Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dix55

Mocny server, protekcja DDoS / mocne lacze

Polecane posty

Witam,

Chcemy kupic cos okolo:

2 x Xeon 2.8Ghz // good Core 2 Duo/Quad

2GB RAM // 3-4

150 GB SATA

 

No i lacze... normalnie uzywamy w szczytach 15 Mb ale ostatnio jestesmy atakowani DDoS'em powyzej 100 Mb.

 

Potrzebujemy prawidzwej ochrony, albo ochrony w postaci przetrzymania ataku na mocnym laczu 500 Mb/ 1 Gpbs.

Niechcemy 'ochrony' za pomoca null routowania/wylanczania serwera.

 

Gdzie mozemy znalezc pomoc?

 

Mozemy wydac 500$ miesiecznie okolo lub ~1500 zl / miesiac.

 

Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tam jestesmy poprzez specjalnego resellera.

Serwerownia EvoSwitch, i co? Atak zapycha nam port 100 Mb i jestesmy odcieci non stop.

 

Niechca zrobic nic... zadnych filtrow, zadnej protekcji, moga nam zaoferowac tylko null routing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... mi nic nie odcinali tylko coś dali z siebie i ogólnie jestem zadowolony...

Może skontaktuj się z nimi 'osobiście', bez pośrednika i obgadaj sprawe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z zagranicy, moznaby dogadac sie z operatorami lacz i filtrowac zagranice ale niekazdy jest w stanie, chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leaseweb.com
LeaseWeb nigdy nie oferowal ochrony przed atakami typu DDoS. Jak Ci w czyms pomogli, tzn. ze to bylo maly DDoSik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeaseWeb nigdy nie oferowal ochrony przed atakami typu DDoS. Jak Ci w czyms pomogli, tzn. ze to bylo maly DDoSik :P

 

Hmmm, płaciłem im troche kasy za serwer i wyłapałem w ciągu 4 miesięcy dwa dość potężne DDOSy, skontaktowałem sie z nimi telefonicznie no i ogarneli;) Ogólnie wiem, że nie oferują, jednak chyba trafiłem na dość kompetentnych i miłych adminów... w sumie zabuliłem za ten rarytas ~300 ojro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcemy kupic cos okolo:

2 x Xeon 2.8Ghz // good Core 2 Duo/Quad

2GB RAM // 3-4

150 GB SATA

Mozemy wydac 500$ miesiecznie okolo lub ~1500 zl / miesiac.

Zobacz to:

http://www.ovh.pl/produkty/xeonquadcore.xml

 

Xeon Quad Core, 8 GB RAM, 2x750 GB SATA.

W opcji bez SLA masz 2x1 Gbit/s i dwie karty sieciowe.

 

Ewentualnie możesz też poszukać w serwerowniach specjalizujących się w usługach związanych z IRC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, płaciłem im troche kasy za serwer i wyłapałem w ciągu 4 miesięcy dwa dość potężne DDOSy, skontaktowałem sie z nimi telefonicznie no i ogarneli;)
Mozesz zdefiniowac 'dosc potezne DDoSy' (w pps, ew. w Gbps)? Troche dziwi mnie fakt, ze miales sie o co z nimi kontaktowac, bo jak swojego czasu sie ich o ochrone przed DDoS'em pytalem, to mi napisali, ze powyzej pewnej liczby pps automatycznie null-route'uja atakowane IP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ovh jest ciekawy, mocny sprzet, dobre lacza... ale gwarantuja 2x50Mb.... a 2000 Mb to tylko w teorii.

Ciekawe ile w praktyce maja wysycone te lacza w godzinach szczytu. Sadzac po ich ofercie to pewnie solidnie.

 

Co do wyjscia mamy jeszcze 2 awaryjne ale trzeba wybrac to najlepsze.

 

update:

dzwonilem do ovh... jak ktos pusci DDoS'a to automatycznie null'routuja serwer... dopiero potem admin sie kontaktuje z takim klientem i 'cos wyjsnia'... heh, mozesz wiec sobie miec lacze nawet 5000 Mb a i tak cie odlacza przy ddosie 200-300 Mb ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze Pan sprawdzic www.accelerated.de - oni z tego co sie orientuje mieli ochrone DDOS i nie bylo to chyba null-routowanie. :P

 

Ewentualnie www.probenetworks.de - oni pewnie moga cos zaoferowac,

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepewnie wygladaja, nic niepisze o DDoS'ie.

Mamy na oku kilka ofert, ale teraz ciezko cos wybrac. Wybierzemy jedna, ochrona okaze sie niewystarczajaca i kolejne tydzien stracony na kupno czegos innego + propagacja domeny i przygotowanie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy na oku kilka ofert, ale teraz ciezko cos wybrac. Wybierzemy jedna, ochrona okaze sie niewystarczajaca i kolejne tydzien stracony na kupno czegos innego + propagacja domeny i przygotowanie serwera.
To moze powiesz co to za oferty? Wtedy bedziemy mogli je ewentualnie odradzic lub polecic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×