Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemu

Razem czy osobno? - Integracja forum

Integracja forum  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Razem czy osobno?

    • Razem
      8
    • Osobno
      5


Polecane posty

Strona z mojego podpisu, http://mtbikes.info w najbliższym czasie zamierza zmienić system zarządzania. A wraz z tym pojawiło się moje pytanie - czy integrować łamy portalowe z forum, czy zostawić jedno i drugie osobno?

 

Pytanie to jakiś czas temu zadałem użytkownikom, jednak nie mam jednolitej odpowiedzi. Ciągle się waham. Stąd pytam o zdanie Was.

 

Problem integracji polega głównie na tym że skrypt o który chce się oprzeć ma mosty, lepsze bądź gorsze do phpbb3, smf, vb i ipb. Do MyBB nie ma niestety, choć wersja 1.4 zapowiada się ciekawie. Ale całe to MyBB to po trochu spalony most - hasła są 'zasaltowane' i zapewne przy zmianie silnika stracę je. A tego nie chciałbym, bo to tylko niepotrzebna zamieszanie.

A z innej strony zintegrowane składniki tworzą bardziej 'społecznościową' stronę.

 

I co tu poradzić? Słucham Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

fusion ? zmien najpierw silnik www :) ala drupal ;) + phobb3 :)

ja sam mam drupal + bb3 i wszytko ładnie smiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać skryptu forum (bo zmiana w takim przypadku jest IMO średnim pomysłem) to może faktycznie poszukaj innego skryptu dla www, który zgra się z forum.

 

Ew. przy odrobinie wolnego czasu lub pieniędzy możesz stworzyć lub zlecić stworzenie własnego skryptu. Idealnego pod Twoje potrzeby i zgranego z forum.

 

Na pewno lepiej jest kiedy na stronie i forum loguje się tymi samymi danymi i kiedy zmienia się je w jednym panelu. To ogromny plus dla strony - w dodatku łatwy do wykonania.

Niektóre strony łączą newsy z forum. To jest dobry pomysł tylko wtedy, kiedy możesz wyłączyć pokazywanie tematów związanych z newsami w "najnowsze" itp. Inaczej robi się na stronie mały burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fusion już kończy 'karierę'.

W planach inny cms, już powoli opracowywany. Tylko czy łączyć czy nie?

Jak nie będę łączył to na portalu po prostu nie dam możliwości rejestracji i logowania. Tylko na forum.

 

Dodam tylko że na ten moment jest most między fusionem i mybb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pomyśl tak, czy na prawdę potrzebujesz aby Twoi użytkownicy mieli możliwość zakładania kont na stronie? Masz tam coś co chcesz udostępnić jedynie zarejestrowanym? Może w oŋóle nie potrzebujesz kont użytkowników na stronie tylko dla swojej ekipy :P

 

@RuFiK - czy mógłbyś podesłać mi na PW adres swojej strony ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony głos na nie. Serwis informacyjny (a la vortal) to IMHO jedno, forum to drugie. Podobnie rozwiazalismy sprawe na www.nhl.com.pl. Serwis informacyjny jest odrebną rzecza niz forum i taki rozdział sprawdza się w naszym przypadku znakomicie. (z forum mamy aktualnie problemy, wiec wybaczcie problemy jesli zaczniecie po nim skakac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku rozdzieleniu.

Z jednej strony chciałbym by użytkownicy mogli wkładać udział w tworzenie, mieli możliwość prowadzenia własnej galerii itp. A z drugiej - łatwiej rozdzielić to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×