Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sil

Forum phpBB

Jakie forum jest lepsze?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • "Goła wersja" phpBB
      14
    • modyfikacja by Przemo
      10
    • Invision Power Board
      21


Polecane posty

Pytanie jak w ankiecie... Jakbyscie jeszcze jakos uzasadniali swoej glosy to juz w ogole bedzie wspaniale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym głosował na samo phpBB... najwyżej z pojedynczymi modyfikacjami... wersja by Przemo zawiera wiele zbędnych modów, które tylko utrudniają życie...

IPB - nie próbowałem, moim zdaniem phpBB jest wygodniejsze w obsłudze dla zwykłego usera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ipb - nie

phpbb - tak

phpbb by przemo - tak ( jest naprawde dobre :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VBulletin :P obecnie testowany przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktora najlepsza. Sam uzywam przemo, ktore po ostatnich poprawkach jest duzo bardziej zoptymalizowane i poki nie ma z nim wiekszych problemow, tak pozostanie. Jestem po prostu zbyt wygodny (czy jak kto woli zbyt leniwy), a modyfikacja przemo ma calkiem ciekawe funkcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

kolejność profesjonalisty:

 

1. vBulletin

2. IPB

3. phpBB

 

phpBB by przemo ze względu na obciążenie sql nie zostało sklasyfikowane. wersja polecana dla gimnazjalistów i ich for na 5 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem: phpBB, phpBB by przemo, vBulletin, Invision Power Board oraz txtBB.

Ogónie powiem tak. phpBB i phpBB by Przemo to najgorsze skrypty z jakimi miałem do czynienia. Ogólnie nie polecam ich nikomu. Ogromne zużycie sql, setki dziur. Masakra.

TxtBB to skrypt nie wymagający bazy danych. Chodzi na plikach txt. Polecane na serwery bez MySQL. Skrypt względnie szybki.

I zostały nam tutaj dwa skrypty. Mówiąc szczerze lepsze jest IPB. Szybsze, ładniejsze, bardziej przyjazne dla użytkownika...

Podstawową wadą vBulletina jest instalacja w bazie danych. No właśnie wcale jej nie wybierasz :| .

I tak wyłonił nam się faworyt: Invision Power Board. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setki dziur

tak ? to wskaz 1 w 2.0.17 masterze

DonPedro :( Dobry duch phpBB2 :-)

 

Z całym szacunkiem... ale nie daję tej wersji 2 miesiecy, bo wyjdzie nowa z znową poprawką krytyczną. Autorzy przeginają już z serią 2. Wszyscy to dobrze wiedzą, tylko że jedni są za tym aby dać im kolejną "ostatnią" szansę, a drudzy krytykują. Ja w 2 miesiące przeszedłem z pierwszej grupy do drugiej. Wystarczyły dwa wydania (chyba 2.0.14 i później 2.0.15) w bardzo krótkim czasie, abym zmienił zdanie. Jeżeli rozwój wersji 2 ma wyglądać tak jak teraz to należało by podziękować (przy czym 3 nie wiadomo kiedy wychodzi- bo po co taka informacja... no ba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ogolnie nie mam nic przeciwko phpbb, ma swoje minusy i plusy ale po tych wszystkich wypowiedziach trzeba znowu bedzie przyjrzec sie IPB(ponad rok temu nie mialo szans z phpbb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setki dziur

tak ? to wskaz 1 w 2.0.17 masterze

DonPedro :( Dobry duch phpBB2 :-)

 

Z całym szacunkiem... ale nie daję tej wersji 2 miesiecy, bo wyjdzie nowa z znową poprawką krytyczną. Autorzy przeginają już z serią 2. Wszyscy to dobrze wiedzą, tylko że jedni są za tym aby dać im kolejną "ostatnią" szansę, a drudzy krytykują. Ja w 2 miesiące przeszedłem z pierwszej grupy do drugiej. Wystarczyły dwa wydania (chyba 2.0.14 i później 2.0.15) w bardzo krótkim czasie, abym zmienił zdanie. Jeżeli rozwój wersji 2 ma wyglądać tak jak teraz to należało by podziękować (przy czym 3 nie wiadomo kiedy wychodzi- bo po co taka informacja... no ba)

Zgadzam się.

W tej chwili phpBB przegrywa z IPB czy vBulletinem w przedbiegach... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym razem głosowałem na phpBB by Przemo, jednak z różnych powodów zmieniłem na IPB 2.1.0... Marzenie ze strony administracyjne, profesjonalne wsparcie techniczne (przez forum, na żywo przez siec chat lub na telefon)... piękna rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili o ile się orientuję, phpbb jest w wersji 2.0.18... I gdzie to phpbb olympus? Obiecanki cacanki a głupiemu radość...

IPB oraz vb mają HTML Area, o czym phpbb może pomarzyć :twisted: Może za kilka lat... :roll:

W nowej wersji poprawiono bugi zgłaszane w Bug Trackerze. Widoczne zmiany to m.in. możliwość wyłaczenia opcji automatycznego logowania.

Bug w Bug Trackerze.... to mnie powaliło... :rotfl:

My tu gadu gadu a phpbb hackują... :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na IPB. A jeśli chodzi o o porównanie najlepszych silników for to bym proponował taką samą kolejnośc jak normanos. PHPbb mi się ogólnie nie podoba. Masa ciągle poprawianych błędów, że nie nadążam z updatowaniem swojego forum, a nie konwertuje go tylko ze względu braku czasu. A wersja by Przemo powinna być wg. mnie prawnie zakazana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
A wersja by Przemo powinna być wg. mnie prawnie zakazana

 

poczekaj ... ok tyg no moze dwoch.

Bedzie new wersja posiadajaca ok 300 modow a wywalajaca max 10 zapytan.

Maxymalna optymlaizacja skrytu i html ..

Bedzie duzo lepsze niz wgranie kilku modow do zwyklego phpbb ..

 

Aaa a ipb to szit.

vb zasluguje na uwage jedynie ale ty go nie wpisales LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie new wersja posiadajaca ok 300 modow a wywalajaca max 10 zapytan.
Ta jasne. W bajki wierzysz?

 

IPB wedlug mnie aktualnie rzadzi, najlepiej dopracowany, szybki i ostatnimi czasy bezpieczniejszy od vB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od strony zwyklego usera przemo rulez :-)

a od strony admina to sie nie wypowiadam.

jednak niezaleznie jak super by bylo IPB od strony admina to od strony usera jest wkurzajace...

 

Pozdrawiam Viroos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ale naprawde polecam prace przema, znam go i wierze w tego czlowieka.

Wiele potrafi i naprawde nowa wersja ktora jest przygotowywana wedlug mnie bedzie przelomem przynajmniej w polsce :)

 

Bo jezeli user ma zainstalwoac pare modow do zwyklego phpbb, przyjmijmy ok 10. To lepiej bedzie chodzic przemo przez ostanie wersje sa mocne wklady pracy w optymalizacje. Powiem ze ostanio ja sie do tego przyczynilem troche ...

 

 

proponuje spr nastepna wersje skryptu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viroos: A co w IPB od strony usera moze byc wkurzajace? Wszak praktycznie wszystkie fora bazuja na starym oklepanym schemacie.

 

Patrick: A ja Ci polecam IPB. Znam ten skrypt od podszewki i jest naprawde dobrze zaprojektowany. Po co modowac phpBB skoro mozna skorzystac z duzo bardziej bezpiecznego skryptu, gdzie oferuje sie znacznie wieksze mozliwosci (ktore osiaga sie w phpbb wlasnie poprzez mody). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Patrick: A ja Ci polecam IPB. Znam ten skrypt od podszewki i jest naprawde dobrze zaprojektowany.

 

znam ten skrypt i sadze ze jest nazwijmy to "kiepski" ...

Dziwne ale slyszalem to z ust dobrych programistow rowzniez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrych programistow? Oki, nie bede robil uwag na ten temat. :] Napisz, co jest takiego kiepskiego i porownaj to w stosunku do phpbb, sprawdzimy, kiedyś przepisywałem sobie tysiące linijek IPB dla potrzeb integracjych z witryną, więc coś tam jeszcze pamiętam. :)

Poza tym przecież nawet początkujący programista zauwazy duże różnice, po pierwsze kodowanie, w IPB jest czystość, w phpBB wszystko pisane jakoś tak na oślep. IPB jest obiektowe, zgodne z php4, phpBB dalej strukturalne, wiec skrypt teoretycznie powinien byc szybszy, ale nie jest. Poza tym ta obiektowosc wlasnie daje pole do popisu programistom, latwiej jest dopisywac nowe moduly, wprowadzac modyfikacje, a przede wszystkim jest bezpieczniej ze wzgledu na zasieg danych. Kolejna rzecz w phpBB, ktora jest do kitu, to rozdzielenie czesci poczatkowej skryptu na pliki typu index.php, login.php itd. W ipb wiemy, ze skrypt zawsze zaczyna sie od index.php i tyle. :) Albo chocby system third party modulow w IPB. Masz tam gotowe metody do obslugiwania zdarzen w skrypcie i mozesz podpiac, dopisac co tam chcesz. w phpBB jest cos takiego? Nie ma.

 

Tak wiec czekam na to abys mnie oswiecil czemu zrodelka phpbb sa lepsze od tych od ipb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto tez wspomniec o SMF

Bardzo dobry i bezpieczny skrypt. Plusem jest to ze mozna go aktualizowac bezposrednio z panelu laczacego sie z serwerem SMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×