Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Noone

Lighttpd, rewrite i 404

Polecane posty

Spotkaliście się może z sytuacją że lighttpd wyrzuca błąd 404 gdy połączenie przychodzi z zewnątrz (np. google) i aktywny jest rewrite?

 

url.rewrite-once = ( 
 ".*\.(js|ico|gif|jpg|png|css)$" => "$0", 
 "^/stats$" => "/stats/",
 "" => "/index.php"
)

 

Czyli np. hxxp://dom.tld/cos/innego

 

I teraz gdy wchodzę na stronę z zakładek, czy pomiędzy linkami na stronie nie ma problemu.

Gdy z google czy jakiejś strony gdzie podany był link wychodzi że nie działa rewrite tylko najprawdopodobniej próbuje odczytać katalog co powoduje 404. Teraz co dziwne wystarczy przejść do adresu i klepnąć enter i strona wczytuje się normalnie. W nagłówkach zwykła odpowiedź 404.

Pod apachem jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz gdy wchodzę na stronę z zakładek, czy pomiędzy linkami na stronie nie ma problemu.

Gdy z google czy jakiejś strony gdzie podany był link wychodzi że nie działa rewrite tylko najprawdopodobniej próbuje odczytać katalog co powoduje 404. Teraz co dziwne wystarczy przejść do adresu i klepnąć enter i strona wczytuje się normalnie. W nagłówkach zwykła odpowiedź 404.

 

zapodaj cały plik konfiguracyjny strony i jak mozesz plik glownej konfiguracji.

Coś mi świta, że globalne ustawienia mogą się pierdzielić w zależności od referer.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowa konfiguracja lxadmin. Wczoraj spędziłem z pół dnia próbując coś o tym znaleźć i ani słowa więc zaczynam podejrzewać że może skrypty panelu (lxsuexec) coś mieszają.

 

PS. Chyba sobie to spolszczenie skasowałem. Napisz może do pytającego w pierwszym wątku czy jeszcze ma. Zresztą ostatnio panel tak się zmienia że jego spolszczanie mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×