Skocz do zawartości
Dorota84

bariery zakładania własnej firmy

Polecane posty

Witam! Piszę pracę magisterską na temat zakładania własnej firmy. Bardzo proszę chętnych o wypełnienie związanej z tym ankiety. Celem tego badania jest zdiagnozowanie problemów i barier, które napotykają nowo zakładane firmy, sposobów ich rozwiązania, potrzeb szkoleniowych itp. Państwa informacje bardzo mi pomogą. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

 

Link do mojej ankiety:

 

http://www.ankiety-egzaminy.com/opublikowane/22yN8yF5.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę nie wiem co oznacza pojęcie "pomocy publicznej"..

 

do tego taki mój wniosek, by umieścić komentarz w owej pracy: zakładanie firmy w Polsce jest utrudniane przez urzędasów, ZUS, US i rząd ogólnie - każdy tylko robi wszystko, by wyssać kasę.. firmę można tylko zakładać jak już ma się tylu klientów, którzy najpierw utrzymają podatki, a potem dopiero samą firmę..

i drugi wniosek - trzeba uciekać z kraju

pic na wodę, gnój i syf, a Tusk nic nie robi

 

a się wpieniłem, heh

dobrze, że ja tej pracy nie piszę, bo bym napisał co o tym wszystkim myślę, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To byłby Profesor Rehabilitowany mgr Sponsi :( ALbo od razu minister :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w pytaniu nr 12

" Innowacyjny produkt, usługa " & " Ciągłe podążanie za trendami w branży "

To dla mnie to samo :( Trudno, aby mieć pomysły z XIX wieku :) ciągle trzeba podążać za trendami i wymyślać innowacyjne produkty... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOC PUBLICZNĄ rozumiem jako przysporzenie korzyści finansowych dla przedsiębiorcy na działalność gosp. z krajowych środków publicznych- dotacje, ulgi, zwolnienia podatkowe itp. ( nadzoruje ją Komisja Europejska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOC PUBLICZNA - To taka kapitalistyczna wersja talonu na Fiata 126 tym co się w życiu nic samo nie udaje i muszą sięgać do kieszeni innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj zeby tak tym firmom w Polsce (i malym i duzym) dalej sie tak nie udawalo, jak sie nie udaje od wejscia do UE :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wielu znajomych korzystajacych z Inkubatorow w Poznaniu. Co prawda nie mowia o tym nic zlego, ale kazdy z nich wolalby zalozyc swoja wlasna firme :)

 

Mlode firmy i tak maja dosc duzo plusow, niskie zusy przez 2 lata - to daje duze oszczednosci na poczatku i na pewno ma duze znaczenie.

 

Tak dla ciekawosci, czytalem gdzies ze aby zalozyc firme trzeba zlozyc 3-4 podpisy, a zeby zarejestrowac sie jako bezrobotny... 17 :) Wiec jedno jest pewne, zakladajcie firmy i zarabiajcie lepsze pieniadze za prace "na swoim" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×