Skocz do zawartości

Polecane posty

No, coś ruszyło się. :) Ale niestety jeszcze nie wszystko działa. :| Nie mogę np. zalogować się na swoje konto. Ale z pewnością trzeba jeszcze poczekać.

 

---

O. Nie zauważyłem twojego wcześniejszego wpisu. Chyba edytowałeś swój post. B)

---

A i nie działają jeszcze poddomeny.

---

Tak się jeszcze zastanawiam, czy w tej chwili nie będziemy świadkami wieku niemowlęcego nowego serwera. Może dopiero po jakimś czasie wszystko działać będzie dobrze. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@asdewq3

tak edytowalem B)

 

Ale panel juz działa, jeszcze niech tylko FTPa uruchomia.

Nowy panel jest, tez CPAnel ale jakis inny skin albo wersja.

I dane sa z jakiegos starego backup'a. Stary znaczy dla mnie conajmniej dwa dni przed kleska tamtego serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przywrócą nowszą wersję backup-u? Zresztą oni chyba chwalili się, że robią backup codziennie. Chyba w cuda nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMN to połowa ich firmy. Pozostają jeszcze konta skip.pl a jak narazie działa jedynie domena skip z logo cpanelu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy przywrócą nowszą wersję backup-u?
A czy to jest support imn.pl ? czy wypowiada się tu ktoś mocno z nimi związanymi?
Zresztą oni chyba chwalili się, że robią backup codziennie. Chyba w cuda nie wierzę.
Prawda jest niestety jak widać... 90% "tani hostingów" nie wykonuje backupu raz na dobę na niezależną maszynę.

... no może wykonują ale na inną partycję czy dysk w tym samym serwerze B)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno prace postępują i część kont już jest uruchomiona. Najgorzej pewnie mają Ci, którzy - tak jak ja, mają podpiętych kilka domen i subdomen B).

 

Dziś kolo z imn odebrał mój telefon, jak dzwoniłem na 504 077 077. Bez srania mądrościami poprosił o login i subdomeny, obiecał uruchomić do 12:00

 

Mam nadzieję, że nie wylecę z indeksu google (łącznie mam chyba z 50.000 podstron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bić piany, ale mając duży staż uczestnika skip.pl dodam trochę refleksji historycznej, bo to podobno historia weryfikuje.

Mam konto na skip.pl od września 2004, wtedy można było testować konto, potem dokonałem półrocznej rejestracji konta Skip 50, potem sukcesywnie przedłużałem. W owym czasie była to (i chyba jest, jeśli jest) tania oferta, wiadomo, tanie może być przeciwieństwem dobrego, ale każdy się łudzi, że może mieć usługę tanią i dobrą. Generalnie wszystko działało, lecz zdarzały się sporadyczne przerwy, raz serwer się wywalił, nie było kontaktu, ludzie zaczęli psioczyć, wszyscy myśleli, że firma się już zwinęła, ale odziwo się jakoś podniosła,

potem odpierała ataki o niekompetencję tłumacząc, że awarię spowodowali hackerzy atakując serwer a ludzie niech nie oczekują zbyt wiele za takie pieniądze, potem była przerwa w lutym 2006- przenosiny na szybszy serwer, potem już jakoś działało aż do stycznia br. Co do supportu to mogę potwierdzić, że kiedyś faktycznie ktoś tam reagował na pytania a moje maile z ostatniego pół roku nie doczekały się odpowiedzi.

Coś co może denerwować to fakt, że jeśli przerwę serwera da się przewidzieć, to czemu nie można o tym uprzedzić klientów mailami, ludzie potrafią być wyrozumiali, tylko też mają prawo do ludzkiego traktowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się od admina (504 077 077), że moje konto jest aktywne i że "mogę sobie skonfigurować" wszystkie subdomeny, pocztę itd.

KKKKUUUUU****************WWWWWWWWWAAAAAAAAAAAAA!!!

 

Tak to jest. Jak kupowałem konto, wydawało mi się, że nie jest to oferta tania. BOleśnie się pomyliłem.

 

W tej chwili sytuacja jest taka, że serwer odpowiada 200 na część domen/subdomen podpiętych do moich katalogów, ale wyświetla puste strony. Admin ani myśli przywrócić stan sprzed awarii - mam sam sobie konfigurować, po 17:00 ma już być dostęp do c-panela (jak ich znam, to będzie to dopiero jutro w południe).

Poza tym, w tej chwili jestem za firewallem i nie mam dostępu do portu 2083.

 

To już 5 doba awarii. Google dotychczas nie wywaliło moich stron z indeksu, ale serwer był niedostępny. Teraz serwer jest dostępny, więc na każde pytanie googla serwer poda mu pustą stronę. Mam do tych stron sporo linków, więc podejrzewam, że wieczorem już dla googla te strony nie będą istniały. Kurdę, to jest znacząca część mojego zaplecza. Półtora roku ciężkiej pracy przy tworzeniu kilku serwisów i ich pozycjonowaniu jak krew w piach.

 

Skoro już jestem przy głosie, to muszę wrzucić coś od siebie do wątku o tym, adminie, który odszedł, że niby Michał i że niby w porządku i kompetentny. Zachował się jak dzieciak - pokłócił się ze wspólnikiem, to postanowił skompromitować siebie i firmę jakimś dziecinnym mailem, że ten właściciel domen, to taki niedobry, że chciał wszystko dla siebie itd. Jego reakcje na moje maile miały przynajmniej tygodniowe opóźnienie i zawsze musiałem się dopominać o zajęcie moją sprawą (nie było tych maili aż tak dużo, a serwer śmigał naprawde dobrze, więc nie kruszyłem o to kopii).

Zauważyliście - jak zaczynał tę dziecinadę, napisał, że skoro odchodzi, to na pewno jakość usług imn spadnie. Prorok? Zbieg okoliczności? Celowe działanie?

 

Zresztą nie ważne. Wniosek dla mnie jest jeden - UNIKAJ HOSTINGÓW Z DOLNEJ I ŚREDNIEJ PÓŁKI CENOWEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że mylicie forum z blogiem...

 

IMO nie... ale poniekąd masz rację. Nie ma co sie rozwodzic nad niekompetencja "profesjonalistów".

Pozostaje nadzieja, że osoby poszukujące hostingu trafia na ten temat i zobaczą jak wyglada "profesjaonalna" obsługa, pomoc i backup w w/w firmie.

 

"2006-12-01 - Obecnie obsługujemy ponad 700 kont www na jednym serwerze. W najbliższym czasie zostanie dokonana zmiana alokacji naszych serwerów co powinno jeszcze lepiej wpłynąć na poziom świadczonych usług." Za http://www.imn.pl/newsy.php

 

Z mojej strony EOT. Pozdrawiam 700 współtowarzyszy z serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi smialosc panowie, ale placzecie jak dojrzewajace nastolatki. Neas jak najbardziej ma racje. To co tutaj prezentujecie, od jakiegos czasu wyglada jak czacik na interii... Wezcie sie ludzie w garsc, bo trujecie w kolko o profesjonalizmie a odpierd'lacie tu taka amatorke, ze sie w pale nie miesci. :/ Ze tez sie jakis mod jeszcze ta szopka nie zajal...

BTW Parkowanie domeny do 'pustych stron' zajelo mi ~15 sekund. Strony juz sa pelne, do szczescia potrzebuje tylko bazy z 18'tego stycznia.

I nie pieprzcie juz, ze IMN to hosting z nizszych polek, jako info/przestroga dla przyszlych klientow.

A ten cytat -

"2006-12-01 - Obecnie obsługujemy ponad 700 kont www na jednym serwerze. W najbliższym czasie zostanie dokonana zmiana alokacji naszych serwerów co powinno jeszcze lepiej wpłynąć na poziom świadczonych usług." - trzeba bylo wziac go po uwage o wiele wczesniej...

Przepraszam, ale kilku z Was naprawde troche poplynelo. Powodzenia.

 

EOT

 

 

PZDR /SIMON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simon dlaczego cały czas obrażasz ludzi/klientów imn.pl? Czerpiesz z tego przyjemność? Masz jakieś problemy? Innym nie pomagasz swoimi docinkami. Czy jako klient imn.pl mam rozumieć, że teraz tak będzie wyglądał support imn.pl? Myślę, że już dość dużo ludzi sprowokowałeś takimi bezsensownymi postami. Twoja erudycja mnie przeraża. Zrezygnuj z tego biznesu i zostań rzecznikiem prasowym w innej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, Erem. Rodzice mnie bili. ;)

To tylko moja opinia ad sytuacji w tym topic'u. Dla jasnosci - z IMN'em jestem zwiazany wylacznie jako klient. Tak jak pozostali uzytkownicy, nie jestem zadowolony z sytuacji jaka zaistniala, jednak sadze, ze mimo wszystko troche wyrozumialosci nie zaszkodzi. Zabawa we wrozke wobec IMN nie pomoze ani nam ani firmie. Jako klienci, w takiej sytuacji powinnismy poczekac na final sprawy, badz w miare mozliwosci przeniesc sie do innego uslugodawcy. Podpuszczanie sie nawzajem i bezustanne narzekanie raczej nie sluzy poprawie nastrojow, czemu dalem wyraz w moich ostatnich postach. Absolutnie nie zamierzam nikogo urazic, poszukujac w ten sposob przyjemnosci. Mnie dla odmiany przerazilo podejscie do firmy, ktora przez bardzo dlugi czas nienagannie wywiazywala sie ze swoich uslug. I to tyle tytulem wyjasnien. Raz jeszcze zycze wszystkim powodzenia, a jesli ktos poczul sie dotkniety, pozwol Erem, by sam dla siebie poddal ocenie bezsensownosc moich wypowiedzi, jak rowniez na ile byly prowokacja.

A teraz wybacz, bo juz naprawde nie mam checi pisac na ten temat. ;)

 

Milego wieczoru.

 

/SIMON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

simon, wierz mi, o niczym tak nie marzę, jak o tym, żeby się przenieść do innej firmy

 

ale te sku**iałe ch**e pozbawiły mnie dostępu do ftpa i zrzutu baz, wszystkie moje strony leżą, maile przez 5 dni nie działały, cały dzien nie miałem dostępu do portu 2083, teraz zj***ny wracam z pracy, siadam, zeby wreszcie zrobić porządek z tymi stronami i co - zalogować się oczywiście nie mogę, chociaż podaję prawidłowe hasło i login (opera się nie myli)

 

dzwonię do sku***ela, a on mi zwraca uwagę na to, że jest dziesiąta wieczorem ?!?!

 

oszaleję, no szlag mnie trafi najjaśniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja na pewno nie przedluze hostingu i wszystkim sfrustrowanym polecam to samo.

szkoda czasu na kopanie sie z ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To dziwne, gdyż u mnie wszystko jest ok. :P FTP normalnie działa, cpanel też. To samo z bazą daną. :P Generalnie wszystko działa, jak sprzed awarii, z tą różnicą, że o wiele szybciej. Więc nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa, jeśli rzeczywiście nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mi nic nie dziala rzeczywiscie bo mam ponad 5 domen w imn i zadna nie dziala (nawet dns). doprawdy dziwne.

 

to ze ftp dziala to ja wiem

mnie bardzej interesuje, zeby strony dzialaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×