Skocz do zawartości
starsin

Najpewniejsza metoda na wysyłanie maili z PHP

Polecane posty

Witam

 

Chciałem się zapytać o opinie osób, które mają w tej materii jakieś większe doświadczenie. W tej chwili korzystam z funkcji PHP mail(), która to generalnie działa ale czasami mam sygnały, że maile nie dochodzą (lub mogą być klasyfikowane jako spam). Rozważam następujące opcję:

 

1. na hostingu dodać konto mailowe i wysyłać przez nie korzystając z PHPMailer.

2. przenieść obsługę poczty na Google Apps i wysyłać przez nie korzystając z PHPMailer.

3. wysyłać przez zwykłe konto na gmail korzystając z PHPMailer.

 

Metoda 1 i 2 są do siebie bardzo podobne i obie generują sygnaturki postaci:

<BR/>Message-ID: aa365441c82bc1ab925100e6e3289d17@192.168.1.12<BR/>

 

Natomiast wysyłanie przez Google jest wolniejsze i nie wiem też czy bardziej niezawodne niż płatny hosting bowiem w google mam darmowe konto tylko. Ale czy filtry anty-spamowe widząc w nagłówkach hosty google traktują mail jako bardziej czy może mniej wiarygodny?

 

Metoda 3 jest o tyle niedobra , że nie można się pozbyć adresu gmail z pola nadawcy natomiast generowane są bardzo wielkie sygnaturki (a nie ma takich wysyłając przez Google Apps). Czy to podnosi wiarygodność emaila?

<BR/>DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed;<BR/>		d=gmail.com; s=gamma;<BR/>		h=domainkey-signature:received:received:date:to:reply-to:subject:message-id:x-priority:x-mailer:mime-version:content-transfer-encoding:content-type:from;<BR/>		bh=qh5OHc/rvEsECkdPCxQg7EntM2xrIGplWU7bj5EDPgA=;<BR/>		b=ktqetJ2dG/U/NDdRfysSx4ESo6dt6OhIwzld2wkFM96cMykmX8orqR0B1kuBfASJPpW1L5+bzFPQKOAvhf4sc7iOASQX/1tYruX8Mpgg0h+j5uOBNnrHbjqKS84MD7a395+WFoqa5ZUXXvbmyAh5SMTywsq9ZeDR7WfgwdlXWx8=<BR/>DomainKey-Signature: a=rsa-sha1; c=nofws;<BR/>		d=gmail.com; s=gamma;<BR/>		h=date:to:reply-to:subject:message-id:x-priority:x-mailer:mime-version:content-transfer-encoding:content-type:from;<BR/>		b=iTWhBG0ZTZzPG0HRimVny/9Bk0EfmPf8OaKse+eccuEE6bFNMffKPdH0MsPcdsu10GGexOWY1nqZunwXJ5CYAVzQwuusoOkq6EcopD
gnzrV7zICGR7f86/teoKuqPeIGtm6wsUXbdO5ThCM7ZPCbhAn7efsOsUbJU97sHtU4uY= <BR/>

 

Z tego co widzę to google zapisuje wysyłane maila a na hostingu z DA jakoś nie moge tego ustawić. Przeglądałem ustawienia DirectAdmina jak i SquirrelMail i nic tam nie znalazłem. Można wymusić zapisywanie maili wysyłanych przez PHPMailer?

 

Chciałem się też zapytać jak jest z limitami w tych metodach. Tzn. czy np. google nie przestanie wysyłać maili jeśli zostanie osiągnie ty jakiś poziom godzinowy czy dzienny?

 

Może są jakieś inne pewniejsze/lepsze metody?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam we wszystkich projektach przez SMTP, i nie ma problemu, choć zawsze zdarzyć się może że jakiś serwer poczty Twoją wiadomość odrzuci. Tak czy owak napewno pewniejszym rozwiązaniem od mail() będzie wspomniana przez Ciebie wysyłka SMTP'owa. Upewnij się taże czy Twoje IP nie jest na jakieść publicznej liście spamerskiej - miałem taką sytuację z jednym serwerem, i jak bym się nie starał, większość serwerów pocztowy odbijała moje wysyłki jako spam.

 

Jeżeli chodzi o google - nie wiem to się nie wypowiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zna ktos jakies limity wysylania maili na darmowe konta (onet wp interia)?

musze z serwera wyslac okolo 600 wiadomosci (nie spam - info do uczestnikow zlotu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upewnij się taże czy Twoje IP nie jest na jakieść publicznej liście spamerskiej - miałem taką sytuację z jednym serwerem, i jak bym się nie starał, większość serwerów pocztowy odbijała moje wysyłki jako spam.

 

Czy ktoś może polecić jakiś sposób na sprawdzenie przed wyborem sharedhostingu,

czy IP usługodawcy są na czarnych listach lub innych, które

będą blokowały wysyłanie wiadomości z konta e-mail w ramach takiego hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może polecić jakiś sposób na sprawdzenie przed wyborem sharedhostingu,

czy IP usługodawcy są na czarnych listach lub innych, które

będą blokowały wysyłanie wiadomości z konta e-mail w ramach takiego hostingu?

klik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×