Skocz do zawartości
noname

Własna domena + poczta

Polecane posty

Witam.

Mam wykupioną domenę .pl Mam pocztę email na gmail. W konfiguracji domeny założyłem sobie alias pocztowy mojanazwa@mojanazwa.pl

Problem jest taki, że mogę wysyłać pocztę z adresm z aliasu, ale osoba która otrzymuje ode mnie wiadomośc widzi mój prawdziwy adres, czyli mojanazwa@gmail.com Jak zrobić aby wszędzie widniała mojanazwa@mojanazwa.pl .Czy musiałbym miec własny serwer poczty?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zrobic przekierowanie na serwer gmaila z innego serwera ( jak go posiadalbys ) oraz w gmailu ustawic odpowiadanie z niestandardowego maila. Poszperaj w opcjach gmaila, kiedys widzialem tam cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 w gmailu ustawic odpowiadanie z niestandardowego maila.

Można i tak, tylko, że wówczas adres e-mail dodany do gmaila przy wysłaniu wiadomości pojawia się w polu From, natomiast oryginalny adres gmail, którego noname nie chce widzieć, tak czy inaczej przekazywany jest w tej wiadomości i pojawia się w polu Sender. No, ale nie każdy przegląda nagłówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tak, że dziła wysyłanie maila z nazwa@nazwa.pl , mimo że oryginalny adres jest nazwa@gmail.pl. Gdy przychodzi taki mail, widnieje w naglówku właśnie nazwa@onet.poczta.pl , i tak nie jest dobrze. Czytałem trochę o tej aplikacji google. Wygląda na to, że właśnie tego potrzebuję. Mam domenę na home.pl , a server na sold.pl No i nie wiem jak to skofigurowac, chodzi mi tylko o pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie wiem jak to skofigurowac, chodzi mi tylko o pocztę.

Po rejestracji na powyższej stronie masz opisane krok po kroku co dalej robić. Chyba prościej się nie da. W panelu home nic nie ruszasz, należy dodać / zmienić rekordy MX dla domeny w panelu sold.pl, które to oczywiście są podane podczas konfiguracji usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cha. Czylli to administrator sold.pl powinien mi ustawić te rekordy? Bo ja nie mam dostępu do kofiguracji domeny mojanazwa@sold.pl. Dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×