praktyce będzie mniej. VPS konfigurujesz jak dedyka czyli musisz się znać (chyba że oferta zarządzanego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow

odnosnie VPS : http://pl.wikipedia.org/wiki/Virtual_Private_Server

 

odnosnie tego konta to w tej cenie mozna znalesc bardziej odpowiedni VPS w europie za 50 funtow mozna juz miec malego dedyka byle jakiego ale jednak

 

sprawdz czy ta firma oferuje przejscie na dedyk jak bedziesz potrzebowal zmienic maszyne ??? lepiej takie rzeczy zrobic w obrebie jednego data center :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra to załóżmy więc sytuację że godzę się na dedyka.

Tylko jakiego dedyka dostanę w zamian za ok. 200zł?

 

Jeszcze sprawa z pa. Większość chce Cpanel który jest drogi.

Ja od pewnego czasu działam na DA i mi to nie przeszkadza, nawet moim zdaniem jest szybszy w działaniu od Cpanel.

 

Więc załóżmy że w skład wchodzi DirectAdmin.

 

A jak chodzi o "znajomość" obsługi to bardzo szybko się uczę, lecz nie chciałbym doprowadzić do sytuacji że za moją naukę będą płacić klienci.

 

Tak miałoby być to na dłuższą metę.

 

//edit

Znalazłem dość ciekawą ofertę Kimsufi 4XL z kimsufi.pl (serwery ovh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow
No dobra to załóżmy więc sytuację że godzę się na dedyka.

Tylko jakiego dedyka dostanę w zamian za ok. 200zł?

 

http://www.webhostingtalk.com/forumdisplay.php?f=36

 

 

Więc załóżmy że w skład wchodzi DirectAdmin.

 

Licencje mozesz kupic dla siebie na wlasnosc a nie placic np 10 dolarow miesiecznie do calego biznesu

 

A jak chodzi o "znajomość" obsługi to bardzo szybko się uczę, lecz nie chciałbym doprowadzić do sytuacji że za moją naukę będą płacić klienci.

 

Jesli sie jeszcze uczysz to daruj sobie start z hostingiem co najwyzej zlap sobie 10 firm i ich pilnuj bedziesz mial na cukierki i kino z dziewczyna

 

 

bez admina nie pociagniesz ... chyba ze wykupisz sobie pakiet z obsluga ktory odpowiednio kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licencje mozesz kupic dla siebie na wlasnosc a nie placic np 10 dolarow miesiecznie do calego biznesu

A klientom co bym zaoferował?

 

Jesli sie jeszcze uczysz to daruj sobie start z hostingiem co najwyzej zlap sobie 10 firm i ich pilnuj bedziesz mial na cukierki i kino z dziewczyna

W tym roku kończę technikum i wybieram się na studia w kierunku programisty. Z tym złapaniem 10 firm nie rozumiem?

 

Na razie rozważam takie plany z założeniem firmy, póki co potrzebuję vps do siebie i kilku zaprzyjaźnionych "klientów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow
A klientom co bym zaoferował?

 

http://www.directadmin.com/pricing.html

W tym roku kończę technikum i wybieram się na studia w kierunku programisty. Z tym złapaniem 10 firm nie rozumiem?

 

przekonaj swiat ze pogodzisz studia nauke imprezy dziewczyny sesje egzaminy zaliczenia z prowadzeniem firmy hostingowej

 

pomijam sprawy administracyjne backupy konfiguracje juz nawet pomijam awarie platnosci kontrola konta oplaty

 

czy byl bys wstanie to tylko i wylacznie pogodzic z odpowiadaniem na emaile klientow oraz telefony juz ci teraz mowie ze NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×