Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małe Joł

Transfer domeny.

Polecane posty

Witam,

 

Mam zarejestrowaną domenę w serwisie rejestracjadomen.pl. Przedłużenie kosztuje 115 zł, natomiast w az.pl tylko 85 (z vat wszystko).

 

Zastanawiam sie, czy rejestracjadomen.pl może odemnie pobrać jakąś opłatę, za to że chcę przetransferować domene do az.pl? Bo transfer do az.pl jest za darmo (tak pisze na az.pl).

 

Z góry dzieki za odp. Pozdro Maciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tani rejestratorzy domen zazwyczaj zabezpieczają się przed odejściem Klienta pobieraniem opłaty za wydanie authinfo. Polecam przeczytać Regulamin swojego rejestratora - wszystko powinno tam być opisane.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z ciekawiści chciałem sobie ten regulamin przeczytać i ... strona leży :-) Całe szczęście, że mam domenę ihosting u jednego z naszych monopolistów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z regulaminu rejastracjadomen.pl:

 

"Transfery domen zarejestrowanych w naszym serwisie i objęte promocja przy rejestracji są płatne w przypadku przeniesienia do innego usługodawcy. Opłata ta jest znoszona po okresie 2 lat od daty rejestracji i po tym okresie transfer jest bezpłatny. Wysokość opłaty 50zł netto dla domen rejestrowanych do 31 maja 2004, od dnia 1 czerwca wysokość opłaty 80zł netto."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie macie racji w sprawie regulaminu. Prosze o zapoznanie sie z trescia dokumentu:

 

http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

Abonent ma zawsze prawo do uzyskania authinfo bez zadnych przeszkod, natomiast kwestia oplaty wynikajacej z regulaminu jest kwestia umowy pomiedzy Stronami i nadal obowiazuje i moze byc windykowana przez rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie jakies problemy z uzyskaniem kodu autoryzujacego do domeny lub kontaktu nalezy wniesc pisemna reklamacje do NASK. Tylko takie zgloszenia sa rozpatrywane!

 

Problem tylko jezeli rejestrujecie u posrednika danego Registrara lub u Registrara ktory kupuje domeny zamiast w NASK u innego Registrara!!! Dla przykladu podam firme Agnat, ktora przekazuje realizacje innemu rejestratorowi - w tym przypadku DomainMaker (tak bylo np. z rejestrowana domena pannonia.com.pl) - mimo ze sama jest Registrarem.

 

W takich przypadkach macie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dodam zatem jeszcze, że jest dokładnie jak mowi "statystykidomen.pl" natomiast jeśli rejestrator wymaga opłaty za authinfo powinien mieć podpisaną przez Klienta akceptację dla regulaminu, który tak stanowi.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartlomieju, ciekawy jestem na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"gb" NASK niestety... Przygody z NASK jednym słowem.. : )

 

Po wtóre jesli zgodnie z regulaminem NASK, który znam i który również przytoczyłeś authinfo musi byc wydane na żądanie, to podstawą do pobrania owych 40 czy 80 zł jak twierdzą regulaminy tanich dostawców musi być jakiś dokument.. Na jakiej innej podstawie pobieraliby swoje ekwiwalenty?

 

Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokumentem jest regulamin, przystapieniem do umowy ktorej czesc reguluje regulamin jest miedzy innymi zlecenie rezerwacji po czym dokonanie zaplaty i dokonanie rejestracji na rzecz zleceniodawcy.

 

Nadal nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze rejestrator powinnien miec "podpisana przez klienta akceptacje dla regulaminu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×