Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
__kamil

czy 512 KB/s to duzo ?

Polecane posty

czy opgraniczenie przepustowosci 512 KB/s to duzo czy mało ???

 

Moja strona generuje okolo 55GB transferu miesiecznie i czy rzy takiej przepustowosci moze sie zacinac strona czy jest to dobra przepustowosc ?

 

Pozdrawiam KAMIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witamy na forum,

 

Zakladajac, ze sa to kb (czyli kilo bity) to powinno starczyc bez zadnych problemow (przez takie pasmo powinno przejsc spokojnie ponad 100GB danych miesiecznie), w przypadku gdy sa to kB (kilo bajty) to nie ma problemu gdyz sa to okolo 4Mb/s i starczy to na bardzo duzo.

 

Co do zacinania sie strony to zacinac sie nie powinna, chyba ze masz download itp. to beda bardzo male transfery (w wersji kb/s).

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

Wysłany Czw 09 Cze, 2005 10:42:

 

Jesli KB/s to wystarczajaco, jesli chodzi natomiast o 512 kbps to zdecydowanie za malo.

Z mojego doswiadczenie wynika, ze 512kb/s spokojnie starczy na jedna strone nawet bardzo rozbudowana. Chyba, ze jest zarzucona grafika no to moze byc roznie, ogolnie nie powinno byc problemow. Duzo zalezy od samej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fobi: z moich wrecz przeciwnie :). Wydaje mi sie, ze sa male szanse, zeby strona na tego typu laczu sie nie przytykala - chyba, ze na pojedyncza sesje zostanie nalozony limit predkosci - w przeciwnym wypadku byle jaka Neostrada, jesli bedzie jakikolwiek wiekszy plik na stronie bedzie w stanie ja zapchac.

 

 

Kukam w mojego Apache'a:

 

5.57 requests/sec - 65.4 kB/second - 11.7 kB/request

 

 

..czyli juz ponad mozliwosc lacza 512 kbps, a tych requestow malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

W sumie tyle to sie sprawdza przy zwyklych statycznych stronkach, strona ktora generuje 55GB miesiecznie ma troche wymagan :/

 

Wiec jesli sa to kb to jest za malo.

 

P.S. ja mam czesciej do czynienia ze stronami firmowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Ja wiem, że na wysyle 128 kb/s pliki lecą z prędkością 15KB/s więc jeżeli on ma 512kb czyli na takim łaczu bedzie miał max 60KB/s czyli baaardzo mało. To dla jednego usera a zakladając że strona bedzie miała wiecej userów to już wogule leży... jak bedzie 60 userów on line no to już 1KB :| nie katujmy oglądających strone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

512kB to tak ok. 50-80GB ruchu www miesiecznie. Przy czym trzeba sie liczyc, ze w szczycie moze sie lacze lekko przypychac

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ze masz download itp.

 

tzn mam downlaod ale pliki by sie znajdowały na moich innych stronach tlyko do downloadu lub na stronach oficjalnyuch producentów :)

 

i jest to na bank 512KB/s

za dodatkowa oplata 500 PLN mozna go zwiekszyc do 1MB/s

ino ze to miesiecznie 500PLN, wydaje mi sie duzo....

a tak wogole czy polecacie ten hosting bo to moze byc jakis nieywpał :

etop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
i jest to na bank 512KB/s

za dodatkowa oplata 500 PLN mozna go zwiekszyc do 1MB/s

ino ze to miesiecznie 500PLN, wydaje mi sie duzo....

 

Chyba Ci sie jednak pomylilo. 1MB/s to jeden MegaBajt / sekunde, czyli lacze szybkosci ok. 8Mbit. Nigdzie nie kupisz 512KB/s (czyli ok 4Mbit) w cenie 500 pln / m-c. Natomiast 500PLN / 0,5Mbit to normalna cena (no, minimalnie za droga ale tylko troche :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Ci sie jednak pomylilo. 1MB/s to jeden MegaBajt / sekunde

 

tak ja wiem ze to tyle :)

no ale tak mi pisze admin tego serwera i jeszcze ponoc serwer bez ograniczen transferowych

i abonament miesieczny 40PLN

czy jest to mozlwie ?

 

bo dla mnie to za tanio : http://hosting-php.etop.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na 99,9% jest po prostu 512 kbps. Znam jedna strone ktora z tego hostingu korzysta i maja wlasnie takie ograniczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na 99,9% jest po prostu 512 kbps. Znam jedna strone ktora z tego hostingu korzysta i maja wlasnie takie ograniczenie.

 

oto list otrzymany od admina mysle ze umie rozroznc KB od kb oto on:

Witam

 

Serwery stoja w Polsce - (serwerownia) Warszawa Al. Jerozolimskie 200

Hosting jest bez limitu transferu, istnieje ograniczenie przepustowosci 512 KB/s na sajt (za dodatkowa oplata 500 PLN mozna go zwiekszyc do 1MB/s)

Dostepna jest standardowa instalacja PHP + GD + MySQL lub PosgreSQL jezeli uzywa Pan niestandardowych komponentow prosze o info - po sprawdzeniu ich wplywu na bezpieczenstwo serwera istnieje mozliwosc doinstalowania.

 

Z powazaniem

Sylwester Kupski

eTOP Sp. z o.o.

 

wiec juz sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak mial zly dzien. Prawda jest taka, ze gdyby rzeczywiście było grubo ponad 4mbit na serwer to w ogole by o takim ograniczeniu nie pisali, bo znam pare "serwerowni" co maja 2048 kbps na parenascie maszyn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladam staty mojego vps'a dziennie ponad 3GB transferu a zuzycie lacza to max 620Kb/s (przez okolo 1 min. dziennie) a po za tym caly czas ponizej 512Kb/s

 

Wiec na 60GB transferu miesiecznie 512Kb/s ci wystarczy - ale nie masz juz mozliwosci rozwoju wiec kicha.

 

Lepiej zainwestuj w dobrego vps'a za $49 miesiecznie masz 200GB transferu, wlasny gwarantowany ram i do tego "nielimitowane" (jak na twoje potrzeby) łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kamil" możesz byc bardziej niż pewien że jest to 512 kilo bitow na sekunde. Jesli swiadczysz uslugi dla MSP to na dosc sporo klientow wystarczy Tobie to pasmo, choc osobiscie kupowalbym odrazu 1Mb/s. Napisz co potrzebujesz i zobaczymy co da sie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×