Skocz do zawartości
darkdevil

[dns]Neostrada -serwis raz dziala a raz nie

Polecane posty

Witam,

Mam problem z którym borykam się od wielu dni.Mianowicie,przeniosłem swój serwis na innym serwer(dedyk w ovh.fr) i oczywiście chciałem podpiąc nowe dnsy w panelu domeny(az.pl).Zarejestrowałem sięc wszystko na zewnętrzynch DNSach w everydns.net i wszystko wydaje się być ok,ale...Użytkownicy neostrady kiedy próbują wejść na mój serwis (forumwow.net) nadal czasami są przekierowywani na stary host.Bywa tak ,że są w witrynie 10 min,a później kiedy odświeżają stronę wyświetla się biała strona informująca o awarii(plik który umieściłem na starym hoście).

Na początku myślałem ,że adresy jeszcze się nie rozpowszechniły w necie ale minał już tydzień.Pisałem równiez do administracji i u nich wszystko jest ok:

 

a@r:~$ dig @d600.net forumwow.net

; <<>> DiG 9.3.4 <<>> @d600.net forumwow.net
; (1 server found)
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 7628
;; flags: qr aa rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;forumwow.net.				  IN	  A

;; ANSWER SECTION:
forumwow.net.		   14400   IN	  A	   91.121.108.175

;; AUTHORITY SECTION:
forumwow.net.		   14400   IN	  NS	  ns1.d600.net.
forumwow.net.		   14400   IN	  NS	  ns2.d600.net.

;; Query time: 30 msec
;; SERVER: 91.121.108.175#53(91.121.108.175)
;; WHEN: Wed Mar  5 09:42:30 2008
;; MSG SIZE  rcvd: 87

 

 

Obecne DNsy :

ns1.everydns.net, ns2.everydns.net, ns3.everydns.net, and ns4.everydns.net

 

 

 

Dlaczego mam domenę na zewnętrznych dnsach a nie na tych które dostarcza mi hoster?Dlatego ,że po wpisaniu serwerów nazw do panelu domeny pojawia mi się error:

 

{queuetime=0, runtime=1.102, description=Invalid attribute value; nameserver "ns1.d600.net" does not exist, code=541}

 

 

 

Czyli tak jaky ten serwer DNs nie istniał.Napisalem do supportu az.pl ale minelo 2 dni i odpowiedzi ani widu ani słychu.Najlepsze jest to ,że problem mają tylko użytkownicy neostrady.ja mając stałe Ip zawsze mogę wejść na stronę.Niestety nawet start > uruchom > ipconfig /flushdns nie pomaga.

 

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kisiek:~# host -t ns forumwow.net

forumwow.net name server ns1.everydns.net.

forumwow.net name server ns2.everydns.net.

forumwow.net name server ns3.everydns.net.

forumwow.net name server ns4.everydns.net.

 

a sprawdź czy wpisy na az.pl napewno są poprawne bo tam widziałem mozliwośc konfiguracji i zabawy z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiek:~# host -t ns forumwow.net

forumwow.net name server ns1.everydns.net.

forumwow.net name server ns2.everydns.net.

forumwow.net name server ns3.everydns.net.

forumwow.net name server ns4.everydns.net.

 

a sprawdź czy wpisy na az.pl napewno są poprawne bo tam widziałem mozliwośc konfiguracji i zabawy z tym

 

 

A jak sprawdzić czy są poprawne?Nie bardzo wiem o czym mówisz.,

 

Przed chwilą zarejestrowałem dnsy w http://freedns.sgh.waw.pl/ .Jutro wstawię do panelu i zobacze czy to cos da.Najgorsze jednak ,że nie wiem dlaczego jest error w panelu az.p kiedy wpisuje DNsy "ns1.d600.net oraz ns2.d600.net".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może pokazywać error jak podpinasz ns1.d600.net i ns2.d600.net jeśli nie ma takich wpisów u nich więc może sprawdź w panelu ovh czy tam wpisałeś domene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to ,że wszystko jest podpięte jak należy.Zobacz zapytanie które umieściłem w pierwszym poście.Ale nie to jest najgorsze.Teoretycznie everydns powinien działac jak nalezy.W panlu domeny przyjmuje adresy z every dns i takie też mam wpisane.Nie wiem tylko dlaczego uzytkownikowm neostrady strona raz działa a raz nie.Jak to w ogóle mozliwe?Ja mam stałe IP i wszystko ok.kolega ma neo i mówi ,że siedzi w serwisie a po kilku minutach wszystko wraca na starego hosta.Ten sam problem ma dużo innych userów którzy chca odwiedzić mój serwis łącza się za pomoca neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wstaw na starym serwerze redirect albo usuń stronę i bedzie po problemie wiem troche prostackie rozwiązanie ale dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można więcej delali?O jakim redirect mówisz?Jestem trochę zielony w tej materii.Na starym hoście mam ustawiony tylko refresh w meta tagach ale domena przecież wciąż jest ta sama.A co do usunięcia-w jakim sensie usunać stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstaw na starym serwerze w index.php redirect na nowy server a jak nie to usuń strone ze starego serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstaw na starym serwerze w index.php redirect na nowy server a jak nie to usuń strone ze starego serwera

 

Przed chwila usunalem wszystkie dane ze starego hosta.ZObaczymy czy to cos pomoze.Najbardziej zastanawia mnie to,dlaczego uzytkownicy ze stalym Ip nie maja problemów,a ci z neostradą tak.Support az.pl stwierdził,że domena moja działa więc nie widzą problemu ,przy czym wyraźnie im napisałem ,że jest error w panelu o_0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dowiedziałem sie od supportu az.pl co jest nie tak,tzn dlaczego nie mogę dodać dnsa xx.d600.net do mojej domeny(forumwow.net.Ich zdaniem wpis DNS na serwerze nie jest skonfigurowany tak zeby obslugiwal domeny globalne.:

"Domeny net i pl to zupełnie inni globalni rejstratorzy, w związku z czym mają zupełnie inne wymagania. Testowaliśmy inne domeny już wcześniej i nie było problemu. Problem nie leży po naszj stronie. Poprostu serwer DNS, na który chce Pan oddelegować domene .net nie spełnia wymagań rejstratora."

 

Sprawdziłem i coś w tym jest bo na domenie z "..pl" dodaje ww. DNS bez problemu.Pierwszy raz coś takiego widzę.Jest na to jakaś rada?

 

Ps.Post jeden pod drugim bo opcja edycji wygasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dowiedziałem sie od supportu az.pl co jest nie tak,tzn dlaczego nie mogę dodać dnsa xx.d600.net do mojej domeny(forumwow.net.Ich zdaniem wpis DNS na serwerze nie jest skonfigurowany tak zeby obslugiwal domeny globalne.:

 

 

Sprawdziłem i coś w tym jest bo na domenie z "..pl" dodaje ww. DNS bez problemu.Pierwszy raz coś takiego widzę.Jest na to jakaś rada?

 

Ps.Post jeden pod drugim bo opcja edycji wygasła.

 

Napisz do kogos od administracji aby skonfigurowal oraz zglosil te serwery.

 

Zawsze tez mozesz sporobowac 'utworzyc serwery nazw w domenie' czy jak to sie rozwija w panelu az.pl, tzn wskazac np. ns1.forumwow.net oraz ns2.forumwow.net (podajac jakies IP), skonfigurowac te serwery dla domeny forumwow.net a nastepnie w panelu az.pl zmienic delegacje serwerow domeny forumwow.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×