Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

domenomania.pl / i365.pl - MySQL

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Mam konto na domenomania.pl (w 2007r. miałem w i365.pl), dzisiaj rano zauważyłem że moj serwis i forum nie działa - brak połączenia z bazą mysql. W cPanelu brak informacji o istniejących bazach, myslałem że włamanie ale u mojego znajomego sytuacja identyczna więc chyba coś u nich.

 

Wie ktoś co się w ogóle dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz ze istnieje cos takiego jak biuro obslugi klienta oraz kontaktowy numer telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Pn - pi. do 17:00 więc dużo mi da ten telefon... Emaile wysłałem od razu po zauważeniu błędu ale może ktoś wie co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, ze nie dziala Ci baza, widocznie padl MySQL;) No chyba, ze jeszcze do czegos innego nie masz dostepu... Pozostaje Ci czekac az admini racza wstac i dac restart sqla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci czekać grzecznie do poniedziałku i szczerze mowiac za bardzo nawet nie powinienes narzekac. Kazda firma jasno precyzuje warunki jakie oferuje i jesli sie na nie godzimy - to nie ma co narzekac. TO tak jak z leaseweb, w SPLA jest wyraznie - serwer pada 17.30 to naprawimy go najwczesniej jutro rano, i to przy dobrych wiatrach. Jak sie decyduje na serwer w leaseweb - musze wziasc pod uwage, ze moze czasem nie byc dostepny prezz 12h i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh mysle ze admin raczy ruszyc swoje 4 litery by wydac prosta komende i ulyzc klientom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Czy ja narzekam? Mam hosting w tej firmie od początku października i jestem bardzo zadowolony z całokształtu pomocy technicznej czy usług. Gdy przejmowali konta z i365.pl obcięli mi transfer z 100GB na 25GB/m-c i moja strona nie działała ponad 3 dni. Napisałem i sprawę załatwiono tak iż dostałem odpowiednie konto, do tego 3 miesiące hostingu gratis za to że nie działało. Teraz też będę się starał o 1 albo 2 miechy gratis.

 

cPanel działa, FTP też, tylko SQL leży, baz nie widać w cPanelu ale nic nie ruszam. Nie jest to reklama bo serwis i tak nie działa:

 

Mój serwis: jacenter.pl - SQL LEŻY

Moje forum: forum.jacenter.pl - SQL LEŻY

Serwis mojego kumpla: pc-programos.net - SQL LEŻY

 

Wszystkie na serwerze dream4

 

Mój serwis u nich ale na innym serwie: cms-area.pl - DZIAŁA SQL

 

Serwer w110

 

Domenomania.pl nie jest z tego co czytałem złym hostingiem, obawiam się tylko utraty danych (2 lata pracy, a ja nie mam kopii na dysku) ale mam nadzieję że jutro uruchomię stronę i będzie działać...

EDIT:

Aha, posty w stylu, kup lepszy hosting proszę sobie DAROWAĆ - jak ktoś mi da na taki hosting kasę to nie ma sprawy, dla mnie aktualne 149zł netto / rocznie to już dosyć spora suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, posty w stylu, kup lepszy hosting proszę sobie DAROWAĆ - jak ktoś mi da na taki hosting kasę to nie ma sprawy, dla mnie aktualne 149zł netto / rocznie to już dosyć spora suma.

I nawet za takie pieniądze można znaleźć o wiele lepszy hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

O takich samych parametrach (np. 100GB transferu / m-c) ? Wątpię... tą kwestię już przerabiałem i ceny jakie mi oferowano oscylowały w granicach 400zł co dla mnie jest nie do przyjęcia.

 

Jak strona wstanie to chyba wystawię na allegro parę linków SEO, może uda się zebrać jakąś kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu tyle można nawet na tańszych wyciągać. Bez przesady. I jeszcze raz podkreślam - gadanie małopłącisz mało musisz wymagać to jakaś pomyłka, ale jeśli mam gwarantowany support w konkretnych godiznach, to nie na miejscu jest narzekanie, że nikt sie tym nie zajął. Chce mieć pomoc 24h to taką ofertę wybieram, wystarczy mi tylko w godziny/dni robocze - to taką wezme. Waże, żeby firma dopełniła tego do czego jest zobowiązana.

PS. BOSS może sie założysz?, bo wg. mnie na prawie każdym tyle wyciągniesz, jeśli masz taki limit. A skoro jesteś taki 100% pewien, że na ŻADNYM to ja chętnie ci udowodnie że na 90% wyciągniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bold.. jeden na 100 userów wyciągnie, racja : )

ale weż takich 10 na jednym serwerze i zacznie się akcja "prosimy o optymalizację skryptów" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać ale dziwne aby nie mieli jakiegoś monitoringu na smsa czy coś - nikt od nich w domu internetu nie ma? Może serwer fizycznie padł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi - jeśli to bedzie statyczny kontent - nie widze związku z optymalizacja jakichkolwiek skryptow. A jesli dynamiczny - wystarczy go dobrze napisac. Jak ktos nie umie to jego wina, nie hostingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Czy jako założyciel tematu mogę stwierdzić, iż chyba robicie całkowicie niepotrzebnie oftopa?

 

Czy serwer padł to ja nie wiem - ftp i cPanel działa, kiedy probuję wejść do panelu mam komunikat że nie może połączyć z serwerem SQL (a ten to niby localhost).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukasamd i właśnie tu jest ten "problem" iż ostatnio w każdym temacie powstaje OT co jasno o czymś może świadczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, domenomania nie ma osobnego serwera na mysql, wiec gdyby to byla zwykla zwiecha bazy, to cpanel automatycznie by ją podniosł. Musi byc cos powazniejszego lub... jakis blad w configu (po automatycznym restarcie nie chce sie podniesc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy wiesz ale cPanel automatem raz podniesie a raz nie..

Z doświadczenia wiem, że w znacznej większości cPanel nie radzi sobie z automatycznym podnoszeniem.

Szczególnie w wypadku zwisów.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica (usprawiedliwienie)? Jeśli ktoś oferuje shit, to choćby mu robota ze sztuczną inteligencją założono, to i tak nie zastąpi to mózgu człowieka...

 

I dziwne, że ja spotkałem się z ponad 30 przypadkami zawieszenia sql w cpanelu i zawsze bylo 'A restart was attempted automagically.'...

 

Zreszta, widze ze mysql juz dziala na ww stronach, wiec pewnie wlasnie sie sam zrestartowal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne usprawiedliwienie - poprawiam po prostu co napisałeś, ponieważ mało miało to wspólnego z prawdą.

Miałem na myśli aspekt wyłącznie techniczny a nie domenomaniowy ; )

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Dobra skończcie wątek o oprogramowaniu tego serwera, bo drążycie OFFtop!

Jak zadziała to zadziała, a jak nie to nie - proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprzenosilem jakis czas temu swoje rzeczy z i365 na proste.pl i jestem zadowolony. ceny takze niskie, ale jakosc wiele wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tym razem wszystko lezy. Jesli jest tam ktos taki o stanowisku "admin", to krotko po tym jak wyszedl wczoraj "z pracy" wszystko padlo (mail, ftp, www itd). Mozna miec tylko nadzieje, ze przyjdzie "do pracy" przed 10ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×