Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[opinie] lh.pl

Polecane posty

To może odchodząc od tematu domen porozmawiamy o hostingu?

 

Z usług lh.pl korzystam od niecałego roku (wcześniej miałem u nich domenę).

Co do jakoś usług:

- nie ładują userów na jedną maszynę, dlatego też jakość pracy jest bardzo komfortowa,

- mają własny panel, choć jak dla mnie mógłby być odrobinę bardziej rozbudowany,

- BOK odpowiada dość szybko i rzeczowo.

 

Duży plusik za podniesienie quoty wszystkim użytkownikom w ramach globalnych zmian w pakietach.

 

Mają prostą i jak dla mnie fajną stronę.

Jeden minusik: kiedyś nim zacząłem hostować u nich swoje "głupoty" pytałem o silnik serwera www. Na stronie mają podane, że jest to "Zeus web server", jednak w odpowiedzi na maila otrzymałem informację, że jest to "zmodowany Apache".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmieniłem hosting na tą firmę. Jak na te parametery 50 zł to nie dużo i na dodatek to uznana firma pracująca na rynku od dawna. Konto dostałem od razu po wpłacie przez iPKO ( w 3 minuty ). Strona jak na razie chodzi znakomicie , uptime 100 % Mam nadzieję że będzie tak dalej.

 

POLECAM ! 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek123, chyba najprościej będzie jak zapytasz support firmy, ponadto jak pewnie zauważyłeś jest to temat z opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z ich usług od około 2 miesięcy więc jakaś długa wypowiedź to nie będzie dlatego że nie mogę

za bardzo ocenić czy mają dużą niezawodność.

Ale tak na początek, plus za ceny, tak, za tę jakość zdecydowanie wygórowana cena.

Po drugie, Panel administratora mało rozwinięty (mam nadzieje że z czasem się to zmieni), opcje porozkładane czytelnie, pod ręką najważniejsze informacje.

Serwer na którym stoi PA potrafi czasem zamulić, ale tylko on, reszta strony działa prawidłowo.

BOK odpowiada bardzo szybko, nawet w późnych godzinach nocnych, ich odpowiedzi są pomocne i napisane w języku Polskim, wiem że to ostatnie brzmi dziwnie jednakże przebywałem już na hostingach gdzie konsultant nie znał ortografii i stawiał błędy w stylu "kożystam" czy "żeczy"...

Moje strony stoją aktualnie na jednym z ich serwerów, 16 rdzeniowy Intel® Xeon® CPU E5520 @ 2.27GHz, 15GB ram i Debian GNU/Linux 5.0.6 (lenny) który na tą chwile ma uptime 188 dni 9 godzin 23 minut.

Strona działa stabilnie i szybko bez jakiejkolwiek czkawki.

Dowiedziałem się że w niedługim czasie ich strona będzie przechodzić poważne zmiany w wyglądzie, mam nadzieje że dodadzą też kilka ciekawych rozwiązań do ACP ;)

Jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od kilku tygodni mam w LH.PL jedną ze stron firmowych i wszystko działa OK. Kilka dni temu przeniosłem tam kolejną stronę (www.gorny-slask.pl), na której stoi skrypt katalogu IndexU Deluxe. Ze skryptem było trochę problemów, które spowodowane były jego konfiguracją. Pomoc ze strony autora skryptu praktycznie żadna (nicecoder.com). Napisałem do Pana Marka (admina w LH.PL) i otrzymałem super szybką pomoc, a co ważniejsze, Jego pomoc była skuteczna i właściwie "społeczna", gdyż problemy nie wynikały ze skryptu a nie konfiguracji serwera LH.PL i support LH.PL mógłby mnie "olać" a nie zrobił tego.

 

Wybierając hosting często nie zwraca się uwagi na poziom obsługi przez firmę u której wykupuje się usługę, a jest to duży błąd. W przypadku LH.PL obsługa stoi na profesjonalnym poziomie i szczerze polecam tą firmę.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer na którym stoi PA potrafi czasem zamulić, ale tylko on, reszta strony działa prawidłowo.

 

Ten problem został permanentnie rozwiązany w miniony weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są serwery tej firmy? Strona główna widzę w PL a na stronie znalazłem informację iż "Nasze serwery znajdują się w jednym z najnowocześniejszych centrum danych we Frankfurcie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z firmą lh.pl mam prawie dwuroczne doświadczenie, więc mogę co nieco napisać.

 

 

 

 

Domeny

 

Domeny mają drogie, a jakościowo podobne do ovh.pl. Oczywiście dlatego jakiś czas temu postanowiłem przenieść wszystkie swoje domeny do ovh.pl. Wysłałem list polecony do lh.pl z prośbą o AuthInfo. Kilka dni później zadzwoniła do mnie Pani, która zaproponowała mi obniżkę cen odnowienia domen, prawie tak niską jak ovh.pl :-) Oczywiście się zgodziłem, by nie robić sobie dodatkowej roboty. Miesiąc później przyszedł okres rozliczenia się za odnowienie jednej z domen - oczywiście fakturka była wystawiona na starą kwotę, czyli mówiąc kolokwialnie, oszukali mnie.

 

Po tym incydencie postanowiłem natychmiast zabrać swoje domeny od nich - w końcu nie będę współpracował z oszustami. Najpierw wysłałem maila z prośbą o kody AuthInfo, na co nie dostałem żadnej odpowiedzi. Kilka tygodni później wysłałem list polecony z kopią dowodu osobistego jako potwierdzenie mej osoby - do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi, choć minął już miesiąc od wysyłki.

 

Stąd też ten post, wraz z zapytaniem. Co robić w takiej sytuacji? Czy sprawę mogę zgłosić na policję czy w jaki sposób odzyskać swoje domeny od nich?

 

Ps. nikomu nie polecam domen od lh.pl, chyba że chce tak jak ja z nimi walczyć, męczyć się, przepłacać i cierpieć.

 

 

 

 

Hosting

 

Kupiłem w zeszłym roku, używałem przez dobrych kilka miesięcy - byłem bardzo zadowolony, zero padów, zawsze szybko działało, generalnie mówiąc nie było żadnych problemów.

 

Oczywiście do czasu. Pewnego dnia wchodzę na swoją stronę i wyskakuje 404 - pomyślałem, że to jakiś pad serwera i niedługo przejdzie. Kilka godzin później nadal to samo. I tak cały dzień, na czym straciłem trochę pieniędzy, ale mniejsza o to. Następnego dnia znowu wchodzę na swoje strony i znowu error 404!

 

Trochę mnie to zdenerwowało, więc szybko skontaktowałem się z lh.pl. Powiedzieli mi, że zablokowali mój serwer, ponieważ jakiś klient zgłosił, że rozsyłam spam. Na nic były moje wyjaśnienia, że serwis który prowadzę zbiera maile zgodnie z polskim prawem (rejestracja maili metodą Double Opt-In). Zablokowali mój hosting świeżo po opłaceniu na nowy rok i tyle, koniec zabawy.

 

Szybko wtedy przeniosłem swoje serwisy do innego hostingodawcy.

 

 

 

 

Podsumowując, z własnego doświadczenia przekonałem się, że lh.pl to firma kogucik i nikomu jej nie polecam. Jakiś nowicjusz może się z nimi bawić, ale polecam uczyć się na cudzych błędach i od razu poszukać firmy z profesjonalnym podejściem do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domeny mają drogie

 

Trudno żeby przedłużenia były w tej samej cenie co np MasterMET czy dropped gdzie oni mają rejestrację za 12zł a LH symboliczną 1zł. :rolleyes:

 

Jakiś nowicjusz może się z nimi bawić, ale polecam uczyć się na cudzych błędach i od razu poszukać firmy z profesjonalnym podejściem do klienta.

 

Z tym może być problem bo większość opinii o LH to opinie pozytywne.

Margines negatywnych zawsze się znajdzie, jednakże nie każdy musi mieć te problemy jakie Ty miałeś. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby przedłużenia były w tej samej cenie co np MasterMET czy dropped gdzie oni mają rejestrację za 12zł a LH symboliczną 1zł. :rolleyes:

Domeny zakupione w promocji w lh.pl nie można transferować do innej firmy przed pierwszym przedłużeniem, a za przedłużenie płacimy już 110,70 zł (brutto).

 

W ovh.pl do którego się przeniosłem za pierwszy rok zapłacę 12.30 zł (brutto) + 55.35PLN brutto za każdy kolejny rok odnowienia. 2 lata w lh.pl kosztuje 120,70 zł, natomiast w ovh.pl 67,65 zł. Skalkuluj sobie gdzie korzystniej, skoro taka sama jakość.

 

 

 

 

 

 

Z tym może być problem bo większość opinii o LH to opinie pozytywne.

Margines negatywnych zawsze się znajdzie, jednakże nie każdy musi mieć te problemy jakie Ty miałeś. :angry:

 

Co do serwera to fakt, dość specyficzna sytuacja i tyczy się głównie klientów rozsyłających masowo mailingi. Do tego są w sumie specjalistyczne hostingi i mogła się zdarzyć taka sytuacja.

 

 

Niedopuszczalna jest natomiast niechęć do wydania domen, które tam zakupiłem. Jeśli w ten sposób próbujecie zatrzymać przy sobie klientów to gratuluję marketingu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skalkuluj sobie gdzie korzystniej, skoro taka sama jakość.

To trzeba było kalkulować wcześniej i nie brać domen w lh tylko właśnie w ovh, a nie teraz biadolić, że aby dokonać transferu to trzeba je raz przedłużyć. Z resztą - podobne przypadki i z tymi biadolącymi na home, nazwę, az i innych dających "za złotówkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było kalkulować wcześniej i nie brać domen w lh tylko właśnie w ovh, a nie teraz biadolić, że aby dokonać transferu to trzeba je raz przedłużyć. Z resztą - podobne przypadki i z tymi biadolącymi na home, nazwę, az i innych dających "za złotówkę".

 

Mój powyższy post o niechęci do wydania kodu AuthInfo przez lh.pl dotyczy już przedłużonych domen. Zgodnie z regulaminem opłaciłem za pierwszy rok, promocja się skończyła i teraz mogę już dokonać transferu. Niemniej piszę listy do lh.pl i kontakt się urywa, nie dostaję żadnej odpowiedzi i jestem ignorowany.

 

Przy kupowaniu nie kalkulowałem, bo to było parę lat temu (ze 2-3 wstecz), bo nie było to istotne dla 1-2 domen. Teraz mając kilka domen różnica zaczyna się zwiększyć i czas uciekać do tańszej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

... albo pozostaje liczyć że lh.pl obniży cenę odnowienia domen :D może wtedy klienci nie będą uciekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny mają drogie, a jakościowo podobne do ovh.pl. Oczywiście dlatego jakiś czas temu postanowiłem przenieść wszystkie swoje domeny do ovh.pl. Wysłałem list polecony do lh.pl z prośbą o AuthInfo. Kilka dni później zadzwoniła do mnie Pani, która zaproponowała mi obniżkę cen odnowienia

domen, prawie tak niską jak ovh.pl :-) Oczywiście się zgodziłem, by nie robić sobie dodatkowej roboty. Miesiąc później przyszedł okres rozliczenia się za odnowienie jednej z domen - oczywiście fakturka była wystawiona na starą kwotę, czyli mówiąc kolokwialnie, oszukali mnie.

 

Cała sytuacja wyniknęła po prostu z nieporozumienia oraz jak to często niestety bywa - problemów komunikacyjnych. System wystawił fakturę na standardową kwotę i gdyby zgłosił się Pan do nas, zostałoby to skorygowane, o czy de facto odpisała później Panu moja koleżanka:

 

Szanowni Państwo,

 

system nie naliczył Panu indywidualnej ceny na odnowienie, za co serdecznie przepraszam. Wystawiona faktura proforma została ręcznie poprawiona, przesyłam w załączniku. Zapewniam Pana, że nie chcieliśmy Pana oszukać a za zaistniałą sytuację jeszcze raz serdecznie przepraszamy. Proszę o informację czy nadal chciałby Pan otrzymać od nas kody Authinfo.

 

Naprawdę nie było to celowe działanie z naszej strony, bo na owych trzech domenach 'dorobilibyśmy się' kilkudziesięciu złotych, ale stracili potem po pierwsze stałego klienta, a po drugie - dobrą opinię wśród internautów. Znane są przypadki polskich firm z branży, które w ten sposób prowadziły biznes, łatwo więc można prześledzić jak przebiegała i kończyła się ich kariera. Uczymy się na błędach innych ;-)

 

Trochę mnie to zdenerwowało, więc szybko skontaktowałem się z lh.pl. Powiedzieli mi, że zablokowali mój serwer, ponieważ jakiś klient zgłosił, że rozsyłam spam. Na nic były moje wyjaśnienia, że serwis który prowadzę zbiera maile zgodnie z polskim prawem (rejestracja maili metodą Double Opt-In). Zablokowali mój hosting świeżo po opłaceniu na nowy rok i tyle, koniec zabawy.

 

Z korespondencji z Panem którą udało się mi odnaleźć, sytuacja przedstawia się troszkę inaczej. O blokadzie został Pan poinformowany mailowo jeszcze tego samego dnia, zanim zdążył się Pan z nami skontaktować. Sytuacja była prosta: rozsyłał Pan wiadomości, które użytkownicy Onetu zgłosili jako spam, przez co Onet zagroził nam blokadą maili wychodzących z naszych wszystkich serwerów. Musieliśmy więc szybko podjąć działania, by oszczędzić niezasłużonych nieprzyjemności kilku tysięcy naszych klientów.

 

Wracając do tematu: nasz administrator poinformował Pana o zaistniałej sytuacji, w odpowiedzi przyznał Pan, cytuję:

 

Z mojej strony popełniłem błąd, iż adresy te były zbierane z użyciem metody "Single opt-in"

 

Co jest nie do końca zgodne z tym co teraz Pan pisze:

 

Na nic były moje wyjaśnienia, że serwis który prowadzę zbiera maile zgodnie z polskim prawem (rejestracja maili metodą Double Opt-In)

 

Odnosząc się do cen odnowień, nasza polityka cenowa przewiduje dużo tańszą rejestrację niż we wspomnianych firmach (Dropped, OVH), jednak nie ukrywamy cen odnowień domen. Ponadto mimo niskich cen za pierwszy rok, kwota za prolongatę domeny jest o średnio 10 zł tańsza niż u dwóch największych rejestratorów w Polsce (home.pl, nazwa.pl). Dodatkowo - jesteśmy skłonni do negocjacji, o czym sam Pan wcześniej napisał - staramy się zawsze stać frontem do klienta.

 

Reasumując: przykro nam, że nasza współpraca potoczyła się tak, a nie inaczej. W pierwszym przypadku, dotyczącym domen - gdyby skontaktował się Pan z nami telefonicznie, mailowo lub via chat - sytuacja z miejsca byłaby wyjaśniona. W drugim natomiast musieliśmy wziąć pod uwagę dobro pozostałych klientów, Pan przecież też nie chciałby nagle stracić część funkcjonalności hostingu z powodu problemów zupełnie z Panem niezwiązanych.

 

Z naszej strony chcielibyśmy wyrazić nadzieję, że te wyjaśnienia wyprostują sytuację i wciąż będzie Pan korzystał z naszych usług. W ramach gestu dobrej woli chcielibyśmy zaoferować Panu 30% zniżki na wygasający niebawem serwer. A w razie przyszłych problemów - Biuro Obsługi Klienta przyjmuje zgłoszenia w godzinach od 8 do 18 przez wspomniany chat, mail bądź też kontakt telefoniczny - nie jest konieczne załatwianie takich spraw przez forum ;-)

 

Pozdrawiamy,

Zespół LH.pl

 

PS. Jeżeli wciąż chce Pan transferować domeny do innego operatora, do czego ma Pan oczywiście prawo - prosilibyśmy o przesłanie odpowiedzi na cytowanego wcześniej maila, kody zostaną z miejsca wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, sytuacja została wyjaśniona z LH.pl. Większość problemów jak widzę leżała po stronie komunikacji, bo część korespondencji szło na mail podawany przy kupowaniu domeny, podczas gdy ten mail był od dawna nieaktywny.

 

Tak więc przepraszam za niepotrzebny bałagan, zaproponowana mi propozycja przez LH.pl jest bardzo korzystna i nadal zostaję klientem tej firmy, nigdzie nie uciekam (poza serwerem).

 

Co do serwera i mailingu, jak wiadomo zawsze znajdą się użytkownicy, którzy klikną na "Oznacz jako spam" zamiast "Wypisz mnie z listy, nie chcę więcej tego typu wiadomości", mimo iż wcześniej wyrażali zgodę na otrzymywanie treści marketingowych. Przy rozsyłce do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników zaczyna to być kłopotliwe, mimo iż baza danych zbierana zgodnie z prawem (wcześniej faktycznie było Single Opt-In, później zmienione na Double Opt-In).

 

Tak czy siak, poszukałem stricte mailowy serwer do takich akcji i teraz nie ma problemu. Jeśli ktoś nie planuje masowej rozsyłki maili to faktycznie LH.pl jest odpowiednim serwerem - szybkim i solidnym.

 

Pozdrawiam

 

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×