Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yt

hosting ale z PELNYM dostepem do shell'a

Polecane posty

Witam,

 

może ktoś zna firmę, gdzie można wykupić konto z hostingiem www (1GB z małym ruchem) ale z pełnym dostępem do shell'a tzn możliwość z tego konta używania ssh, scp, ftp, rsync i innych komend, a nie tylko gmerania na swoich plikach w katalogu domowym

 

cena <100E

 

pozdrawiam i z góry thx za jakieś namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting z PEŁNYM dostępem do shella to własny VPS / Dedyk. Zgodnie z polityką bezpieczeństwa każdej profesjonalnej firmy (dbanie o stabilność usług równo dla wszystkich klientów per maszyna) NIKT Ci nie da full dostępu na shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKT Ci nie da full dostępu na shared.

do tej pory miałem coś takiego, normalne shellowe konto + bonusy z tej okazji jak WWW, jednak firma sie sprzedała innej, tamta zmieniła troche zasady gry i konto przestało się opłacać.

dlatego mam nadzieje, że są i inne

 

na własny serwerek mnie nie stać, w sensie, moja galeria zdjęć nie jest tak boska, żebym wydawał na to kasę 500 czy 800 zł na miesiąc. a w pracy nie lubię trzymać swoich rzeczy, wieć szukam jakiejś małej firemki, co udostępnia shell'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takiej małej galerii zdjęć potrzebujesz shella z bajerami?

 

SISCO (sisco.com.pl) ma resellery z ssh z dostępnymi narzędziami, które wymieniłeś. Z tym, że jeśli zamierzasz kupić konto w celu odpalania jakichś rzeczy niezwiązanych z utrzymaniem serwisu, to raczej wszędzie będą Cię tępić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKT Ci nie da full dostępu na shared.

 

Nie sądzę, żeby autorowi wątku chodziło o roota na serwerze ;) Ssh, scp, ftp, rsync to nic szczególnego jeżeli już firma daje dostęp do shella.

 

@yt Zobacz na shells.pl albo rootnode.pl. W tym drugim przypadku konta mają duże możliwości, ale żadnych gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do takiej małej galerii zdjęć potrzebujesz shella z bajerami?

 

SISCO (sisco.com.pl) ma resellery z ssh z dostępnymi narzędziami, które wymieniłeś. Z tym, że jeśli zamierzasz kupić konto w celu odpalania jakichś rzeczy niezwiązanych z utrzymaniem serwisu, to raczej wszędzie będą Cię tępić...

 

lubię mieć niezależny, pełnosprawny (czyli www przy okazji) shell poza pracą i domem, żadnych bot'ów, skryptów, skanowania, blablabla, zwykle narzędzia adminowe

 

widzę, że jutro help jest czynny, to podpytam o ten dostęp do shell'a, nigdzie go nie opisali szczegółowo, poza tym, że istnieje

 

dzięki za linka, może to to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisał PEŁEN dostęp ;)

 

jak na swoim "bieżącym" koncie napiszesz rm -rf / to zadziała ?

jak tak, to gratulacje odpowiedzialności za zrozumienie PEŁNE prawa zwykłego shell'a dla zwykłego usera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rm, tak jak cp, mv, chown i sto innych głupot jest standardowym poleceniem dostępnym na każdym normalnym koncie z SSH. Jak tego użyjesz to już Twoja sprawa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rm, tak jak cp, mv, chown i sto innych głupot jest standardowym poleceniem dostępnym na każdym normalnym koncie z SSH. Jak tego użyjesz to już Twoja sprawa :]

 

ale czy pelny shell znaczy od razu uprawnienia roota? i czy normalny admin pracuje na takim koncie?

napisałem, że szukam normalnego shell'a, coś więcej niż tylko cp i ls, ale to nie znaczy prawa do wszystkiego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie - napisałeś, że szukasz PEŁNEGO dostępu do shella, co NIE jest tym samym co "normalny" shell z dostępnymi zwykłymi poleceniami. Użyłeś po prostu niezbyt trafnego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie nie - napisałeś, że szukasz PEŁNEGO dostępu do shella, co NIE jest tym samym co "normalny" shell z dostępnymi zwykłymi poleceniami. Użyłeś po prostu niezbyt trafnego słowa.

 

trafnego może oki, zgadzam się, ale napisałem co znaczy PELEN dla mnie w tym przypadku (po przejrzeniu ofert form hostingpwych):

"z pełnym dostępem do shell'a tzn. możliwość z tego konta używania ssh, scp, ftp, rsync i innych komend, a nie tylko gmerania na swoich plikach w katalogu domowym"

nie napisałem z prawami root'a

zresztą czy pełen dostęp do shell'a = pełen dostęp do systemu? czy zwykły użytkownik mając shell'a ma go w pełnej krasie? ma wszystkie polecenia? a że one już nie mają dostępu do plików to już co innego

 

jakkolwiek precyzuje jak wyżej, pełnego shell'a zwykłego użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na swoim "bieżącym" koncie napiszesz rm -rf / to zadziała ?

jak tak, to gratulacje odpowiedzialności za zrozumienie PEŁNE prawa zwykłego shell'a dla zwykłego usera

A gdzie to napisałeś? Piszesz ogólnikami i oczekujesz wróżenia z kuli.

 

Co innego pełen dostęp i pełen dostęp usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już skoro jest wszystko wyjaśnione to nie ma sensu robić offtopiców.

 

W sisco dostaniesz dostęp taki jaki chcesz, a pytać możesz tego gościa, do którego adres dałem Ci na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na którym koncie/firmie nie masz tego Twojego "pełnego" dostępu?

 

Te wszystkie polecenia to normalne "gmeranie" po plików i raczej więcej nie ma co się spodziewać, skoro SSH to dodatek do konta hostingowego, a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś zna firmę, gdzie można wykupić konto z hostingiem www (1GB z małym ruchem) ale z pełnym dostępem do shell'a tzn możliwość z tego konta używania ssh, scp, ftp, rsync i innych komend, a nie tylko gmerania na swoich plikach w katalogu domowym

Do czego chcesz je używać? Może jako shell wystarczy takie konto?

 

cena <100E

59 zł + VAT za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×