Skocz do zawartości
zajcev

Wygasniecie domeny, co dalej?

Polecane posty

Witam, w polowie wrzesnia wygasa mi domenka globalna - .org . Mam ja zarejestrowana w Domeny.pl (poza promocja), koszt odnowienia domeny to 99,99zl netto, cena troszeczke mi nie odpowiada, dlatego tez mam pytanie do Was, co radzicie zrobic? Jak w najprostszy sposob przeniesc domene do innego rejestratora? Nigdy tego nie robilem, wiec nie wiem co i jak:) Slyszalem o mozliwosci "opcji na domene" jednak czy ja jako wlasciciel domeny, moge zrobic opcje u innego rejestratora na wlasna domene? Jak wyglada kwestia transferu z Domeny.pl do innego rejestratora? Co powinienem zrobic, jakie sa koszty?

 

Pozdrawiam, prosze o wyrozumialosc jak i dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na domeny globalne raczej opcji nie założysz - dotyczy to tylko domen polskich. Najlepiej wybierz sobie jakiegoś rejestratora, który ma tanie odnowienia globalnych i wytransferuj domene do niego. Chyba będziesz musiał zapłacić od razu za przedłużenie tej domeny, tak mi się wydaje, że przy globalnych jest taki warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na globalne domeny nie ma opcji. Większość operatorów przy transferze pobiera opłatę za jednoczesne przedłużenie domeny przy transferze. Poproś o kod authinfo domeny w Domeny.pl i zleć transfer w firmie, którą wybrałeś. Upewnij się także (whois) czy masz prawidłowy i działający adres e-mail wpisany w rejestr domeny. Będzie potrzebny do potwierdzenia transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie ma opcji? "backorder" to chyba to? np. maddogdomains.com... hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A "opcja" to jest co? Bo ja myślałem, że przejęcie domeny po jej wygaśnięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska "opcja" (WLS) jako usługa krajowego rejestru jest tylko jedna na jedna domenę i daje 100% pewności jej wykonania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×