Skocz do zawartości
Rafał Rynkiewicz

[wirtualny] Funkcje MySQL, 96 MB dla 1'ego skryptu

Polecane posty

Mam spory kłopot... więc błagam(!) o pomoc :)

 

Poszukuję serwera, który będzie miał...

 

transferu: min. 30 GB/m-c

transfer aktualny (na przykladzie grudnia 2007):

poczta: 837 MB

ftp: 20 MB

www: 22.720 MB

łącznie: 23.577 MB

 

domen: do 15 (aktualnie 10),

subdomen: do 15 (aktualnie 10)

powierzchnia dyskowa: starczy na razie 5 GB (używane aktualnie - FTP: 1 114 MB, mail: 143 MB)

kont pocztowych: 7

 

 

 

no ale to nie problem... problem zaczyna się tu:

 

1) potrzebuję możliwości korzystania z funkcji na bazie danych MySQL (w 5'tce są, ale nie wszyscy je udostępniają)

 

2) potrzebuję by dla 1 pliku, 1 skryptu php była możliwość przydzielenia więcej pamięci na wykonanie - 96 MB

Np. w taki sposob:

<?

ini_set("memory_limit","96M");

?>

lub za pomocą ustawień w folderze z .htaccess

 

Mój system (baza foto, sklep ze zdjęciami) działa w ten sposób, że wgrywane jest zdjęcie duże, które nie jest później nigdzie pokazywane na stronie.

Z tego zdjęcia skrypt generuje miniaturkę i nakłada znak wodny, która to miniaturka jest pokazywana na stronie.

 

Tylko 1 plik, skrypt potrzebuje więcej pamięci sporadycznie, jest on dostępny tylko dla zalogowanych, a używany jest na prawdę sporadycznie.

Zdjęcia nie bedą tak często wgrywane, ale przy większych zdjęciach potrzeba na tą 1 sekundę czasem więcej pamięci. Łącznie na godzinę to może będzie max kilka sekund.

 

 

 

Rozważam w bliższej przyszłości serwer dedykowany, ale aktualnie mnie na to nie stać.

Szukam oferty, za którą cena będzie w granicy "...sta / ...set złotych" rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2) potrzebuję by dla 1 pliku, 1 skryptu php była możliwość przydzielenia więcej pamięci na wykonanie - 96 MB

Np. w taki sposob:

<?

ini_set("memory_limit","96M");

?>

lub za pomocą ustawień w folderze z .htaccess

 

...

 

Rozważam w bliższej przyszłości serwer dedykowany, ale aktualnie mnie na to nie stać.

Szukam oferty, za którą cena będzie w granicy "...sta / ...set złotych" rocznie.

 

Zainwestuj w VPSa. Nikt nie udostępni Ci tyle pamięci, aby Twój skrypt mógł ją 'zeżreć'.

Jeżeli chcesz, mam porządną maszyne w ovh, która nie jest obficie wykorzystywana, na test mógłbym Cie tam wrzucić, jeżeli jesteś zainteresowany, proszę o PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak chcesz mam vpsa na zbyciu. 5GB miejsca/150 transferu/256MB ramu w UK. Mogę ci skonfigurować. Panel Lxadmin, 100 domen, reszta bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS to minimum.

Pora się w końcu rozwijać :)

 

http://nazwa.pl/serwery-serwery-active.html - tu jest wszystko, tyle, że na php jest 64 MB pamięci (2/3 tego, co tak na prawdę cholernie sporadycznie będzie używane.

Za te głupie sporadyczne kilkadziesiąt MB więcej mógłbym dopłacić... no ale nie da rady :\

 

 

Rozwijanie się - jestem na to 'mentalnie' przygotowany, może za parę miesięcy, bo aktualnie sobie nie mogę pozwolić :\

Nie znam się, ale czy te kilkadziesiąt MB ramu na max kilka sekund na godzinę to aż taki wielki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ, iż jest to tylko hosting współdzielony a nie hosting z dedykowanymi zasobami oraz jeżeli będziesz się "zbliżał" do granicznej wartości to firma już wcześniej zacznie słać Ci monity o dużym obciążeniu.

 

Coś za coś.

 

PS. przed ostatecznym wyborem oczywiście rozglądnij się za opiniami właśnie o praktyce danych firm na temat generowanego obciążenia w porównaniu do oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z drugiej strony:

czy te kilkadziesiąt MB ramu na max kilka sekund na godzinę to aż taki wielki problem?

Na serwerze jest ok 300 userów i niech średnio 10% userów chce z takich dobrodziejstw skorzystać - czyli już 900MB ramu mniej... .

 

Kilka (załóżmy 4 sec) na godzinę? To wychodzi 98 sec na dobę. I jak jest tych 300 userów, to każdy ma ~288 sec na dobę... . I Ty chcesz 30% tego czasu tylko dla jednego skryptu wykorzystać - to już jest całkowicie nie realne.

 

Jasne, że są to sztywne, wyssane prawie z palca liczby, ale jednak jakieś światło rzucają na to co i w jaki sposób chcesz wykorzystać i jak to wygląda na skalę całego serwera i innych userów, co także chcą mieć trochę przestrzeni życiowej dla swoich skryptów... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu wchodzi w grę np. vps z directadminem łatwy panel a jeśli nie znasz się na administracji to admin i jedziesz dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testów u Nas.

Można ustawić własne php.ini więc rozwiąże to wiele problemów :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×