Skocz do zawartości
jendrasik

Koniec firm hostingowych

Polecane posty

Bardziej obawiam się konkurencji i tsunami nad DC ..

 

//Edit

 

O, w komentarzach jest ładnie ujęte to co myślę:

 

#

 

Pomysł IBM'a na...

#

A Chuck Norris ściągnął Internet na dyskietkę!

( 2008-02-09 16:13)

~Wiesław

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie chciałbym czegoś takiego, nie było by krzaków i co my byśmy wtedy poczęli? Złoo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak akurat dostanę unlimit powieszchnie i łącza za friko ;)

Jednak jeżeli parametry będą słabe to nie ma tutaj żadnej konkurencji do płatnych odpowiedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale przecież to wszystko w tym kierunku idzie właśnie.. do stworzenia globalnej sieci podłączonej w jeden trzon, jeden "core".. może "jeden komputer" to za dużo powiedziane, ale jeśli wyobrazić sobie sieć data center, które będą obsługiwać człowieka od mycia zębów po włączenie budzika wieczorem... przecież Matrix nie na darmo miał "Trinity" i masę innych symboli z Biblii.. do tego patrzcie na Google, Microsoft - to takie namiastki wszędobylskiej technologii.. kto 20 lat temu myślał o tym, co mamy teraz? a pomyślcie co może być za 20 lat od teraz? Niedawno odświeżyłem sobie Terminatora 1, 2, 3.. gdy oglądałem je po premierach - śmiałem się z tych wizji, ale już dzisiaj.. nie tak bardzo mi do śmiechu, raczej można już sobie poteoretyzować na poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ok :) ale jak to jest z wynalazkami będzie wszędzie tylko nie w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nudzi pracownikom IBM... po co zajmować się czymś, co jest kompletnie nierealne i na dodatek działało by gorzej, niż porządny hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...a ja wpadłem tu na sek między 2 i 3 odcinkiem tegoż : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja się uzależniłem od SCC. Coś w sobie ma mimo odejścia od klimatu filmów. T3 dla tego serialu nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwałtowny przyrost mocy obliczeniowej powoduje więc tylko włączania do pracy kolejnych węzłów i przebiega niezauważalnie.

Tylko, że najpierw trzeba mieć ten dodatkowy moduł ;)

 

 

Jak na razie pomysł nie nie realny... i w przyszłości też raczej ciężko to widzę. Co jak padnie, zepsuje się ten superkomputer? p.główna się usmaży? Przez kilka godzin cały świat będzie bez internetu? NO WAY !! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że najpierw trzeba mieć ten dodatkowy moduł ;)

 

 

Jak na razie pomysł nie nie realny... i w przyszłości też raczej ciężko to widzę. Co jak padnie, zepsuje się ten superkomputer? p.główna się usmaży? Przez kilka godzin cały świat będzie bez internetu? NO WAY !! xD

 

 

Aż dziwne jakie rzeczy pisze właściciel firmy hostingowej, przecież to działa bardziej jak klaster, jest złożony z wielu części, jak jedno się popsuje, działa reszta itd.

 

Mój 100 post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jak padnie, zepsuje się ten superkomputer? p.główna się usmaży? Przez kilka godzin cały świat będzie bez internetu? NO WAY !! xD

 

Tu jest mowa o klastrze... przeczytaj z czym to sie je;) Jeżeli technicy z IBM`a to wymyślili, to jest to możliwe, może nie do końca, pewnie źle ich zinterpretowano... wiadomo że praca lubi dodać coś od siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć ze polski hosting przerabiał już serwery w USA i nie chcemy do tego wracać. Ping ~200 to już historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... nawet bardzo...

 

Niedługo internet będzie za friko,no może nie do końca bo podciągną to pod abonament z tv i radio...

 

Więc każdy kto będzie miał jedną czy kilka stronek zahostuje sobie na swoim komputerku...

A korporacje wiadomo...też na swoich bo nie będą chcieli trzymać danych u "kogoś" i być na garnuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi ..a Internet2? heh

Ja myślę, że coś w tym jest.. kto 30 lat temu pomyślałby o SETI@home, że tak można w ogóle? a może za 30 lat będzie Internet..3 i pingi jak na localhoście.. wszędzie OLEDy, każdy będzie miał microchip, a kto nie będzie miał.. tego w ogóle nie będzie.. heh ciekawe gdzie jest w tym wszystkim umiar i co ludzkość wybierze, bo wszystko na raz - fakt, ciężko zaimplementować..

 

Prohost ja przerabiam House'a - dla mnie rewelka.. a T:SCC rzeczywiście.. na początku pachnie tandetą, ale potem się okazuje, że zupełnie malutko błędów popełniają.. T3 - żenada totalna.. heh.. 1 za to - jak dla mnie kultowa produkcja, 2 daje radę, bo też z głową robiona.. fajnie, że wrócili do Terminatora.. ja czekam na Robocopa.. tylko żeby też bardziej jak "1" a nie jak cukierkowe 2 i 3.. choć - kontynuując myśl - trójka robcia była tak tandetna, że aż coś w niej było takiego hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robocop serial był jakiś - pamiętam w tv leciał. Housa widziałem kawałek odcinka w tv niedawno ale mnie nie zaciekawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi: abstrahując już od samego pomysłu, który brzmi trochę nierealnie, akurat pingi są sprawą trzeciorzędną - miliony osób używające w Polsce Googli i wszystkich ich usług (gMaila itd) codziennie mają pingi 150-200 ms do większości ich datacenters i jakoś nie ma dramatu. A te wszystkie Hetznery czy HostEurope mogłyby się jeszcze dużo nauczyć w kwestii tego jak powinna wyglądać bużetowa usługa wynajmu serwerów dedykowanych od takiego SoftLayera czy LayeredTech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prohost ano tak.. jak mogłem zapomnieć : )

hehe

 

House po 2-3 odcinkach dopiero wciąga heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej będę na emeryturze ;)

A co będzie za 100 lat to nie wiadomo - o ile w ogóle coś jeszcze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk, sponsi zwrocil uwage na seti z ktorym wiaze sie tez inny pomsyl o ktorym slyszalem i w ktorym pingi sa wazne

mianowicie wynajmowanie CPU

zamiast miec super procka w kompie domowym masz slabego i wszystkie bardziej skomplikowane operacje sa wysylane netem do superkomputera, tam obliczane i wysylane spowrotem

jest tez mozliwosc udostepniania innym swojego komputera do obliczen (jak w seti)

 

na cos takiego aktualna infrastruktura internetu nie pozwala ale w przyszlosci - kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego steku bzdur dawno nie słyszałem. Ludzie... prądu nie przyspieszycie. IBM nie wyprze z rynku intela któremu sam oddał kiedyś jego część. Gospodarka nie padnie bo IBM tak chce. Nie opłaca im się. Takie moduły za parę lat każdy będzie miał w domu. Teraz są 4 core zaraz będą 8. Power PC mają problemy z oszczędzaniem energii i są maszynami stosowymi = wolniejsze i trudniejsze do pisania kodu od x86. AJAX wymaga natychmiastowych odpowiedzi. No i chyba najważniejsze... Strony internetowe nie potrzebują procesorów bo mają je użytkownicy. Te 3 ghz pod każdym biurkiem * kilka milionów zawsze będzie mocniejsze od jednego komputera. I jeszcze jedno... Im szybsze komputery tym wolniejsze będą języki programowania. Pewnie za 10 lat wymyślą taki język w którym człowiek nie będzie potrafił zrobić błędu tyle, że będzie wolniejszy kwadratowo w porównaniu do C.

IBM napewno przygotowuje się na dostarczanie maszyn do CDNów (content delivery network) lub google bo po co im cała serwerownia jak mogą mieć jeden mały komputerek?

Jeszcze jedno zastosowanie dla tych modółów to symulacja pracy mózgu. Mózg ma kilka milionów procesorów 2ghz bodajże działających równolegle co daje możliwość rozpoznawania treści, obiektów na obrazkach itp itd. Może takich kilka modółów mogłoby kilka obrazków na sekunde automatycznie opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×