Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
angel554

Dedyk i admin poszukiwany. Pytanie o fakture i inne.

Polecane posty

Witam,

 

Szukam serwerka dedykowanego blisko polski.

Wymagania to 2GB ram, procek dual 2-2,66GHz, dyski najlepiej raid 0. Łącze 10Mbit starczy.

 

Zależałoby mi na fakturze, czy w polsce są akceptowane faktury np. z hosteurope i czy w ogóle oni takie wystawiają? Jak rozliczacie się z zakupów serwerów zza granicy?

 

Jeszcze jedno pytanko czy hosteurope ma np. język angielski w swoim panelu zarządzania serwerami?

 

Obecnie mam serwer na ovh jednak zraził mnie brak wsparcia (w weekendy), serwer padł (w sobote) i trzeba czekać do pierwszego dnia roboczego żeby zadziałali :/ KPINA :/

 

Poszukuje też admina ktory by mogl sie zająć serwerkiem i aktualizacjami na nim, tzw. doglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jezeli chodzi o administracje serwerami to mozemy sie tym zajac. Napisz do mnie co dokladnie potrzebujesz, a postaram sie sporzadzic interesujaca oferte.

 

Rowniez mamy serwery w OVH - dziala znakomicie - w weekendy jest kontakt, ale chyba dla wybrancow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć fakture z UE musisz być płatnikiem i zarejestrowany w UE z reguły firmy możesz kupić u pośrednika i mieć pl FV zapraszam PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zapraszam na PW jestem w stanie Ci coś zaproponować razem z administracją.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Szukam serwerka dedykowanego blisko polski.

Wymagania to 2GB ram, procek dual 2-2,66GHz, dyski najlepiej raid 0. Łącze 10Mbit starczy.

 

Zależałoby mi na fakturze, czy w polsce są akceptowane faktury np. z hosteurope i czy w ogóle oni takie wystawiają? Jak rozliczacie się z zakupów serwerów zza granicy?

 

Jeszcze jedno pytanko czy hosteurope ma np. język angielski w swoim panelu zarządzania serwerami?

 

Obecnie mam serwer na ovh jednak zraził mnie brak wsparcia (w weekendy), serwer padł (w sobote) i trzeba czekać do pierwszego dnia roboczego żeby zadziałali :/ KPINA :/

 

Poszukuje też admina ktory by mogl sie zająć serwerkiem i aktualizacjami na nim, tzw. doglądanie.

 

 

odradzam ci francuskie firmy ze wzgledu na support - tragedia - mialem serva w ovh i ctn

najlepszy jest w usa a blizej niemcy

 

sam mam wykupione przez net2000 w hetznerze ze wzgledu na fakturowanie - moge polecic ich admina - place 99 + vata za miesiac za administracje

kontakt na admin@net2000.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co jest lepsze w takim razie hetzner czy hosteurope ? ;)

 

 

:/ Ale mnie wkurzyło to ovh, wyłączyli sobie mój serwer i cały weekend w plecy :/ ZERO możliwości kontaktu i prośby o reset w normalnym trybie nawet we francji czy bezpośrednio do serwerowni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście hosteurope. To wyższa liga ;)

 

 

A znacie jakiegoś pośrednika hosteurope, bo potrzebna by mi była fakturka na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o fakture to nalezy wystapic o NIP UE i wowczas faktura wydana w dowolnym kraju Unii jest honorowana w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem, czy przy pośredniku to się nie przestanie opłacać z tą fakturą.. bo to rozumiem, że do rozliczeń jakichś żeby podatek odpisać, czy coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy przy pośredniku to się nie przestanie opłacać z tą fakturą.. bo to rozumiem, że do rozliczeń jakichś żeby podatek odpisać, czy coś..

no odliczyć koszta serwera od przychodów...

 

@alien - skąd ten UE NIP? normalnie w US? zostanie on przypisany do aktualnej działalności czy trzeba jakąś nową podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@alien - skąd ten UE NIP? normalnie w US? zostanie on przypisany do aktualnej działalności czy trzeba jakąś nową

 

idziesz do urzedu, prosisz o druk VAT-R/UE , wypelniasz, oddajesz. oczywiscie nipUE przypisywany jest do twojej obecnej dzialanosci. Twój NIP UE to PLtwojnimerNIP, poczytaj o rozliczaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idziesz do urzedu, prosisz o druk NIP UE, wypelniasz, oddajesz. oczywiscie nipUE przypisywany jest do twojej obecnej dzialanosci. Twój NIP UE to PLtwojnimerNIP, poczytaj o rozliczaniu.

 

 

a czym różni się rozliczanie NIP ue od zwykłej działalności z polskim niepiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby mieć fakture z UE musisz być płatnikiem i zarejestrowany w UE z reguły firmy możesz kupić u pośrednika i mieć pl FV zapraszam PW ;)
bzdury opowiadasz, a raczej piszesz.
Jesli chodzi o fakture to nalezy wystapic o NIP UE i wowczas faktura wydana w dowolnym kraju Unii jest honorowana w Polsce.
a bez nip ue nie bedzie ? co za ciekawostki piszesz. polecam troche lektury na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdury opowiadasz, a raczej piszesz.a bez nip ue nie bedzie ? co za ciekawostki piszesz. polecam troche lektury na ten temat.

 

 

To może zamiast negować napiszesz jak jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

VAT EU jest potrzebny do tego aby kontrahent z zagranicy (UE) mogl wystawic fakture na kwote netto - VAT nalicza sie juz w Polsce we wlasnym zakresie.

 

W przypadku gdy nie ma sie EU VAT wtedy kontrahent musi wystawic fakture na kwote z VAT, ale mozna ja "wrzucic w koszty" tylko niestety nie wiem jak to jest dokaldnie z VATem w takim przypadku.

 

Pozdrawiam.

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może zamiast negować napiszesz jak jest naprawdę?

 

1. kazdy kontrahent w UE bedacy platnikiem VAT ma obowiazek wystawic fakture vat, nie wazne czy nabywca posiada vat eu czy nie.

 

2. jesli nabywca posiada vat eu sprzedajacy nie nalicza vat'u (jesli spelnione sa kryteria wymienione w ustawie),

 

3. kazda faktura jest honorowana w Polsce, nie wazne czy nabywca posiada vat eu czy nie, pytanie tylko czy nabywca bedzie mogl odliczyc vat od takiego zakupu, jednak jesli celem zakupu bylo osiagniecie przychodu to bedzie to kup, inaczej koszt bilansowy.

 

VAT EU jest potrzebny do tego aby kontrahent z zagranicy (UE) mogl wystawic fakture na kwote netto - VAT nalicza sie juz w Polsce we wlasnym zakresie.

 

bez VAT EU takze moze kontrahent z UE wystawic fakture za uslugi na kwote netto (musza byc spelnione jedynie niektore warunki), Ty vat naliczysz u siebie, ale powstaje pytanie (rozne sa opinie) czy mozesz go odliczyc jesli nie posiadac vat eu. jednak bezpieczniej jest posiadac vat eu jesli chcesz odliczyc vat.

 

W przypadku gdy nie ma sie EU VAT wtedy kontrahent musi wystawic fakture na kwote z VAT, ale mozna ja "wrzucic w koszty" tylko niestety nie wiem jak to jest dokaldnie z VATem w takim przypadku.

 

cala kwota brutto w koszt jesli celem zakupu bylo uzyskanie przychodu, inaczej w koszt bilansowy.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×