Skocz do zawartości
atsuki

Zasialnie awaryjne w livenet.pl

Polecane posty

pad byl ~02:05 do ~07:16 czyli calkiem spory.. nie wiem, pewnie znowu cos w serwerowni robili bo caly livenet nie dzialal w tedy.. samo firehost chyba ma raczej niewielki wplyw na to.. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ blueman Jagiellońska Cała Naftowa Niwka oraz Ludwik z tego co wiem były off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie piszemy ze mamy diesla, mamy zabezpieczające zasilanie, podłączone do drugiego transformatora. Niestety to czsami zawodzi, Grzesiek wczoraj już gdzieś dzwonił w sprawie agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Grzesiek"?

 

"Gdzieś"?

 

Tak pisze przedstawiciel firmy :/ A chciałem zamówić u Was sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

is_wm: A jak kisiek ma pisać? Że dyrektor techniczny za pośrednictwem długonogiej sekretarki już skontaktował się z głównym dostawcą agregatów dla Pentagonu? ;)

 

Co do samego tematu agregatu to jest kilka znacznie droższych serwerowni, które takowego nie posiadają, to nie jest żadne must-have dla budżetowej usługi.

 

P.S. Jakbyście nie zauważyli to temat o Firehost..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może STEFAN kupi KIEDYŚ dedyka ;) Dobry agregat koszuje juz 5000 zl, czy to tak duzo za gwarancje bezpieczenstwa energetycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mała uwaga, nie wszędzie agregat da się wstawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

rotfl, gdyby ktos mi oferowal koolokacje i po zapytaniu 'gdzie jest agregad?', odpowiedzialby, ze nie ma miejsca, to oczywiste jest, ze bym podziekowal takiej usludze. Bardzo prosty przyklad z livenet, brak pradu odlaczyl ich serwery od swiata... po prostu pieknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać w ogóle nie znasz się na rzeczy:)

 

Nie każdy budynek jest przystosowany do zamontowania w nim agregatu, jak i nie każda administracja budynku na to pozwala.

 

Dam przykład z życia. Crowley z swoim głównym węzłem w Łodzi jest pozbawiony agregatu, ponieważ administracja budynkiem nie wyraziła zgody. Ich cała infrastruktura wyposażona jest tylko w UPS'y...

 

Edit:

Pomijam już, że tak zachwalane niemieckie serwerownie nie mają agregatów, lub nawet jak mają to serwery klientów nie są pod nie podpięte... Więc za bardzo nie rozumiem zarzucanie braku profesjonalizmu np. Hetzner czy NGZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Wybacz, jezeli ktos stawia dc w jakims barbaku badz starej hali, to rzeczywiscie, nie ma sie co czepiac ;)

co do crowleya, lepsze upsy niz nic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner jest jedna z większych niemieckich serwerowni, NGZ jest moim zdaniem serwerownia z najlepszym supportem. Nie można im zarzucić braku profesjonalizmu, posiadają duże doświadczenie jak i dużą ilość klientów. Tylko że to jest biznes, nikt Ci nie da agregatu do usługi za 200-300 zł/mc gdyż to jest nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Dokladnie, zalezy, ile chcesz zaplacisz ;) Dla mnie podstawa w e-biznesie jest dostepnosc. No ale w UPSy mozna bylo na poczatku zainwestowac... Albo nawet i teraz po tej nawalnicy klientow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ups ile Ci wytrzyma? Nowy ze 2 godziny, pozniej mniej niz godzine... dzisiejszy pad trwal kilka godzin. Poza tym, taki duzy to tez niemaly koszt i bardziej oplaca sie agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej mieć serwery w Francji lub Niemczech czy Holandii jednak jakość jest o wiele wyższa niż w Polskich firmach (pewnie znajdą się co jakość będą mieć dużą ale po jakiej cenie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz umowę gdzie masz jasno określone jakie masz zagwarantowane Uptime. I czy to nie ma prądu, czy padło łącze nie powinno Cię interesować jeśli mieścisz się w gwarantowanym uptime:)

 

Nie rozumiem narzekań, jeśli usługa działa tak jak zostało to uzgodnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Nie to, zebym sie czepial, lecz regulamin ktory sie akceptuje na stronie livenet.pl nie zawiera w sobie jakiejkolwiek tresci o tematycie sprzedazy serwerow dedykowanych... czy moze mnie ktos poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak jednak każdy gwarantuje czas uptime jednak robi pewne haczyki np

- po godzinie tej i tej jest prawo do przerw

- nie odpowiadamy za przerwy nie będące z naszej winy lub spowodowane działaniem osób trzecich czyli na przykład pady łącz i prądu jak w tym przypadku

- i można by tak wymieniać.

 

Czyli odliczając te powody to raczej nie dostanie się żadnych odszkodowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim prawo telekomunikacyjne mowi jasno, ze maksymalna kwota odszkodowania (rekompensaty) to... rownowartosc jednego miesiaca uslugi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

is_wm - zobacz regulamin świadczenia usługi serwerów dedykowanych.

 

Poza tym moderator powinien się wysilić i wydzielić temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

@scz badz @is_wm, czy moglby ktos mi podac wlasnie taki link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

papaj - ja regulaminu nie widziałem.

 

a wiesz co to oznacza? Oznacza to że umowa jest kupna-sprzedaży zgodnie z prawem cywilnym i jest przez te prawo regulowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łączna wartość odszkodowań oraz wypłat należnych za zdarzenia w danym miesiącu kalendarzowym zgodnie

z ustawą z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne nie może przekroczyć wartości miesięcznej opłaty abonamentowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

is_wm - tak.

 

Teraz przytocz jaka jest gwarantowana jakość usług (zapewniana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×