Skocz do zawartości

Polecane posty

Nasz serwer IMN1 nie działa od rana.

Zacznie działać, najprawdopodobniej w poniedziałek, jak w Holandi w leaseweb ktoś do niego podejdzie.

Informacja z naszej strony, że serwer jest offline została zgłoszona o 8 rano.

Jeżeli jednak ktoś z Was chce się samemu coś dowiedzieć to proponuję zadzwonić:

http://www.leaseweb.com/index.php?p=contact T: +31 20 3162880

 

Ogólnie NIE POLECAM NIKOMU SERWERÓW W LEASEWEB.

Dlaczego. Z własnego doświadczenia - awarie mają przeważnie przez weekend czyli wtedy kiedy nikogo u nich nie ma.

I do poniedziałku nikt do serwera nie podejdzie.

Chyba, że zdarzy się cud.

 

(...)

Ogólnie z naszej strony zrobiliśmy to co możemy. A nasi admini których jest 2, a nie 6 jak to wcześniej ktoś zasugerował nic nie zrobią jeżeli serwer jest offline.

 

Więc proszę się zastanowić przed pisaniem kolejnych opini.

 

(...)

Więc proszę o zachowanie spokoju.

 

Ogólnie wszytkie ostatnie problemy z hostingiem imn.pl i skip.pl to problemy w serwerowni LEASEWEB w Holandii, w której support jest do BANI, a przez weekend go poprostu nie ma.

(...)

Pozdrawiamy

Obsługa IMN.PL I SKIP.PL

 

WITAMY

Dla tych co nie zauważyli serwer jest online już od 12.30.

Przerwa w trybie pracy maszyny to był a przerwa techniczna.

 

Proponuję na przyszłość troszeczkę więcej cierpliwości i wyrozumiałości.

 

pozdrawiamy

Obsługa IMN.PL I SKIP.PL

( wyboldowania by Admin_Nr_6 )

 

Nie wie lewica co czyni prawica... W jednym poście czytamy o wielkiej winie LASERWEB a w drugim że to przerwa techniczna...

Panowie... ustalcie zeznania, a potem się wypowiadajcie, bo czytać ze zrozumieniem jeszcze potrafię, a plączecie się we własnych wypowiedziach.

 

I proponuję zabrac sie do pracy, by dorównać jakością usług opinii jaką mieliście jeszcze w ubiegłym roku.

A wtedy będziemy wyrozumialsi i cierpliwsi.

Być może.

Choć nie koniecznie.

 

CDN ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po miesięcznej przerwie.

Przez ostatni miesiąc IMN działała jak należy. Delikatne "mrugnięcia" (moze restarty serwerów) mozna całkowicie pominąć, jako że rzecz to naturalna.

 

Wczoraj popołudniu serwer IMN zwolnił tempo niczym maluch pod górkę, aż do małego padu. Po długiej chwili odpalił i z prędkością godną Kubicy zaczął działanie, niestety przerywane. No i dzisiaj przerwa, na chwilę obecną przerwa in progress...

 

to be continued...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wczoraj pytanie w tej sprawie, czekam na jakieś info. Osobiście monitoruję sytuację i obecnie przerwa trwa dość długo, mam nadzieję, że ruszy to wszystko wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem się zarejestrować i po przeczytaniu całego wątku podpisać pod większością postów.

- Jestem wiarygodny (pomimo że to pierwszy post)

Mam z nimi do czynienia już drugi rok a tutaj trafiłem przez przypadek. Oczywiście sprawcą jest fakt kolejnego padnięcia IMN1. Szukałem czego kolwiek i znalazłem was. Serwer leży całą gębą. Jestem gotów iść na noże. Jak ktoś z was chce się przyłączyć to zapraszam.

Nie mam niestety szczegółowej dokumentacji ale wiem że wy takie statystyki prowadzicie. Dodam tylko od siebie do waszych opinii to że ani za pierwszy rok, ani też za drugi po dokonaniu wpłaty i moich monitach nie doczekałem się faktur (na firmę). Zmuszony będę zgłosić ten fakt odpowiednim instytucjom i niech ten wał się wreszcie zakończy.

Nie będę komentował treści wcześniej publikowanych, jako by winę wiecznych padnięć na weekendy ponosi administrator holenderski czy bóg wie kto jeszcze bo to gadka głupiego mierzącego swoją miarą innych.

Jestem właścicielem firmy i kooperuję z innymi, a w efekcie takiej współpracy powstaje produkt dla klienta. Jeżeli jedna firma nawala i np. spala terminy płatności, robi wały terminowe itp. to nie koniecznie oznacza to zerwanie umów. Po prostu zmianie ulega stosunek partnerski. Właściciel IMN może tłumaczyć się w sposób jaki przytaczany był we wcześniejszych postach że ktoś tam nie pracuje w weekendy i to dla tego. Ja osobiście w to szczerze wątpię. Moja teoria jest bardziej przyziemna. Gość zalatuje w gumy czego efektem jest taki stan że najczęstsze padnięcia zaliczane są właśnie w okresie największej "oglądalności". Działanie celowe mające na celu zmuszenie kogoś do "przemyślenia" kilku kwestii.

Nasza frustracja też jednak jak widać go nie rusza więc może ruszą go odpowiednie instytucje.

p.s.

Należy dotrzeć do innych (firmy) i zacząć działać. Ja nie bardzo wiem jak. Z czasem też nie za bardzo ale postaram się tu zaglądać i poprzeć waszą inicjatywę - jeżeli się taka pojawi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAMY Wszystkich klientów imn.pl oraz skip.pl

 

Informujemy naszych klientów że na dzień dzisiejszy to jest 5 maja 2007 w godzinach 14 -22 zaplanowane są prace na serwerach w celu poprawy bezpieczeństwa danych.

Za utrudnienia w dostępie do serwerów oraz stron www w tym dniu z góry Przepraszamy.

 

Pozdrawiamy

Bok@imn.pl

bok@skip.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informujemy naszych klientów że na dzień dzisiejszy to jest 5 maja 2007 w godzinach 14 -22 zaplanowane są prace na serwerach w celu poprawy bezpieczeństwa danych.

WOW! Zawsze mi się wydawało, że wszelkie poważniejsze prace powinny być wykonywane w późnych godzinach nocnych. Chyba będe musiał przeprosić mojego admina, że zamiast pracować przy naszych serwerach w środku dnia my siedzimy w środku nocy.... ale się wkurzy jak mu powiem, że można sobie normalnie pospać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW! Zawsze mi się wydawało, że wszelkie poważniejsze prace powinny być wykonywane w późnych godzinach nocnych. Chyba będe musiał przeprosić mojego admina, że zamiast pracować przy naszych serwerach w środku dnia my siedzimy w środku nocy.... ale się wkurzy jak mu powiem, że można sobie normalnie pospać ;)

 

Należy się cieszyć, że robią to w weekend :)

Pewnie chcieli uprzedzić nerwowe wypowiedzi klientów, może więc warto stworzyć nowy dział "Komunikaty" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem za, to dobry pomysl, zeby komunikaty byly w jednym miejscu. (bedzie widac od razu kto dba o klientele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko, że:

- jaki % Klientów danej firmy zagląda na takie fora?

- skoro użytkownicy informowani są o przerwach za pomocą np. firmowego mailingu to po co jeszcze na forach, to może jeszcze na grupach dyskusyjnych?

- a może chodzi tu po prostu o zwykłą reklamę? ;)

 

A co najlepsze, chyba ułamek % firm zamieszcza takie komunikaty na własnych stronach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie dostałem maila z informacją o przerwie - czy muszę być w tej małej % częsci osób tu zarejestrowanych, by się dowiedzieć o tym? Bardzo mnie cieszy, że w ogóle jest jakaś informacja PRZED przerwą, ale wolałbym dostać to mailem (na strony dostawców nie mam zwyczaju zerkać co parę dni).

2. Do poprzedników: nie wiem, dlaczego wam to odpowiada, ale mi nie: to, że przerwa jest w weekend jest dla mnie minusem, a nie plusem, bo więcej osób surfuje właśnie w weekendy, gdy ma czas (no, chyba, że macie serwisy typu Bankier.pl).

Uprzejmie proszę SKIP.pl i IMN.pl o przesyłanie takich cennych informacji przez mailing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Nie dostałem maila z informacją o przerwie - czy muszę być w tej małej % częsci osób tu zarejestrowanych, by się dowiedzieć o tym? Bardzo mnie cieszy, że w ogóle jest jakaś informacja PRZED przerwą, ale wolałbym dostać to mailem (na strony dostawców nie mam zwyczaju zerkać co parę dni).

2. Do poprzedników: nie wiem, dlaczego wam to odpowiada, ale mi nie: to, że przerwa jest w weekend jest dla mnie minusem, a nie plusem, bo więcej osób surfuje właśnie w weekendy, gdy ma czas (no, chyba, że macie serwisy typu Bankier.pl).

Uprzejmie proszę SKIP.pl i IMN.pl o przesyłanie takich cennych informacji przez mailing.

Ja również nie dostałem maila z informacją o dzisiejszej przerwie, informacji takiej nie było też na tym forum.

Wyrażam po raz kolejny negatywną opinię o imn.pl, poprzednie moje posty są sukcesywnie kasowane - czyżby dlatego, że takiej opinii nie było jasno zaznaczonej?

 

pozdrawiam

kat4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej wyrozumiałości moze ? W tym miesiacu dopiero ze 3 przerwy były w działaniu serwera. (Dla nie wtajemniczonych - to jest sarkazm !!!)

 

Szkoda już pisac nawet... Jedynie moze ku przestrodze dla potencjalnych, przyszłych - nie doszłych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAMY Wszystkich klientów imn.pl oraz skip.pl

Informujemy naszych klientów że na dzień dzisiejszy to jest 5 maja 2007 w godzinach 14 -22 zaplanowane są prace na serwerach w celu poprawy bezpieczeństwa danych.

Za utrudnienia w dostępie do serwerów oraz stron www w tym dniu z góry Przepraszamy.

 

To ja informuję Pana że od dnia 08.05.2007 od mniej więcej 19:00 do dnia dzisiejszego tj. 09.05.2007 (w chwili obecnej godz.15:20) serwer jest martwy!

Jeżeli ma Pan czelność powiadamiać tą drogą tylko garstkę klientów to niech to będą rzetelne informacje.

Proszę powiadomić swojego pracodawcę o ile Pan sam nim nie jest że nie odbieranie telefonów nie rozwiąże żadnych problemów. Od odpowiedzialności w ten sposób jeszcze nikt nie uciekł.

Skandalem jest to co wasza firma wyprawia od początku tego roku.

Nie ma tygodnia żeby IMN działał bez zarzutu lub chociaż w ramach "cierpliwości" o którą Pan zabiega.

 

Wyrażam po raz kolejny negatywną opinię o imn.pl, poprzednie moje posty są sukcesywnie kasowane - czyżby dlatego, że takiej opinii nie było jasno zaznaczonej?

Stanowczo potwierdzam. Od momentu mojego pierwszego wpisu na tym forum zaglądam tutaj za każdym razem gdy serwer "pada" - niestety jestem tu więc często. Prowadzę nawet dokumentację by w odpowiedniej chwili z niej skorzystać.

Nie znam jednak przyczyny usuwania postów zawierających konkretne dane - bo tylko takie są usuwane co wynika z moich obserwacji. Mam nadzieję że powodem są bany lub inne wewnętrzne sprawy administratora tej strony bo w innym przypadku ten wątek traci swoją wiarygodność.

 

Szkoda już pisac nawet... Jedynie moze ku przestrodze dla potencjalnych, przyszłych - nie doszłych klientów.

Podpisuję się pod tym i stanowczo odradzam.

Chyba że usługa ta będzie kosztować nie jak w moim przypadku 250,- a 25,-.

Trudno wtedy wymagać jakości wyższej niż ta, którą teraz oferuje IMN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację jak większość pisanych przez PAna "izi_mem" tutaj postów ta jest również nieprecyzyjna.Serwer chodzi bez przerwy i wczoraj chodził również.

 

Niewidoczna może być Pan strona lecz to może być skutkiem wielu powodów .Jednym z nich może być np. brak płatności za konto.

 

 

CO prawda w naszej ofercie nie mamy konta za 250 zł takiego jakiego Pan używa ale cóż wszytko da sie sprawdzić.

Proszę podać nazwę Pana konta u nas a napewno sytuacja się wyjaśni.

 

Większość osób ZAINTERESOWANYCH które chciały sie dowiedzieć O SYTUACJI umiały jednak się jednak dodzwonić i tobie Panie "izi_mem" radzę to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten post jest dedykowany dla tych, którzy śledzą ten temat.

W przeprowadzonej przed chwilą rozmowie telefonicznej z właścicielem IMN przede wszystkim potwierdziłem swoją wiarygodność co jest nie bez znaczenia. Nie jestem nasłany przez konkurencję i nie robię tego z nudów, itp...

A teraz bardziej konstruktywnie:

- Otóż mam konto i cena też się zgadza (dokładnie 242.78,-)

- z rady skorzystałem i zadzwoniłem - tym razem się udało. Oczywiście wyjaśniliśmy sobie też poprzednie telefony i jak się okazuje nikt tu nikogo nie wpuszcza w maliny.

- O fakturach też była mowa

- O tym że moja strona ma się ponownie pojawić - też

- o zobowiązaniach firmy IMN co do zadość uczynienia za przerwy - także

Reasumując:

Rozmowa odbyła się w cywilizowanym tonie i na chwilę obecną pozostaje tylko poczekać na efekty. O nich nie omieszkam napisać (bo sam się do tego zobowiązałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to, że Ci łaskę zrobią, że stronę przywrócą :P

 

Zadośćuczynienie za przerwę? Czyli co miesiąc dwa ci konto przedłużą? Dla mnie każdy dzień offline to strata liczona w latach :/

 

Moja rada to taka, czekaj aż Ci konto przywrócą, rób backup i kup hosting w porządnej firmie. Za 250zł kupisz w iq, kei, progreso, nq i masz pewność, że jakość usług będzie na odpowiednim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nich nie omieszkam napisać (bo sam się do tego zobowiązałem).

 

Czuję się zobowiązany po tym jak pisałem wyżej do napisania czegoś, choć nie ukrywam że minęło zbyt mało czasu by mieć pewność.

 

W dniu dzisiejszym otrzymałem fakturę, a od mojego ostatniego postu do chwili obecnej nie było się do czego przyczepić.

Żywię nadzieję że wszystko wróci do normalności i ten poziom (przykład ostatniego tygodnia z HTN) zostanie zachowany.

Total uptime:99.77% Downtime:53 min 23 sec

Weekly uptime:100.00%

Day 2007-05-27 Uptime:100.00%

Day 2007-05-26 Uptime:100.00%

Day 2007-05-24 Uptime:100.00%

Day 2007-05-23 Uptime:100.00%

Day 2007-05-22 Uptime:100.00%

Day 2007-05-21 Uptime:100.00%

Mam nadzieję że nie prędko odwiedzę ten wątek. Życzę tego sobie, innym korzystającym z usług IMN jak także - a może w szczególności samemu usługodawcy.

p.s.

Dziękuję za podpowiedź "BOSS". Byłem i rozglądnąłem się. Zachowałem tą wiedzę na przyszłość. Może się przydać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem, ze na domenach raczej az tak ludzie nie kantują...

Kasa poszla prawie tydzien temu a IMN nie raczył jej odnowic... Przelew był z mojego konta multibanku, do ich konta w multibanku, czyli pieniądze poszły odrazu. Gdy zadzwonilem na numer podany w kontakcie na ich stronie, otrzymalem informacje, ze kasa jeszcze nie doszła..

2 maile do BOKu - 0 odpowiedzi.

 

 

pare godzin pozniej:

po 2ch telefonach udalo sie zalatwic przedluzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa trafila na nasze stare konto w multibanku dlatego domena zostala odnowiona z opóżnieniem .

W takich sytuacjach proponuję najpierw zadzonić na 504077077

 

gdyż "po 2ch telefonach udalo sie zalatwic przedluzenie ;)

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o nie kojarzenie tych dwóch firm tzn. Firmy www.mzone.pl oraz firmy www.imn.pl .To są dwie różne firmy, podobieństwo tylko poprzez zastosowanie tego samego szablonu.

Tak napisałem na wszelki wypadek, dla osób szukających afer w forumowych firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z awaria serwera informujemy iż trwają prace zmierzające do uruchomienia maszyny.Serwer nasz jest w serwerowni Leaseweb a ich support oceniamy na podstawie własnych doświadczeń bardzo słabo na 1 w skali od 1-10.

 

Pierwszą informacją jaka uzyskaliśmy z serwerowni to informacja o problemie z dyskami w serwerze kolejna o tym iż to jednak nie dyski a kontroler przestał działać.

 

Ostatnia informacja uzyskana z serwerowni po licznych interwencjach z naszej strony to informacja z wczoraj 2.12.2008 godzina 23.45

 

I can understand that you are not happy with this situation at this moment.Currently we are trying to get your server to work again.We will update you about this issue as soon as possible.

 

Kind regards,

Tommy Leushuis

LeaseWeb - Customer Support

 

Za wiele z niej nie wynika w związku z tym zamówiliśmy nowy serwer który najpóźniej do soboty będzie uruchomiony.Więc obecnie sytuacja wygląda w ten sposób iż stary serwer tak naprawdę może zostać uruchomiony w każdej chwili jak tylko support Leaseweb poradzi sobie z awarią.

 

 

Nowy serwer z supportem w Polsce zostanie uruchomiony do soboty.Wszystkim tym którzy mają opłacone konta na dzień awarii zostanie przedłużony okres abonamentowy zgodnie z regulaminem.

 

 

Ze względu na duża ilość nieopłaconych kont które utraciły ważność a które dotychczas obciążały serwer powodując przeciążenia oraz doprowadzając pośrednio do awarii informujemy iż konta zostaną usunięte i nie będą przeniesione na nową maszynę.

 

 

Klientów którzy nie mają pewności czy ich konto jest kontem opłaconym i chcą aby uruchomić ich strony na nowej maszynie proszę o kontakt telefoniczny na numer 504077077.Pozostałych klientów prosimy o telefon tylko w ważnych sprawach.

 

Pozdrawiam

 

Zespół IMN.pl i SKIP.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W związku z awaria serwera informujemy iż trwają prace zmierzające do uruchomienia maszyny.Serwer nasz jest w serwerowni Leaseweb a ich support oceniamy na podstawie własnych doświadczeń bardzo słabo na 1 w skali od 1-10.

 

To czemu wybraliście takie DC dla kont klientów, skoro ich support oceniacie tak nisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny krzak mniej :D tak to jest mario jak sie prowadzi firme hostingowa nie majac o tym zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym dyskutować

fakty są takie iż na nowy serwer trafią tylko opłacone konta reszta klientów którzy chcą utrzymywać swoje strony a mają nieopłacone koto mają czas najpóźniej do 30.12.2008 r. aby skontaktować się z nami na numer 504-077077 i ustalić kwotę zadłużenia oraz opłacić konto wówczas zostanie ono wgrane na nową maszynę . Z dniem 01.01.2009 wszystkie konta nieopłacone kasujemy z backupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×