Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
D Ogi

Oferta prowadzenia radia

Polecane posty

Witam

 

 

 

Dysponuję dostępem do serwera dedykowanego z serwerem Shoutcast na łączu 1Gb/s. Chciałbyś ktoś zająć się tworzeniem na nim radia internetowego? Ja ze swojej strony zapewniałbym kilka godzin w tygodniu audycji ze sceny gier multiplayer. Chętny musiałby zająć się licencjami i resztą programów.

 

Jak ktoś byłby chętny to proszę o kontakt np. na gg: 7502162 albo tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętny musiałby zająć się licencjami i resztą programów.

 

czyli tak na prawde wszystkim :P

ale w sumie duzo jest radyjek (wiekszosc niestety nielegalek) ktore przyjma taki sponsoring:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Zaiks ma miliardowe długi i upada... Tak w ogóle to opłaty za radia internetowe są pobierane nie zgodnie z prawem... Zaiks nie odprowadzał od tego podatków dlatego tonie i tonie i miejmy nadzieje że utonie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zaiksu i innych tego typu pijawek to jest proste rozwiązanie. Trzeba kierowac radio do konkretnej grupy, która może go słuchac tylko po zalogowaniu, np. na forum lub podobnie. Piszesz wzmiankę o ograniczeniu słuchania tylko do znajomych i rodziny i lecisz bez żadnych opłat. Takie wyjście jest dobre także ze względu marketingowego. Jeśli masz talent i pomysł to można skupić wokół takiego radyjka 50-100 osób, które w razie problemów będą skłonne zrobić jakąś zrzutkę. Znam takie radio, dokładnie sportowe. Przy radiu otwartym słuchacze są anonimowi i ciężko ich związać z radiem na dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Z tą licencją jest teraz dużo niejasności. ZAIKS niby upada, ale jeszcze niedawno kumpel opowiadał, że od jego znajomego ta 'firma' zarządała 3 tys. zł za prowadzenie radia int. bez zezwolenia. De facto można puszczać tylko piosenki z mp3.wp.pl i jamendo.pl, ale ciążko na nich zdobyć jakąś większą słuchalność. Chyba, że radio podepnie się umyślnie pod jamendo.pl i zrobi jako oficjalne radio tej witryny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś ujawnić nazwę, lub link do radia Twojego znajomego, który został obciążony taką kwotą?

Jeśli nie było to ostrzeżenie wysłane pocztą, to obawiam się, iż mógł on być 'ofiarą' np. konkurencji, która rozesłała powiedzmy maila z takim zawiadomieniem, aby go wystraszyć.

 

Wydaje mi się jednak, że ZAIKS nie nakłada kar na mniejsze radia, gdyż jest ich na prawdę bardzo dużo i wątpie, by przynajmniej 50% z nich miało jakiekolwiek zgody. Mogę się jednak mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś ujawnić nazwę, lub link do radia Twojego znajomego, który został obciążony taką kwotą?

Jeśli nie było to ostrzeżenie wysłane pocztą, to obawiam się, iż mógł on być 'ofiarą' np. konkurencji, która rozesłała powiedzmy maila z takim zawiadomieniem, aby go wystraszyć.

 

http://www.warrock.ddl2.pl/news.php?readmore=178

 

 

Komentarz nr 3:

 

lacki89 dnia czerwiec 01 2008 15:40:53

powiem tak :) miałem radio :) shoutcast power :) a po miesiącu przy***ała policja :) oczywiście wiadomo że posłuchać radia :) + sprawa w sądzie i grzywna 5000zl :P miłego puszczania muzyki :)

 

więc hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można także odtwarzać muzykę z obniżoną jakością dźwięku, nikt się wtedy nie przyczepi. Co do tego, że zaiks nakłada kary, to może nakładać i niech wtedy je sciągnie za pomocą sądu cywilnego, nie wiem czy wiecie ile to roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym przypadku nie jest potrzebne płacenie tantiem/licencji ZAiKSowi itp. instytucjom?

<< Właśnie o tym tu w większości chyba jest mowa... >>

Nie jest potrzebne i nawet zgodne z prawem.. :D sa specjalne serwisy z darmowa muzyka wylacznie dla podcasterow.. np podsafe music network..

Zreszta mozesz i muzyke na licencji cc puszczac sobie z przestrzeganiem warunkow autora i tez nie musisz placic..

 

Moje oba podcasty stoja w US, wiec juz tym bardziej nie podpadaja pod pl prawo.. :D

 

Jesli ktos ma jeszcze jakies pytania odnosnie podcastow, zapraszam albo na forum http://podcast.pl albo na pw.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×