Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lenny

Hosting pod serwis blogów.

Polecane posty

Witam.

 

W najbliższym czasie mam zamiar otworzyć serwis blogowy lecz jak to zazwyczaj bywa pojawiają się również wątpliwości związane m.in. z hostingiem pod taki serwis. Niestety moja wiedza na ten temat jest znikoma.

 

Jaki jest potrzebny orientacyjnie serwer aby powiedzmy utrzymywał w ruchu ok. 10tys. blogów?

Jakie koszty są mniej więcej utrzymania takiego hostingu?

 

Wiadomo, ze przedstawiony scenariusz (10tys. blogów) jest fikcyjny. Jak każdy wie nie da się tego określić przed powstaniem serwisu. Po prostu nie chciałbym aby później wynikła sytuacja tego typu, że serwis pod "dużym" natężeniem ruchu padnie itp.

 

Serwis będzie robiony pod zamówienie w taki sposób aby był jak najbardziej optymalny itd. (wiadoma sprawa ;) )

 

Blogi nie będą zawierały jakiejś ogromnej liczby wtyczek (wręcz będę starał się aby nie zawierały ich wcale).

 

Trudno ocenić oglądalność blogów (wiadomo jeden będzie bardziej popularny, inny dużo mniej).

 

Prosiłbym tylko o podanie orientacyjnych kosztów ile takie "przedsięwzięcie" może mnie kosztować :P

 

Przykładowe serwisy tego typu:

- http://www.blox.pl

- http://www.blogi.pl

- http://www.geoblog.pl

itd.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Jaki jest potrzebny orientacyjnie serwer aby powiedzmy utrzymywał w ruchu ok. 10tys. blogów?

szafa HP BLADE, od 8 modułowej możesz zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej, niezbyt orientuje się w hostingu wiec proszę o wyrozumiałość i w miarę prosty język ;)

 

Wiadomo, ze początkowo serwis nie będzie miał tak "dużej" liczby użytkowników. To 10 tys. to bardziej chodziło mi o ilość blogów, powiedzmy, że aktywnych będzie 2 tys.

 

Powiedzmy, że to będzie taki geoblog lecz bez dodawania fotek itp. tylko wpisy, nic więcej, ewentualnie jedno zdjęcie przy notce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby utrzymywać taki system blogowy na poważnie, to raczej wymagany będzie nie shared-hosting, a własne serwery z odpowiednimi, charakterystycznymi dla tego jedynego blogowego serwisu optymalizacjami i rozwiązaniami.

 

Choć na sam start (jakieś parę początkowych miesięcy) starczyło by ci chyba dhostingowe serwery 1/4 albo ewentualnie kei'owska luna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że byłbym w stanie zakupić serwery, lecz do ich konfiguracji oraz opieki potrzebowałbym ludzi bo ja jestem zielony. Ale to już inna historia. Najbardziej chodzi o to, że tak naprawdę nie wiadomo czy pomysł się przyjmie i dlatego nie chciałbym się wpakować w niepotrzebne koszta. Z drugiej strony chciałbym aby wszystko chodziło szybko itd.

 

Jakie mniej więcej są koszta utrzymywania własnych serwerów? (serwery, administracja, łącze)

 

 

Sorry za tak banalne pytania itd. lecz jak na razie mam "tylko" pomysł i staram się zorientować jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licz kilka tyś. na admina który to wszystko zrobi i będzie się tym opiekował.

Reszta zależy od tego jaki chcesz mieć sprzęt i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz w ovh jakiś serwer np. kimsufi z raid'em za 229+vat, do tego ze dwie stówki na admina i jedziesz. Wrzucisz z jakieś 1000 blogów, i tak z tego max 10% będzie aktywnych. Nawet na wpmu to pociągniesz. Poza tym kolejny portal blogowy już nie przejdzie, chyba że jakiś branżowy. Jest ich już tyle, a zrobienie czegoś unikalnego kosztowałoby sporo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×