Skocz do zawartości
dizhat

Ranking firm hostingowych

Polecane posty

Bzdury, to może za mocne słowo, ale fakt, faktem, że zbyt poważne to nie jest, chociaż bardzo ładnie przedstawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

AZ ?????!!!!!!

ŻE K*********** COOOOOOOO??????????

przecież to GIGAŚCIERWO miało u mnie na host-trackerze uptime miesięczny rzędu 80-85 procent!!!!!!!

ale się zbluwersowałem!

jak nic gówno w stylu "kto dał więcej, ten jest wyżej"!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AZ ?????!!!!!!

ŻE K*********** COOOOOOOO??????????

przecież to GIGAŚCIERWO miało u mnie na host-trackerze uptime miesięczny rzędu 80-85 procent!!!!!!!

ale się zbluwersowałem!

jak nic gówno w stylu "kto dał więcej, ten jest wyżej"!!!

 

Prosze sprezycowac co znaczy " GIGAŚCIERWO".

"?jak nic gówno w stylu "kto dał więcej, ten jest wyżej"!!!" ? - jeśli przyjmujesz stanowisko, że za wyniki Czytodziala.pl ktoś płacił, to jesteś w wielkim błędzie, to nie jest prawda. Jeśli jednak jest to oficjalne zniesłowienie, to może się nie dobrze skończyć.

Typowo polskie podejście ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym sie przejmujecie. Czy-mam-móżg.pl monitorowało zapewne strony główne, a nie konta klientów. I to jeszcze znając życie co 10 minut z jednej lokalizacji.

 

Sponsi, kto by im chcial zaplacic? Bez jaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dizhat

 

host-tracker z raportami rzędu (w najlepszym przypadku) 85 procent, hosting (FTP) ledwo działający.. poddomena *.az.pl nie wchodząca - konieczność korzystania z przekierowania z IP serwera xxx.xxx.xxx.xxx/~konto

BOK, który odpowiada po jednym, dwóch dniach.. do tego mylący się w odpowiedzi (nie ta odpowiedź na nie to zgłoszenie), błędna ocena rozwiązania problemu i zmiany w plikach na koncie bez pytania..

 

wystarczy?

 

P.S.: Przestań dupę mi truć na GG - w dodatku bez przedstawienia się

 

no-more-krzak no może.. w sumie to jakiś płotkowy ten raport, pionki raczej.. ale jednak to AZ tak wysoko to jest totalna parodia..

równie dobrze mogli dać w top 3 jakiegoś krzaka z Allegro.. heh ba! krzaki z Allegro przynajmniej mają (przez pierwszy miesiąc, ale i to się liczy) jakąś ambicję i chęci trzymać poziom.. AZ to porażka na całej linii

 

dobra, starczy, bo to w sumie nie o AZ topic, tylko o lipnych rankingach.. najgorsze jest to, że ktoś może się tym kierować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dizhat

 

host-tracker z raportami rzędu (w najlepszym przypadku) 85 procent, hosting (FTP) ledwo działający.. poddomena *.az.pl nie wchodząca - konieczność korzystania z przekierowania z IP serwera xxx.xxx.xxx.xxx/~konto

BOK, który odpowiada po jednym, dwóch dniach.. do tego mylący się w odpowiedzi (nie ta odpowiedź na nie to zgłoszenie), błędna ocena rozwiązania problemu i zmiany w plikach na koncie bez pytania..

 

wystarczy?

 

P.S.: Przestań dupę mi truć na GG - w dodatku bez przedstawienia się

Nie na temat o tym BOK'u... nie moja jest to sprawa jak to robią. Systemy czytodziala.pl testowały fizyczną dostępność stron, które były u nich hostowane.

 

AD. P.S Dwukrotnie się przedstawiłem, widocznie link "czytodziala.pl" spowodował wycięcie całego zapisu. Dmitrij Żatuchin, twórca serwisu czytodziala.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dmitrij no to masz tak: powyżej czytaj co napisałem (to bardzo skrócony opis męczarni z AZ - ostatecznie wolałem mojemu pracodawcy dać za darmo hosting przeze mnie opłacany niż męczyć się z AZ).. jak na mój gust - i nie tylko, bo wystarczy poczytać to forum, webhelpa, PiO, żeby zobaczyć, że mam rację - wygłupiliście się z tym rankingiem.. to już bardziej uwierzyłbym Internet Makerowi / Magazynowi Internet promujących na lewo i prawo Ogicom, bo po Ogicomie raczej bym się spodziewał poziomu wysokiego.. ale AZ.. sorry.. "burza w Norymberdze" i to badziewie pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dmitrij no to masz tak: powyżej czytaj co napisałem (to bardzo skrócony opis męczarni z AZ - ostatecznie wolałem mojemu pracodawcy dać za darmo hosting przeze mnie opłacany niż męczyć się z AZ).. jak na mój gust - i nie tylko, bo wystarczy poczytać to forum, webhelpa, PiO, żeby zobaczyć, że mam rację - wygłupiliście się z tym rankingiem.. to już bardziej uwierzyłbym Internet Makerowi / Magazynowi Internet promujących na lewo i prawo Ogicom, bo po Ogicomie raczej bym się spodziewał poziomu wysokiego.. ale AZ.. sorry.. "burza w Norymberdze" i to badziewie pada...

Widocznie masz osobisty uraz do nich. Ja w ogole nie korzystam z zadnego hostingu w Polsce w celach prywatno-zawodowych. Dla mnie nawet 99,83% nie wystarczy. Sporo usługodawców zagranicznych oferuje przez kilka miesięcy pod rząd dostępność na poziomie ~100% (ostatnio odnotowałem 3 minuty przerwy w skali miesiąca!).

Monitorujemy dalej.. większy zbiór dostawców, nieco przetasowany, wymieszany z europejskimi i amerykańskimi dostawcami. Robimy to niezależnie, nie sponsorują nas. Monitorujemy różne rzeczy, ten raport miał na celu zaprezentować potrzebę monitoringu oraz zastanowienie się branży eCommerce'owej, o tym, że warto inwestować w dobre i stabilne rozwiązania, żeby nie tracić klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: czytanie ze zrozumieniem sie klania?

Czytodziala.pl opublikowało raport dostępności 9 firm hostingowych w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dmitrij a wyjaśnij nam dlaczego właśnie te i tylko te firmy monitorowałeś?

 

Pytanie dodatkowe (filozoficzne :(): Jaki jest sens monitorowania strony głównej hostingu? Znajduje się ona w 99% na wydzielonym serwerze, nie raz w zupełnie innym DC i to ona pada ostatnia. Rozumiem jakbyś kupił konto w każdej z ww firm i to te domeny monitorował, ale tak cały test mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym sie przejmujecie. Czy-mam-móżg.pl monitorowało zapewne strony główne, a nie konta klientów. I to jeszcze znając życie co 10 minut z jednej lokalizacji.

 

Sponsi, kto by im chcial zaplacic? Bez jaj...

 

"Czy-mam-móżg.pl" może i monitorowało strony główne. Na pewno nie jesteśmy z nimi związani.

Zaś "czytodziala.pl" może i monitorowało konta klientów - kontynuując piękny sposób wyrażania się.

Co 10 minut? Znając życie? "no-more-krzak" zna życie ? A może ma swoją taką usługę? Proponuję założyć konto testowe i sprawdzić działanie przez 14 dni za free, a potem wypowiadać się na temat jakości usług, pytań w stylu "kto by im chcial zaplacic" - prosze zobaczyc, kto korzysta z naszych rozwiązań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

p no właśnie:

 

host-tracker z raportami rzędu (w najlepszym przypadku) 85 procent

 

chyba, że dostępność firmy = dostępność strony głównej, a w takim wypadku wybacz, wniosek chyba jest jeden (że to lipa ten cały raport)

 

Coś mi się wydaje, że dyskusja tutaj w ogóle nie ma sensu.. dizhat jest zdeterminowany uznawać swój raport za rewelacyjny..

ja odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Sponsi - jedna prośba. Wyluzuj trochę i proszę o przywrócenie trybu sprzed roku, bo ostatnio mylę Cię z dzieckiem neo.

 

Co do rankingu, wygląda rzetelnie. Wypytam autorów o szczegóły gdyż nie wiadomo co monitorowali (albo nie doczytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bartosz jak masz coś do mnie, to daj mi ostrzeżenie, jak nie - pozwól się wypowiadać.

No nie róbcie jaj.. lobby jak na PiO? Ja wiem, że to jest biznes, ale.. bez przesady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te firmy zostaly "wylosowane" do raportu?

home.pl, az.pl, nazwa.pl, ovh.pl - osobiste doświadczenia, chęć sprawdzenia "jak to jest z nimi naprawdę"

hosting365.pl - nowa usluga

active24.pl - ciekawosc sprawdzenia "duzego" gracza globalnego

webhost.pl - tanio, dużo, ponoć "monitorowani", niestety bez statystyk online, które miały być...

netia pro futuro - ciekaw byłem, jak firma, która planowała zamknąć ofertę świadczenia hostingu, prezentuje się

host1.pl - jeden z tych "średniodrogich", który nawet brałem pod uwagę kiedyś, jako rozwiązanie dla hostingu projektów.

 

Zresztą, raport jest do poczytania w ramach chęci każdego z Was, jeśli z góry nie interesuje Was to - nie róbcie tego, inni chcą dowiedzieć się czegoś - ściągną, zapoznają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli podsumowując.. taki tam prywatny raporcik z wybranych mniej lub bardziej przypadkowo firm (i firemek) promowany np. na tym forum jako miarodajny test serwisu czytodziala.pl

 

< ... >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli podsumowując.. taki tam prywatny raporcik z wybranych mniej lub bardziej przypadkowo firm (i firemek) promowany np. na tym forum jako miarodajny test serwisu czytodziala.pl

 

< ... >

 

Widzisz.. dyskusja miała pójść w całkiem innym kierunku, zresztą - miała to być przede wszystkim dyskusją, inicjalizacja wymiany doświadczeń, stosunek do potrzeby posiadania monitoringu w ramach każdej hostingowni, odpowiednich zapisów dot. gwarancji w regulaminach, potrzeba wyraźnego przekazania klientom "co kupują" etc. Wyszła dosyć nieprzyjemna wymiana zdań na temat "a po co to w ogóle" i "a idźcie stąd"...

Widocznie nie ten "target", chociaż wydawało się właśnie tutaj znaleźć profesjonalistów, którzy potrafią zaprezentować ciekawą informacje w normalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego te firmy zostaly "wylosowane" do raportu?

home.pl, az.pl, nazwa.pl, ovh.pl - osobiste doświadczenia, chęć sprawdzenia "jak to jest z nimi naprawdę"

hosting365.pl - nowa usluga

active24.pl - ciekawosc sprawdzenia "duzego" gracza globalnego

webhost.pl - tanio, dużo, ponoć "monitorowani", niestety bez statystyk online, które miały być...

netia pro futuro - ciekaw byłem, jak firma, która planowała zamknąć ofertę świadczenia hostingu, prezentuje się

host1.pl - jeden z tych "średniodrogich", który nawet brałem pod uwagę kiedyś, jako rozwiązanie dla hostingu projektów.

 

Zresztą, raport jest do poczytania w ramach chęci każdego z Was, jeśli z góry nie interesuje Was to - nie róbcie tego, inni chcą dowiedzieć się czegoś - ściągną, zapoznają się.

Strasznie to nieprofesjonalnie zabrzmiało. Wybierać firmy po prostu od tak sobie? Byś chociaż WHT przejrzał :(

 

Ponawiam pytanie, co było monitorowane i jak uzasadnić taki wybór metody (monitoring strony firmowej hostingu)?

 

Raport wg mnie ma wartość jedynie statystyczną a nie merytoryczną (jeśli monitorowane były nie strony klienckie a firmowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dizhat.. mi się wydaje, że nie tylko ja oczekiwałbym czegoś rzetelniejszego, lepszego, mocniejszego, pełniejszego po takim raporcie.. a do tego jeszcze firmowanie tego czytodziala.pl... to już w ogóle, heh

już pomijając fakt, że to moje znienawidzone AZ wyszło jak super ekstra marka.. a zresztą BOSS wyżej napisał to, czego ja nie potrafiłem tak ująć w rozwścieczeniu (owym AZ)

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dizhat Podoba mi się pomysł na reklamę Waszego serwisu - ciekawy i inny niż zwykły marketingowy bełkot o tym jaka to firma jest wspaniała i profesjonalna :)

 

Zastanawiam się jak rozróżniacie "request timeout" od "response timeout". Opieracie się na kodzie 408 od serwera? Zakwalifikowanie błędu 500 jako connection refused jest naciągane :) Poza tym chcę zwrócić uwagę na to, że nazwa.pl dostępność rozumie jako widzialność usługi na pierwszym routerze poza ich siecią. Nie chce mi się sprawdzać ale podejrzewam, że inni mogą mieć podobnie. Timeout niekoniecznie musi wynikać z problemów po stronie usługodawcy. Miałam u Was konto testowe i wszystkie raporty jakie mi przychodziły informowały o tym, że w tej samej sekundzie z jednego miejsca (np. Wrocław) wszystko ok, a z drugiego (często Świdnica) timeout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@dizhat Podoba mi się pomysł na reklamę Waszego serwisu - ciekawy i inny niż zwykły marketingowy bełkot o tym jaka to firma jest wspaniała i profesjonalna :(
Ot, kopiowanie pingdom'a :) Niczego sami nie wymyslili...

 

Miałam u Was konto testowe i wszystkie raporty jakie mi przychodziły informowały o tym, że w tej samej sekundzie z jednego miejsca (np. Wrocław) wszystko ok, a z drugiego (często Świdnica) timeout.
To jest niestety wina ich 'sieci monitorujacej' (o ile mozna to w ogole tak nazwac). Swoja droga dziwie sie, ze ludzie placa tyle pieniedzy za cos co jest robione (przynajmniej takie odnosze wrazenie) jak najtaniej jak tylko mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×