Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja mam trochę ponad 5GB - i nic nikt mi nie zablokował. Rozumiem, że piszesz odnośnie tego co napisał @Sebak - @Sebak zablokowali ci za wgranie 25GB danych (coś koło tego jak sienie mylę wpisałeś stronę czy dwie temu) ??

Zapewne o tym pisze, tylko nie wyjeżdżaj mi tu teraz, stormie, że group5 ma do tego święte prawo, bo nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne o tym pisze, tylko nie wyjeżdżaj mi tu teraz, stormie, że group5 ma do tego święte prawo, bo nie ma. :)

 

Ale ja nic takiego nigdzie nie napisałem - zadałem pytanie czy zablokowali mu konto za wgranie tych 25GB. No bo chyba jakoś uzasadnili to zawieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@storm, ale @Sebak wspominał, że nie może uzyskać żadnych informacji na temat blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnili:

Witam, Stwierdzono próbę przeciążenia systemu poprzez zastosowanie pętli. W związku z podjętymi przez Pana działaniami jesteśmy zmuszeni zawiesić konto. Logi zostaną przekazać do analizy i jeśli Pana działalności w obrębie konta miała na celu przeciążenie systemu - a zatem i niedostępność świadczonych przez nas usług - zostaną wyciągnięte z tego konsekwencje. -- Z poważaniem Wojciech Sitkowski Dział Wsparcia Klientów.

 

Najśmieszniejsze jest to, że był tutaj jeden skrypt php, nie posiadający żadnej pętli o konstrukcji:

<?
copy('50mb.test', 'a' . rand(1, 10000000000000000)) or die("Błąd przy kopiowaniu");
?>

 

Gdzie funkcje copy zablokowali o 18, później kopiowałem dane przez FTP. Blokada nastąpiła o 24 :)

 

Do dnia dzisiejszego, pomimo wielokrotnych żądań dostarczenia logów, dowodów zablokowania nie dostałem już żadnego maila. Pomijam, że nawet nie dostałem FVAT za wykupione usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najśmieszniejsze jest to, że był tutaj jeden skrypt php

No wiesz - przy takim skrypcie każdy serwer UNLIMITED padnie. :)

 

Pomijam, że nawet nie dostałem FVAT za wykupione usługi.

Jeśli zamawiałeś jako osoba prywatna nie mają obowiązku. No chyba, że przy rejestracji było eleganckie pole z prosa o fakturę, a ty je zaznaczyłeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem jako firma, podając wszystkie dane do FVAT. Tak więc mają obowiązek dostarczyć mi ten dokument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie podobna oferte ma conajmniej kilkanascie firm i prosperuja znakomicie. Maja 100k klientow i wiecej. Nikt tam nie dywaguje na ten temat, nie czepia sie i nie stara udowadniac czegos...

 

Czemu wiec twierdzicie, ze taka oferta nie mialaby sie sprawdzic przy polskich klientach ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sebak to ja nie mam pytań...

 

 

 

Ciekawe jak by ktoś u ciebie coś takiego odpalił czy byś mu konta nie wyłączył... No i zamiast pliku 50mb dałby z 500mb i corna co 1 min z usuwaniem tego wszystkiego co chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak by ktoś u ciebie coś takiego odpalił czy byś mu konta nie wyłączył... No i zamiast pliku 50mb dałby z 500mb i corna co 1 min z usuwaniem tego wszystkiego co chwilę.

Sebak (efuturo.pl) nie oferuje kont unlimited, więc pytanie chyba nie na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebak nie oferuje kont unlimited, więc pytanie chyba nie na miejscu...

 

No ale mi się wydaje, że tu nie chodziło o miejsce a o obciążenie maszyny. Bo takie copy powoduje chyba niezły load bo nawet jak se na dysku robię kopiowanie plików to ostro miele i procek cały obciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przetestuje u siebie na pustym serwerze jak bardzo potrafi takie copy obciążyć i będziemy mieli gotową odpowiedź.

 

I mamy wynik:

Ta funkcja nie obciąża serwera praktycznie w ogóle, kogo to interesuje niech to sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie leciało to z crona. To raz, dwa jak już napisałem od 18 funkcja copy nie działała, a konto zostało zablokowane o 24, przy kopiowaniu plików via FTP.

 

FTP też obciąża mocno maszynę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Storm jakimś dziwnym trafem, pojawiłeś się po zniknięciu reprezentanta group5.pl. Do tego cała Twoja aktywność an forum, dotyczy promocji usług group5. Nie udzielasz się w żadnych innych wątkach.

Nie wydaje się to wam dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@malu już przy pierwszych postach @Storm'a w tym temacie zastanawiałem się kiedy ktoś to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie to by wytłumaczyło taką bez stronniczość strom'a w stosunku do group5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta funkcja nie obciąża serwera praktycznie w ogóle, kogo to interesuje niech to sprawdzi.

 

Potwierdzam :D

 

@up - no trochę jest to zastanawiające :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma tam dluzej konto? Przydalby mi sie taki wlasnie serwerek pod backupy plikow (zdjec) z komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie przyjęto :)

 

1. Szkoda że nie zainwestowali w WHMCS, aktywacja byłaby szybsza.

2. Zobaczymy jak zniesie moją kopię :)

3. A może ktoś FTP potrzebuje ? :P GG: 4863039 Skype mydoom.h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz licząc ICH sposobami: zakładając łącze 100mbps. 100x250=0,4=400kbps

 

Zakładając. A może podpiął 1gbps ? I już mamy po 4mb.

 

 

Zobaczymy jak zniesie moją kopię

 

Coś koło 50 GB, może dorzucę coś ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna taka rozmowa z samym sobą... Dlaczego moderatorzy akceptują takich pokemonów, którzy łamią prawo a naśmiewają się z innych? Ponoć poziom ma być wysoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego uwzięcia się akurat na tą firmę. Człowiek zastosował normalny zabieg marketingowy, sprzedaje więcej niż ma (podobnie jak większość firm hostingowych). Przecież wiadomo, że w liczbie kilkuset kont napewno wyjdzie na swoje. Kilka osób stara się udowodnić niewiadomo co. Jeśli jeszcze robią to osoby konkretne to ok, ale kiedy biorą się za rozliczanie innych młodociane krzaki to już przesada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×