Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[opinia] Site5.com

Polecane posty

Właśnie szukam alternatywy na moje śmieci i site5 coraz bardziej mi się podoba. jako że bawię się najczęściej Drupalem to obecność drush, dostęp do SSH, miesięczne płatności i widoki na polską lokalizację zaostrzyły mi apetyt. Są jakieś "haczyki" w regulaminie/TOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę sam sobie odpowiem, po pierwsze TOS mają ukryty nieźle bo dopiero po założeniu Gugli znalazłem http://www.site5.com/legal/terms-of-service/. Potem zacząłem czytać http://www.site5.com/legal/resource-usage/ i poza standardowymi zapisami zaniepokoiło mnie np to:

 

Chat Applications

All interactive chat web applications are strictly prohibited on Site5's servers. [...] Shoutboxes, chatboxes, live chat/live help [...] are prohibited.

 

Database Restrictions

All users are restricted to 15 concurrent MySQL connections.

Database queries should not exceed 3,000 per hour.

Database changes (insert/update/delete) should not exceed 1,000 queries per hour.

 

Inne

The total number of inodes in an account may not exceed 75,000

A cron job should not execute more frequently than once every 15 minutes.

 

Chociaż z drugiej strony to cieszyć się chyba należy, że jest kawa na ławę, sporo tych restrykcji ale pewnie na innych hostingach jest podobnie tylko nie tak jawnie...

 

czyli zaniepokoiło to chyba złe słowo, może raczej "zaspokoiło dużą część mojej ciekawości" co do tego co site5 uważa za "zbyt duże obciążenie"

Edytowano przez palik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@palik Witaj

 

Raz udało mi się owe limity naruszyć, choć nie były to limity związane z obciążeniem mimo wielkości moich for - wyglądało to tak, że dostałem info o tym, że są przekroczone i zeby coś z tym zrobić i czekali na reakcję. Wiem tyle, że nie doszukują się na siłę problemu, zaś potencjalnych przekroczeń doszukują się dopiero, gdy ich nagios krzyczy o load przez dłuższy czas na danym serwerze.

Ukryte są tak jak w większości hamerykańskich hostów w zakładce "Legal" :P Choć przy rejestracji gdzieś pewnie o to krzyczą.

 

 

Co do lokalizacji w Polsce to w momencie pisania posta tutaj odnośnie polskiej lokalizacji, dostałem kolejnego maila od szefostwa Site5, w którym mowa była o "końcu negocjacji i uruchomienia serwera w Polsce w sierpniu lub na początku września", także czekamy... Żadnych nowych nowości nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie ale nie rozumiem czym się tak podniecacie? Ceny bardzo wysokie, limit MySQL marny jak za taką kasę. Wydać około 40zł/mc na konto shared i to bez polskiego supportu to nie za bardzo wydaje mi się atrakcyjną ofertą wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiedz mi tylko kto da Ci za to jak mówisz 40zł/mc serwer w Polskiej lokalizacji, na którym utrzymasz coś takiego:

 

Disk Space Usage 40882.02 MB / Unlimited

Bandwidth (July) 521501.08 MB / Unlimited

 

A support angielski nie jest problemem, gdy jest całodobowy i w miarę inteligentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskiej serwerowni nigdzie nie dostaniesz takich zasobów o jakich wspominasz. Nawet Ty ich nie masz a podajesz dane z innego serwera, bo jak wspomniałeś jeszcze nie mają w PL serwów. W EU bez problemu można dostać konto o takich parametrach i to za połowę wspomnianej ceny w supportem w języku polskim.

 

Zaskakuje mnie jedno co za strony www trzymasz na tym koncie skoro potrzebują tyle miejsca? 40GB to dobry warez musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żadnego warezu nie ma na szczęście, 40GB łatwo uzbierać przy popularniejszych serwisach ;-)

 

A w Polsce owszem nie ma, ale póki co jest na 100% w UK, bo tu właśnie w tej chwili "siedzę" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Info z dziś:

 

Sorry we put a delay on it until later this year, if you can get 50 people to commit I'll order them tomorrow :)

But otherwise we are going to take a look October 1st to see if we have time to add these boxes,

Thanks, Ben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Powiedz mi tylko kto da Ci za to jak mówisz 40zł/mc serwer w Polskiej lokalizacji, na którym utrzymasz coś takiego:

 

Disk Space Usage 40882.02 MB / Unlimited

Bandwidth (July) 521501.08 MB / Unlimited

unlimited to świetnie marketingowe zagranie na noobów, szczególnie jak ma się (i prawidłowo) limitowane zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@nrm wszystko się zgadza, przy czym tak jak napisałem, nie mam problemów z Site5 wyjątkowo, a zużycie jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy oni te limity egzekwują na poważnie bo 3000 zapytań do bazy na godzinę to jest jakiś kosmicznie mała liczba,

 

Taki Drupal 6 do wygenerowania 1 strony dla zalogowanego userka potrafi odpytać bazę 100-200 razy, na mojej stronie bywa jednocześnie 100 userów czyli nawet połowa by wystarczyła żeby po jednym klinięciu to wykorzystać :)

 

tak samo 15 połączeń równoczesnych, kiedy moje forum potrafi zeżreć 50 czy 70 w szczycie

 

więc albo te limity mają na wszlkie w jakby chcieli się pozbyć niewygodnego klienta, albo site5 nie jest dobrym pomysłem na duże forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawdę mówiąc to średnio egzekwują, co prawda mam cache wszędzie, ale nawet przy mega obciążeniu jakie miał jeden z moich portali po aferze w mediach związanej ze sprawą jaką przedstawiliśmy serwer nawet nie kwiknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to średnio egzekwują, co prawda mam cache wszędzie, ale nawet przy mega obciążeniu jakie miał jeden z moich portali po aferze w mediach związanej ze sprawą jaką przedstawiliśmy serwer nawet nie kwiknął.

 

a możesz (może być na PW) rzucić garść informacji co to za serwis (adres, ile UU/odsłon/postów/transferu dziennie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale czy Wy przypadkiem nie przesadzacie? Chcecie hostować duże strony i portale za 40 zł / mc? Bez przesady! Nie zapominajcie się, że raczej w tej cenie są to rozwiązania typowo budżetowe i nie powinniście wymagać Maybacha w cenie Fiata dlatego też jakiekolwiek jęki nie powinny mieć miejsca. :)

 

Przypominam tylko, że nie ma czegoś takiego jak nielimitowane miejsce, nielimitowany transfer. Kiedyś to się musi skończyć... Nawet jak serwer ma 150 TB HDD to kiedyś one się skończą, ile rurka łącza może uciągnąć (ok, kolejny serwer, kolejny, ale pamiętaj, że takich jak Ja, Ty jest XXXXXXX)? Dlatego też nie przesadzajcie... Brakuje Wam procesów? Zamów kolejne konto hostingowe, a nie wrzucaj na jedno XXX aplikacji, które nie są zoptymalizowane i zjadają zasoby jak opętane. A i tak wyjdzie Cię to znacznie taniej niż w PL.

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@KowR, a gdzie tu widzisz jakieś jęki? To normalne pytania.

 

PS. Stronę wcześniej bodajże były moje statystyki z ostatniego m-ca odnośnie transferu i dysku i zaproponuj mi coś fajnego co będzie chodziło aby tak stabilnie i wydajnie jak Site5.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie neguję tego, że unlimited to bzdura, wiem też, że nie ma co oczekiwać za 40zł miesięcznie cudów, szukam raczej jakiegokolwiek sposobu na oszacowanie hostingu, który pozwoli mi, nie nadużywając gościnności dostawcy, serwować moje forum. szczególnie, że nie wydaje mi się ono aż tak niebotycznie zasobożerne, żeby wymagało dedyka z 4gb ramu (patrzę sobie w statystyki i często wystarcza 0,5-1GB w szczycie.

 

kilka lat temu przeniosłem się na dedyka bo kolejne hostingi a potem VPSy okazywały się za małe. widzę jednak, że coraz tańsze i silniejsze maszyny + konkurencja na rynku działają na moją korzyść, dlatego szukam oszczędności.

 

Może wcale nie muszę płacić 150-200zł miesięcznie, może wystarczy te 40 albo 80 - ale jak to sprawdzić bez skakania przez miesiąc po hostingach i ewentualnego powrotu na dedyka?

 

chodzi mi np. o to czy istnieją jakieś w miarę uniwersalne i mierzalne parametry, które mogę przekazać firmie a ta odpowie mi - tak, uciągniemy to albo nie, ale mamy w ofercie droższe konta i tam nie będzie problemu. A może istnieją jakieś benchmarki pozwalające oszacować jaki hosting jest potrzebny? Sam sporo wiem o tym, na tyle żeby mieć świadomość, że nie będzie to ani łatwe ani firmom hostingowym niespecjalnie zależy "być fair" i wolą stosować zapisy "na wszelki wypadek", tylko że jak się ustosunkować do tak bzdurnych ograniczeń, kiedy ja chciałbym poznać rzeczywiste możliwości hostingu ... eh dylematy :)

 

no ale to już jest temat na inny wątek i chętnie bym podyskutował o tym, ale nie wiem czy gdzieś nie toczy się już taka dyskusja,

 

EDIT o właśnie znalazłem coś w temacie i tam możemy dalej się uzewnętrzniać :)

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/7046-superjednostka-czyli-pomysly-na-edukacje-uzytkownikow/

 

albo http://www.webhostingtalk.pl/topic/28782-metodologia-wyboru-hostingu/

Edytowano przez palik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@palik, przyjrzałem się chwilę Twojemu serwisowi i myślę, że ten shared w Site5 może być "za mały" na to co stworzyłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theqkash - bo widzisz... gdyby użytkownicy nie ładowali na jednego unlimited shared XXX projektów nie były by potrzebne limity. Ale gdy już 10 osób wrzuci na jednego shareda powiedzmy po 10 portali? One powinny generować dla firmy zyski 100 * 40 zł czyli 4000 zł ... a generują 10 * 40 = 400 zł. Rozumiesz? Przez to firma musi "ubezpieczyć" się w postaci limitów (ale powinien być unmetred/unlimited), aby wywalać niewygodnych dla siebie klientów (tych co za dużo zjadają), wrzucać więcej klientów niż powinno być na serwer, a sam unlimited to chwyt reklamowy - nic więcej.

 

Ale to wszystko zależy od "kultury" klientów i biznesu w internecie... Polacy mają taką mentalność - jak najtaniej i jak najwięcej, co nie jest dobre... Bo sami nie zarabiają i nie dają zarobić innym, ale to już rozmowa jest na całkiem inny temat a nie opinia o firmie Site5. Przepraszam za offtop, EOT!

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×