Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bald

Bronisław Geremek - serwisy informacyjne zaspaly?

Polecane posty

Uff, nie spodziewałem sie takiej informacji... Onet informuje, ze Geremek zginal w wypadku samochodowym w Wielkopolsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale informacja! Prawdziwy news dnia. Człowiek który pluł na własny kraj, współtwórca chorego systemu który żeruje na obywatelach, ikona poprawności politycznej, jewropejczyk pełną gębą. Mam nadzieję, że będzie mu cieplutko po śmierci. Zapewne zaczną się teraz szopki, ordery i inne pierdoły.

 

Jeszcze czekam na Michnika, Kwaśniewskiego i kilku pomniejszych, a może coś się zacznie zmieniać w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milcz prymitywie

Jak rozumiem wszyscy mamy płakać? Codziennie umierają i giną tysiące osób, które w przeciwieństwie do ś.p. Bronisława, nie szkodziły ojczyźnie. O nich jednak cisza. Żałobę powinna mieć GW i TVN, a Olejnik niech rwie włosy z głowy.

 

Żeby nie było, że nic dobrego nie napisałem o ś.p. Bronisławie, to coś dodam. Ceniłem Go za to, że nie krył się ze swoimi przekonaniami. Najdobitniej wyraził to w stwierdzeniu-Żydom powinno żyć się w Polsce lepiej niż Polakom. Trzeba przyznać, że dążył skutecznie do realizacji swoich przekonań. 

 

 

Nie dość, że prymityw to jeszcze antysemita. Proponuję zadenuncjować do Nigdy Więcej. Rozumiem ten szok, że ktoś ośmiela się źle pisać o ś.p. Bronisławie, ale tak naprawdę to tak myśli większość społeczeństwa. Problem w tym, że nie każdy ma odwagę to wyrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem wszyscy mamy płakać?

 

wystarczy uszanowac to ze ktos zmarl - milczenie bedzie ok

 

[....]ale tak naprawdę to tak myśli większość społeczeństwa. Problem w tym, że nie każdy ma odwagę to wyrazić.

 

ostatnie sondaze wskazuja ze bezrobocie w polsce spada, wiec nie mydl oczu, ty i twoi koledzy spod budki z piwem to na pewno nie wiekszosc - smialo mozna powiedziec ze to margines

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sondaże i wszystko jasne. W GW przeczytał, w ZET-ce usłyszał a w TVN-nie zobaczył. Jeśli trzeba milczeć to po co zakładany był ten temat? Ani to forum polityczne, ani społeczne. Chyba, że zamierzeniem miało to być coś w stylu-wpisujmy miasta które żałują ś.p. Bronisława. Jeśli tak, to ja proponuję przyspieszoną kanonizację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli trzeba milczeć to po co zakładany był ten temat? Ani to forum polityczne, ani społeczne. Chyba, że zamierzeniem miało to być coś w stylu-wpisujmy miasta które [...]

 

jak zapewne zauwazyles w pierwszej wypowiedzi nie bylo napisane absolutnie nic za wyjatkiem linku do byc moze czasem malo wiarygodnej ale w tym wypadku dosyc dokladnie opisujacej dzialalnosc Geremka strony

 

i prosze nie wycieraj sobie geby tekstem "Codziennie umierają i giną tysiące osób", bo te tysiace o ktorych wspominasz to w znakomitej wiekszosci ludzie ktorych cale zycie mozna opisac: urodzil sie - zmarl, ot cala biografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bald - bezrobocie spadło? Wyjrzyj za okno ile Polaków wyemigrowało... Nie mów mi nawet że sytuacja z praca się poprawiła bo padnę ze śmiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej trzeba pluć i lżyć własny kraj, żeby zasłużyć na coś więcej. Dlatego m.in. napisałem co myślę. Człowiek ten był osobą publiczną, żył z tego, więc nie rozumiem oburzenia. Czy skłamałem, napisałem nieprawdę? W którym momencie? Polityk nie ma takich samych praw jak anonimowa osoba. Można a nawet trzeba go osądzać, czy to pozytywnie czy negatywnie, nawet po śmierci. Trzeba przyznać, że stał się On postacią historyczną, niezależnie od oceny jego dokonań. Ja oceniam je negatywnie i to napisałem. Nie wyzywałem nieboszczyka, raczej wyzwano mnie. Niestety, jeszcze długo w Polsce (pisze się z dużej litery!) będzie obowiązywała poprawność polityczna. Głos mają tylko ci, którzy myślą tak jak trzeba. Pozostali to margines, pijacy i prymitywi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bald - bezrobocie spadło? Wyjrzyj za okno ile Polaków wyemigrowało... Nie mów mi nawet że sytuacja z praca się poprawiła bo padnę ze śmiechu...

 

 

oczywiscie ze spadlo mowie o ostatnich miesiacach (nie wakacje bo wtedy pojawiaja sie dodatkowe prace sezonowe) kiedy emigracja zarobkowa wlasciwie zamarla bo wczesniej to oczywiste ze drobna czesc z bezrobotnych wyjechala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za praca za 600zł na miesiąc!? To tyle, żeby ludzie nie zdechli z głodu i nie robili rewolty. M.in. ś.p. Bronisław był twórcą tego sockapitalizmu. ZUS-y, KRUS-y i inne badziewia, żeby zagmatwać ludziom, transferować gotówkę a po drodze umożliwić nachapanie się politykom. To jest ten system. Co z tego, że dzisiaj wyjechali, jak po kilku latach wrócą z paroma groszami (to już nie te czasy żeby się dorobić na zachodzie) i ustawią się w kolejce po zasiłki. Kto je będzie płacił? Ci którzy zostali i próbowali coś robić w kraju, a nie poszli na łatwiznę i wyjechali na zmywak. Sorry, że zrobił się temat polityczny, ale krew mnie zalewa, jak czytam że ktoś broni ten okrągłostołowy układ. Jak PiS był u władzy to bezrobocie rosło, w kraju ustrój faszystowski, pkb spadało. Dla przypomnienia ś.p. Bronisław głosił wtedy pogląd, że unia powinna wprowadzić sankcje na nasz kraj. Podobno mieliśmy reżim faszystowski. Sytuacja momentalnie się odwróciła w ciągu kilku miesięcy. Śmiechu warte. Nie bronię nikogo, dla mnie każda partia jest z natury złodziejska. Mamy po prostu taki system. Problem jest wtedy, kiedy wmawia się ludziom, że jedna jest lepsza od drugiej. Jeśli robią to jeszcze osoby mieniące się autorytetami, to co tu dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie zauważę że o osobach w których samochód uderzył nawet nie można nic znaleźć. A jeżeli również zginęli to dobry moment aby zastanowić się czy 76 letni staruszek powinien jeszcze posiadać prawo jazdy.

Ale ogólnie przesadzasz trochę amator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przewrotnie zauważę że o osobach w których samochód uderzył nawet nie można nic znaleźć.

 

przezyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale rozmowa : )

ludzie, nie staczajcie się do poziomu mediów i polityków : )

jak tylko ogłosili, pomyślałem "no to się teraz zacznie..." ..no i się zaczęło, heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Najdobitniej wyraził to w stwierdzeniu-Żydom powinno żyć się w Polsce lepiej niż Polakom.(...)

Nie dość, że prymityw to jeszcze antysemita.(...)

 

Czy ty w ogóle rozumiesz co oznaczają słowa "prymityw" i "antysemita"? Weź człowieku naucz się najpierw kilku jęz. obcych, uzyskaj tytuł profesora, zaprzyjaźnij się z byłą sekretarz stanu USA, a poźniej wyżywaj na Geremnku i jemu podobnych (Balcerowicz etc.)

 

Ja też jestem sfrustrowany tym, że po studiach jestem bezrobotnym, też nie tak wyobrażałem sobie wolną Polskę, ale nie kompromituję się bluzganiem na forum szanowanych w Polsce i na świecie osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że tak myśleć mogą tylko bezrobotni? Jeszcze trzeba dodać zwolennicy Leppera. Tak dla informacji, Kwaśniewski czy Jaruzelski też są szanowani na świecie. Kiedyś Potoccy i Radziwiłłowie także bywali na salonach. Trzeba tylko odróżnić szacunek od łaskawości. Wiadomo kogo głaska się po głowie a na kogo krzyczy. Dla mnie akurat szacunek dla tzw. autorytetów nie znaczy nic. Zawsze w dyplomacji wspiera się najsłabsze ogniwa, najbardziej ugodowe w danym kraju. Tak jest i w tym przypadku. Poza tym te przyjaźnie, języki, śmiechu warte. W polityce nie ma przyjaźni, jest realpolitic. Rozumiem, że co niektórym pewne media nakładły do głów jedynie słuszną wizję, ale trzeba zacząć myśleć samodzielnie. Argumenty typu, przyjaźnie, tytuły (Wałęsa też jest profesorem-elektrykiem, Lepper także), języki można podsumować jednym zdaniem-znasz kilka języków ale w żadnym nie potrafisz się dogadać. Tak wygląda to u naszych profesorów-autorytetów.

 

Pisząc w tym temacie nie miałem zamiaru obrażać zmarłego czy kogoś innego. Wydaje mi się, że tego nie zrobiłem. Chciałem zwrócić uwagę, że wymiera pewne pokolenie, które w naszym kraju zostało niesłusznie wyidealizowane. Szczególnie na forum, gdzie przewijają się osoby, które próbują coś zrobić w tym mętnym systemie, powinno to wyraźnie zabrzmieć. Piszą tutaj ludzie aktywni, którym utrzymywany przez pewne środowisko obecny stan rzeczy, daje nieźle popalić. Przez 20lat niepodległości, zrobiono ze społeczeństwa bandę idiotów, którzy nie myślą jak coś zrobić samemu tylko czekają na gotowe. Przykro, że nawet taka sytuacja jest wśród młodych, wykształconych już w IIIRP. Porównajcie jak wyglądają Czechy, nawet Słowacja. Te kraje przechodziły tą samą drogę, tylko zrobiły to ostrzej. Nie opierają się ciągle na pseudoelitach, marksistach przefarbowanych na euroentuzjastów.

 

 

 

P.S. Jeśli niektórzy identyfikują bezrobotnego z biernym zawodowo to się mylą. Jest mnóstwo osób, które wybrały postawę niezatrudnionego, aktywnego we własnym zakresie. Właśnie m.in. one utrzymują ten chory system i te autorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...nie no, to, że ten kraj jest w ruinie i kupa spraw to napompowany przez propagandę balon ("bezrobocie spada" i inne bzdury, że niby w tym kraju jest coraz lepiej), to fakt.. ale nie ten "fakt" z TVN... akurat od paru dni siedzę w domu rodzinnym i mam "przyjemność" posiadania kablówki z setką kanałów (czy nawet więcej) i tak, jak to się dzieje co miesiąc-dwa, gdy przyjadę do domu - tak i teraz widzę jak telewizja pierze mózg (TVP 1, 2, TVN, TVN24, TVP INFO - to już szczyty)... i potem się dziwić, że tacy gnoje są wybierani do rządu, że Doda jest popularna itd.. biedny ten kraj jest, a naród ciemny, że aż boli...

ale żeby odkryć prawdę, trzeba chcieć poszukać... ja na początek polecam youtube.com i kanał UPRTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie oglądam.. już nie wiem ile lat nie mam TV na stancji (co zmieniałem stancję, tak nie stawiałem TV).. a od pół roku meczów też już nie oglądam przez tv, a wykupuję na onecie.. heh

straszne bzdury na temat polityki sadzą na lewo i prawo.. zamiast zająć się porządnie tym burdelem i "pojechać" po rządzie (jaka parta by nie rządziła, to trzeba ostro) to bzdurne sensacje wynajdują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Był jaki był. Wiem tyle że rozwalił koalicję AWS - UW. Potem że był P.osłem do Parlamentu Eurozdzierskiego. Ale jakby nie było - zginął człowiek i to uważam że jest godne aby okazać mu ciut szacunku. Menda czy nie menda ale człowiek. Co innego taki Kwaśniewski, Tusk czy inne czerwono - liberalne robactwo. Winę za obecny stan kraju ponoszą komuniści w tym taki pijak kwaśniewski czy spółka millera. Jest tak źle że tylko czekać aż ludzie wyjdą na ulice. Pozostaje nic innego jak czekać aż wybuchnie rewolucja i się czerwonych wyrzuci z PL. Wtedy będziemy mogli przystąpić do prawdziwej odbudowy ojczyzny. Zróbmy to co Havel zrobił. Wypieprzył komunistów i jak pieknie czesi się rozwijają. Wywalmy komuchów i żydów i wypnijmy się na ruskich - wtedy mamy szansę być elitą a nie pośmiewiskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ... kilka dni temu usłyszałem w TEFAUENIE ,że to był wielki polski patriota ...

w latach 1956-1958 odbył studia podyplomowe w École pratique des hautes études w Paryżu.

Ciekawe kto w tych czasach mógł wyjechać studiować?

 

"aby Żydom w Polsce było zawsze lepiej niż Polakom".

 

H.K.: "Panie profesorze, wydaje mi się, że Pan niezbyt lubi Polaków?"

B.G :"Niezbyt lubię? Takie określenie jest nieścisłe. Ja ich nienawidzę!"

Rzeczywiscie wielki polski patriota tak jak tusko-zyd który chce oddać majątki żydom.

 

Ciśnie mi sie na usta tekst pewnej piosenki

"My musimy walczyc sami czy pałkami czy nożami nikt nie stanie nam na drodze im bandera nie pomoże ,dajcie nam juz w nasze rece karabinów jak najwiecej , pogonimy bande cała..."

 

Taśmy Geremka

Radze się zapoznać z tą stroną

Może jestem antysemitą,niepoprawny politycznie,uprzedzony rasowo,nietolerancyjny

Ale przynajmniej umiem się postawić i bronić własnego zdania , Pankowski z Nigdy Wiecej gada dużo a jak trzeba coś robić to sie kryje za swoimi ideolgiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paweł_15 ludzie bez działań szajki (np. tej, która wypromowała Wałęsę) sami na ulicę nie wyjdą.. nasz naród cicho znosi bagienko codzienności i ulega ściemie Tuska... heh

 

Czesi mieli łatwiej - naród mądrzejszy, mniej do tego ich jest, o wiele.. po cichutku ze wszystkim dali sobie radę.. a tu ciężko, za dużo do grabienia jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Heh, niedługo ludzie wyjdą bo afera sopocka przybiera na sile :D Niebawem kolejne wybory się nam szykują :) I ciekawe kogo ludzie wezmą... Tego co maszeruje z Polski do Wolskij czy tego co Marzy żeby było miło... jak dla mnie obaj są do niczego. W Polsce jest potrzebna silna łapa która będzie tym krajem dobrze rządziła i za japę trzymała. Autorytaryzm. Bo demokracja i totalitaryzm to nie najlepsze rozwiązanie. Wtedy mamy szansę odbić się od dna. Pozostaje nic innego jak czekać na zamieszki uliczne. Wtedy zrobi się porządek z pedałami, komuchami, masonami, żydami i liberalnymi euroentuzjastami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje nic innego jak czekać na zamieszki uliczne. Wtedy zrobi się porządek z pedałami, komuchami, masonami, żydami i liberalnymi euroentuzjastami...

 

Ile ty masz lat żeby takie bzdury wypisywać publicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×